Doar putin pt Alex!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DANA1978 spune:

Buna mamicilor!haideti sa va zic ce mia zis doctorul.Alex nu poate face operatia pentru ca nu are oase inauntrul diferentei dintre incheietura miini si unnde se termina mina,are doar niste vagi urme de cartilagii.operatia consta in inplantarea unor cipuri in fiecare os care duceau la cresterea degetlelor,urmind ca la virsta de 4-5 ani operatia sa se repete.Singura lui sansa de a avea o mina reala este transplantul,dar la noi nu sa facut asa ceva,doar in citeva tari sau facut dar nu la copii asa mici.....eu pling acum,din nou lumea mea sa prabusit.de ce este dumnezeu asa de crud cu noi?sunt atit de trista!....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Imi pare nespus de rau de ceea ce ai aflat. Insa pana la urma important e sa fie el sanatos, sa creasca mare si atunci cred ca exista mijloace care sa-l ajute. Si mai ales medicina evolueaza rapid iar el e inca suficient de mic. Vreau sa te incurajez, nu ai voie sa renunti si in nici un caz sa fi trista caci ii transmiti si micutului starea ta. E un copil foarte reusit si istet si pana la urma se va gasi o solutie, Dumnezeu da cand crede ca ai neaparat nevoie, in nici un caz nu si-a intors fata de la voi.
Va pup pe amandoi.


_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">SA O AJUTAM PE SABINA

POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard
cornelia_laura mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Draga Dana, stiu ca ti-e greu...nu stiu cat, fiindca durerea ta e in sufletul tau si numai tu stii ce induri. Eu doar pot sa te sfatuiesc sa nu-ti pierzi speranta. Uite Alex e inca mic, tu poti sa incepi sa cauti, sa intrebi, in ce tari s-au facut astfel de transplanturi cu succes, la ce copilasi, ce varsta si cat costa. Apoi cu ajutorul nostru de aici, poti sa incepi o campanie si cine stie, Dumnezeu e Mare, daca asa o fi scris si pentru voi, poate vei gasi o solutie i o rezolvare pentru micutul Alex. Curaj, de tine depinde totul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA1978 spune:

VA MULTUMESC MULT ,MAMICILOR!.MAM LINISTIT INTR TIMP,AI DREPTATE ROXANA,ALEX E INCA MICUT POATE PESTE CITIVA ANI SE VA REZOLVA SI PROBLEMA LUI.ITI MULTUMESC CORNELIA PENTRU INCURAJARI.VA PUPAM PE TOATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA1978 spune:

VA MULTUMESC MULT PENTRU INCURAJARILE VOASTRE.VA PUPAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Ma bucur ca ti-ai mai revenit si te felicit pentru asta.
Vroiam sa-ti spun ca am luat si eu ieri leafa si i-am luat lui alex o cutie de Milumil 3 asa ca sa vedem cum facem sa ti-o dau.
Va pup pe amandoi.

_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">SA O AJUTAM PE SABINA

POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard
cornelia_laura mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA1978 spune:

NE-AM INTILNIT CU CORNELIA SI AM PRIMIT DE LA EA CUTIA CU LAPTIC.ITI MULTUMIM DIN SUFLET.VA PUPUM PE AMINDOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Dana, pregatesc si eu un pliculet pentru tine zilele urmatoare.

Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61953" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61761" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61690" target="_blank"> Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA1978 spune:

quote:
Originally posted by aurelia1278

Dana, pregatesc si eu un pliculet pentru tine zilele urmatoare.

Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61953" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61761" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61690" target="_blank"> Bazar umanitar

Iti multumesc mult Aurelia si sper ca Dumnezeu sa iti dea inzecit inapoi.te pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

..ne miscam si nu am uitat ce am promis...pupici

Mergi la inceput