FIV 44

FIV 44 | Autor: Monica-Elena

Link direct la acest mesaj

Hai la un nou capitol norocos.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Cecilia testul de sange Bhcg se face in ziua 14 dimineata si in jur de ora 14 te suna sa iti spuna rezultatul.Testul de urina daca este facut mai repede de 10 zile poate iesi fals pozitiv din cauza pregnylului, iar un test de urina chiar in ziua 14 va fi f f slab pozitiv daca este sarcina, depinde si de sensiblitatea testului. Eu am facut clear blue deci un test f sensibil si a iesit ff f slab pozitiv in ziua 14.
Zuzi durerile ca de ciclu sunt absolut normale cand se prinde bebe, sunt durerile de implantare si pot dura cateva sapt.Hiperstimulre nu se face oricum depinde de cum raspunde fiecare organism la stimulare si are leac cu perfuzii cu albumina umana. Asa ca Cecilia stai linistita la Medsana in caz de hiperstimulare aceste perfuziii intra in pret ptr ca se gaseste f f greu si este f scumpa.
Sarcina usoara Zuzi si ai grija de mica comoara e la purtator.
Lachi nu am stiut ca esi interesata de cartea dnei dr ca tio dadeam eu. Eu am citit cartea din scoata in scoarta chiar cand am luat hotararea de a face Fiv.



http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Buna tuturor!
Concret - cum se numeste cartea, cand a aparut si cat costa?
Va rog sa-mi raspundeti si va multumesc!

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice
Poze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Moni merci din suflet pt. raspunsuri.Acum m-am mai linistit,dupa tot ce mi-ai zis.
Zuzi sarcina usoara sin multi pupici.
Inas si sotul meu a incercat cu branca ursului si nu a reusit,dar cu tonicul eu zic ca e ceva de la 1milion la 15.Nu aveti ce pierde puteti incerca,dar tratamentele naturiste sunt de durata.Daca varsta va permite eu zic sa mai asteptati facand tratamente naturiste,daca nu mergeti pe mana FIV-ului sau a inseminarii cu donator sau a adoptiei,cum doriti.Oricum veti decide bafta multa si sa va ajute Dumnezeu sa deveniti parinti cat mai curand posibil.
Danita inca astept sa-mi zici cum a fost la dr.
Lachi ce faci,tot nu ne-ai raspuns la intrebarea cu un nou FIV?
Crinuta te pupic si ai grija de tine.
Fetelor sa-mi tineti pumnii ca maine fac estradiolul si sper sa iasa bine.Dar totusi de ce se face acum aceasta analiza?Si daca nu iese bine,ce inseamna?Va pupic dulce pe toate

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pup fetele ,viitoare mamici prin FIV!
Am revenit din concediu si am intrat sa vad ce mai faceti.
Eu mai stau 1 luna,si prin noiembrie vreau sa am si eu prima infatisare la dna dr Protopopescu. Cum vreau sa fac FIV in februarie, sper ca e suficient de devreme sa ma duc ptr lista de analize. Voi ce credeti?

Ceci, pup fata curajoasa, iti tin pumnii sa fie cu noroc tratamentul si sa aiba rezultat ! valabil si pentru tine Crinuta!!! Sa dea Dumnezeu sa vi se indeplineasca dorinta si sa auzim de teste pozitive cam intr-o luna, nu ?
Bety, cartea se numeste : "Infertilitatea: Fertilizare in vitro si reproducere asistata", si costa 185.000 rol. Eu am luat-o de la Diverta, am citit-o, si pot spune ca m-a lamurit in legatura cu multe intrebari legate de tratament, hormoni,cauzele care m-au adus aici...Merita s-o cititi!


Vine si randul meu..

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Andicu bine ai revenit din concediu, chiar ne era dor de tine si ne intrebam ce mai faci.Da e ok daca mergi in noiembrie la Denisa.Pana in feb. ai destul timp sa faci toate analzele si ceva tratament,sa dea Domnul sa nu fie nevoie,si poate pana atunci iti aduce Mosul un si tie si poate ai noroc si scapi de FIV.Daca nu sper ca in Feb. atunci cand iti vom tine pumnii si iti vom face galerie eu,Crinuta,Dodo si alte fete ce fac Fiv acum sa avem burtica maricica.Multumesc de incurajari,multi pupici,


cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Andicu fata frumoasa de la malul marii merci de pontul cu Diverta.O sa incerc si eu sa o gasesc,cat mai repede.

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Ceci, esti o scumpa !numai ca mie Mosu' sau barza nu prea au cum sa-mi mai aduca bebe ca nu mai am trompe (adica n-am decat o bucata mica din cea stanga,nefunctionala).Mie numai Denisa si FIV imi mai pot aduce !
Sa ne spui cand se fixeaza ET !!

Vine si randul meu..

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Andicu am inteles ca posibilitatea e aproape zero,dar Dumnezeu face totul posibil,trebuie doar ca noi sa avem puterea sa asteptam ACEL MOMENT ,pe care EL il considera POTRIVIT.
Dupa calculele mele in 28 OCT. ar avea loc PUNCTIA si in 30 oct. ET.Si daca astea vor fi datele exacte cam in 13-14 nov. voi afla rezultatul.Sa dea Domnul sa fie de bine.Te pupic dulce si iti tin pumnii sa-ti iasa analizele bune.Cam cand in NOV. mergi la Denisa?

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Ceci, nu stiu inca. Pe 25 oct ma duc la dra mea de-aici, care imi da recomandarea si mi-a zis ca o suna sa ma programeze ea direct, ca se cunosc si colaboreaza (ca face si ea inseminari aici in oras); asa ca o sa vad cand in noiembrie imi face loc. Va anunt eu, oricum.
Cat despre MOMENT, ai dreptate, si eu imi pun sperantele tot in Dumnezeu, cu gandul ca vede cat de mult ne dorim si cat ne chinuim si luptam ptr asta, si TREBUIE sa cred ca ne va ajuta intr-un final sa avem ce ne-am dorit.

Vine si randul meu..

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Andicu ti-am vazut azi pozele si vroaim sa-ti zic ca sunteti 2 super frumusei,a pardon 3 si cu Gurita.De Maldive ce sa mai zic.E super ca dr. se cunosc,asa vor putea colabora super si pe ^perioada sarcinii.Iti tin pumnii sa iasa totul bine .
Fetelor noroc ca ne conversam eu si Andicu ca altfel ajungeam azi pe pag. 3,

cecilia

Mergi la inceput