Regatul danez

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iris spune:

am poze, dar uite ca acum vad ca le-am lasat in brasov....dar tot vi le arat eu cumva..putintica rabdare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Draga Mirela, acum am descoperit acest sbiect si mi-a trezit multe amintiri placute. Si eu am stat in Danemarca 5 ani, intre clasa a3a si clasa a7a. Am invatat in Copenhaga la Rygaards International School. Din pacate eu nu am reusit sa invat daneza, eu am invatat in limba engleza. Oricum felicitari , e o limba destul de grea cu o pronuntie dificila. Mi-ar placea foarte mult sa ma pot reintoarce, poate intr-un scurt concediu. Este o tara minunata iar oamenii foarte deschisi si sociabili, contrar multor pareri cum ca nordicii in general sunt reci.
Voi reveni si eu cu amanunte.
Sanatate multa,
Maadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela B. spune:

Buna,Mirela
Este intr-adevar fascinant ceea ce ne povestesti! Cred ca daca ar fi ceva mai cald si mai putina umezeala, nu ar mai avea ea doar 5 mil. locuitori...
Spune-mi te rog, stii ceva de medicii stomatologi? Sunt si ei "lipsa"? Eu si sotul meu suntem stomatologi, si am vrea sa fim , chiar si numai pentru un timp, undeva mai aproape de Romania...
Asteptam sa ne mai povestesti...cit mai multe, despre orice vrei tu...Este foarte interesant!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Intr-adevar e o tara frumoasa! Noi am facut cununia civila in Danemarca. A fost fff fain. Si am prins o vreme frumoasa si calda,cam 30 grade,perfect.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salmida spune:

Mirela este in Romania acum, a plecat dupä ce a terminat sotul ei scoala, asa cä sä nu vä supärati dacä nu räspunde mesajelor si incurajärilor voastre curand.

Knocked down, but never knocked out!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela B. spune:

Multumim, Salmida...
Dar tu, cind incepi povestirea despre Suedia? Ca o necunoscatoare, as zice ca sunt asemenatoare cele doua tari..
pe mine ma pasioneaza foarte mult...dar stiu atit de putine despre tarile nordului...De exemplu, unde se poate vedea aurora boreala? Povestile copilariei mele poate, nu stiu de unde vine curiozitatea asta a mea...Poate pentru ca nu am gasit nimic de citit despre...In afara cartilor de geografie...

Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulip spune:


Cum sunt o viitoare mamica care traieste in Copenhaga m-am gandit sa caut despre subiect in forumul mamii...si m-am bucurat ca am gasit acest topic! Poze foarte frumoase despre Copenhaga puteti sa vedeti pe urmatorul site: http://cph.netkontor.dk/ E un tip care face o poza zilnic...

Am citit si tot ce a scris Miry despre Danemarca, e o scriitoare innascuta, eu poate as fi putin mai critica. Doar nu cresc covrigei pe gard nici aici :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela B. spune:

Hello, Tulip
multumesc pentru adresa pe care ai scris-o! Am vazut, prin ochii fotografului, un colt de lume despre care stiam atit de putine lucruri...
Daca ai timp, scrie si tu impresiile tale, ne-ar face mare placere!
Cu prietenie
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulip spune:

Despre ce sa povestesc? Ceva anume? De exemplu acum ca voi fi mamica stiu cum e cu sistemul de sanatate danez in ceea ce priveste mamicile. Dar pot sa povestesc si despre altceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piatra lunii spune:

Buna Tulip,
Uite ca eu nu stiam site-ul asta cu poze,multam. Cand am vazut poza actuala am gandit : uite cerul specific Danemarcei! (ceea ce nu inseamna ca e numai asa : )


Mergi la inceput