Actimel-Danone

Actimel-Danone | Autor: gabibarta

Link direct la acest mesaj

Ce parere aveti despre Actimel? Chiar e posibil sa creasca imunitatea?

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
http://community.webshots.com/user/gabibarta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura radulescu spune:

Poate daca mananci tone! Si nici asa! Vrajeala!

Laura si bebe Cristina ( 20.06.2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Nu cred ca de la Actimel le creste imunitatea copiilor...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

PROSTII !!!
BBlasa Melania si mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joe spune:

Hihi - eu nu as fi atat de categorica!
Fetita mea il bea cu mare placere - de mai bine de 1 an. In timpul asta - desi a fost si in colectivitate si la mare si la munte - nu a avut nici o raceala, a luat 2 viroze doar si a trecut - zic eu - mai usor peste ele.
E drept - eu nu i-am luat actimelul la inceput pentru calitatile promovate de reclama - ci ca sa am o alternativa sanatoasa la ceai sau suc de fructe. Personal - nu mi se pare ca are gust rau - mai beau si eu din cand in cand - si oricum - desi am testat si cu portocale si cu nu mai stiu ce - am ramas la ala clasic.

Voi pe ce va bazati cand afirmati atat de categoric ca nu e bun la nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Am vazut multe mame in Germania care le cumpara copiilor Actimel - le fac provizii pe o saptamana, iar unii mai stramba din nas ca nu le iau in loc iaurt Biene Maya sau Fruchtzwerge, sau mai stiu eu ce budinci cu vanilie sau cu ciocolata - aproape de fiecare data cand merg la magazin asist la scena asta. Actimelul a iesit "foarte bine" la Ökotest, probabil si de asta cumpara lumea. Si eu ii mai mai dau lui Robert din cand in cand, dar nu ma astept la efecte miraculoase. El in general se imbolnaveste foarte rar, cam o data pe an, si numai cand mergem in vacanta si schimbam mediul.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Robert, 14 decembrie 2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Nu-i dau ca am auzit ca e facut din zer si coloranti....lapte din comert cu suc de fructe.



Paulacu Paul 24+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

vrajeala.www.procons.home.ro/" target="_blank">aicigasesti printre altele despre reala fatza a celor de la dannone

ancutzathree&BB Alex(17 iulie 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

quote:
Originally posted by ancutzathree

vrajeala.www.procons.home.ro/" target="_blank">aicigasesti printre altele despre reala fatza a celor de la dannone

ancutzathree&BB Alex(17 iulie 2005)

poze



la adresa de mai sus nu am gasit nimic despre actimel... sau nu am cautat eu bine?

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
http://community.webshots.com/user/gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

quote:
Originally posted by gabibarta

quote:
Originally posted by ancutzathree

vrajeala.www.procons.home.ro/" target="_blank">aicigasesti printre altele despre reala fatza a celor de la dannone

ancutzathree&BB Alex(17 iulie 2005)

poze



la adresa de mai sus nu am gasit nimic despre actimel... sau nu am cautat eu bine?


Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
http://community.webshots.com/user/gabibarta



este vorba printre altele de unele produse de la dannone si ma gandeam ca nici actimelul n-ar fi o exceptzie de la cele ce se spun aici

ancutzathree&BB Alex(17 iulie 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Actimel e bun si pt copii?


danat


As vrea sa stiu daca se poate da Actimel (iaurtelul de la Danone cu L casei imunitas) si copiilor? Am un baietel de 2 anisori si as vrea sa incep sa-i dau si lui unul pe zi.Sotul meu maninca 1-2/zi si se simte f bine, mai ales ca a stat cu 2 raciti in casa, eu si copilul, si deocamdata e ok! Ne-a rezistat!
Daca stiti, va rog sa imi dati si mie raspunsurile voastre ca sa stiu ce sa fac?!



"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii


Porumbel30


Eu cred ca ii poti da linistita. Aici dr. il recomanda mai ales dimineata pe stomacul gol inainte cu 30 min. de micul dejun.Eu le dau baietilor mei imediat cum se trezesc si cum pregatim micul dejun impreuna ne trebuie cam 30 min.pana e totul gata pe masa asa ca...e tocmai bine.Dar eu nu le dau chiar in fiecare zi,ci 3, maxim 4 pe sapt.Se mai recomanda in caz de diaree.Incearca cu 2/sapt. la interval de 2-3 zile si vezi cum reactioneaza.Numai bine!

"Sufletul n-ar avea curcubeul daca ochii n-ar avea lacrimi..."


Babisa


Vezi pareri si aici
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58194

gogomarla


Karina

Dana, mie doctorita mi-a zis clar: fara Danone. Cind am fost in spital cu el cu indigestie primul lucru pe care l-a facut doctorita a fost sa ma intrebe daca i-am dat vreun iaurt Danone. Stiu ca Actimelul nu e iaurt, dar tot Danone e !
Porumbel, nu te supara pe mine, dar la voi cred ca Danonele are alta calitate, ca de fapt mai toate produse straine fabricate la noi.

Dana, daca sotul tau se simte bine, poate fi de la Actimel, dar poate fi si de la altceva, nu stiu. Poate ar fi bine sa incerci sa-i cresti imunitatea lui Raducu cu altceva (echinaceea, broncho-vaxom, tinctura de propolis, etc) vezi ca sint multe subiecte pe aceasta tema. Dar stii tu mai bine ce e mai bun pt. puiul tau.

Pupici lui Raducu pe poponet


--------------------------------------------------------------------------------

Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine



Karina + Bogdanel

Ajutati-l pe Mihaita !


danat


Karina pfff ai fost in spital cu Bogdanel??!?! Nu am stiut Eu in general nu-i dau Danone, nici noi nu consumam, preferam alte firme, dar produsul asta e numai la ei facut, de-aia intreb.Nu stiu de ce, nu prea-mi inspira incredere produsele lor... Sunt curioasa de ce ti-a zis dr-itza ca e contra danone?

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii




Freia si Alexa

Mergi la inceput