Tendinte toamna -iarna

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Liris,esti o fericita ca poti sa cumperi haine clasice, as vrea sa am si eu aceasta alternativa, in locul modei pentru fetele de liceu.



Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

nu, din pacate nu am nici eu alternative ... la fel ma chinui.
ce e clasic si cade bine si e frumos intr-adevar ... costa sute de euro.

***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

grumpy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Liris ai mare dreptate...mie mai imi place si Massimo Dutti, e mai sumputz, dar merita...dintre cele comerciale sa zic asa, tot Zara parca imi place mai mult, am cateva lucruri luate, evident nu dintre cele mai ieftine si care totusi m-au tinut mai mult.

Acum revenind, eu port varf rotund, ca la pantofi sunt de neoprit, am o mare slabiciune, dar evident ca ii folosesc in continuare si pe cei cu varf ascutit, eu zic ca arata mai elegant.

Iar culorile nu toate ni se potrivesc, mie personal albastrul acesta-petrol, cum ii zic aici asa in mare voga, arata pe mine ca pe o fantoma sincer...fuchsia sau viloet inchis, rosu sau visiniu, daaaa...astea da, dar pe o blonda cu ochi caprui si alba-alba la ten, zau de nu mi se pare exagerat sa pui ceva care nu te avantajeaza...de exemplu prietena mea cea mai buna este blonda cu ochi albastri, ei da, ea arata superb in albastru ceruleum-petrol sau turqouise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:


nici e nu m-iam aruncat pantofi cu varful ascutit, modelul asta ma avantajeaza mai mult la fuste. pantofii cu varful rotund nu ii port decat la pantalon. oricum nici nu imi permit sa imi refac garderoba in fiecare sezon. ca sa fiu totusi imbracata la moda dar sa nu ma ruinez "investesc" in niste haine care nu se demodeaza. pe astea merita sa dau mai mult pentru-ca o sa le si folosesc mai mult si trebuie sa fie de calitate: camasi, pantalon negru elegant, o rochie neagra...toate simple si in culori gri,alb, negru, bleu-marin rosu...apoi imi cumpar in fiecare sezon cateva piese ultimul racnet, si combinand cele doua categorii imi iese un stil propriu la moda dar nu exagerat de "fashion addict"

dupa mine o femeie cu adevarat eleganta si stilata este cea care stie sa trieze tendintele si isi alege doar ce o avatajeaza din ce se poarta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinax spune:

ce o sa se poarte foarte mult sezonul astea sunt lucrurile crosetate... si ce e fai e ca nu trebuie neaparat sa le cumparam (sunt destul de scumpe) le putem face chiar si noi...vedem modelele prin magazine...si cind avem timp ne apucam de crosetat

spor la crosetat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

desi mi-am propus sa nu mai cumpar "beau monde", nu am rezistat ispitei si mi-am luat ultimul numar, nu am apucat decat sa-l rasfoiesc; am vazut ca se poarta stofele in carouri a la chanel, stofele barbatesti si mi s-a incretit din nou pielea la vederea pantofilor care nu au doar bot rotund, ci si un fel de platforma de un deget, care-i face sa para aterizati dintr-o masina a timpului de pe vremea cand era bunica fata. brrr, pana ma obisnuiesc sa nu mi se mai para atat de hidosi vor iesi din moda.zau ca-mi placeau mai mult aia ascutiti cu varful intors in sus.
si apropo de ce zicea Alina despre croseturi, au invadat magazinele niste ilice tricotate/crosetate, care au maneca lunga sau trei- sferturi, iar lungimea se termina sub sani, am vazut multe culori si texturi, dar ma intreb ce rol au, in afara de un mare kiki-miki.. nu dati cu pietre daca purtati asa ceva, dar cum le combinati?presupun ca ar merge peste un tricou, dar daca e vreme de tricou ce rost mai are un ilic gros pe umeri?



Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

quote:
Originally posted by Teodora D.

si apropo de ce zicea Alina despre croseturi, au invadat magazinele niste ilice tricotate/crosetate, care au maneca lunga sau trei- sferturi, iar lungimea se termina sub sani, am vazut multe culori si texturi, dar ma intreb ce rol au, in afara de un mare kiki-miki.. nu dati cu pietre daca purtati asa ceva, dar cum le combinati?presupun ca ar merge peste un tricou, dar daca e vreme de tricou ce rost mai are un ilic gros pe umeri?



Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.



Am vazut in catalogul Quelle ilic din acesta cum spui tu purtat peste un top (pulovaras, ceva in genul asta) aceeasi culoare si cam acelasi material. Arata bine combinatia in poza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinax spune:

da Teodora nici eu nu ma pot abtine sa nu cumpar revista "Beau monde" eu cred ca e cea mai faina de pe la noi...acum fiecare cu gusturile sale... mie una nu imi plac sfaturile alea in care ii luam de prosti pe barbati....daca vrei sa fi la curent cu ce se intampla in moda...si lumea asta a produselor de infrumusetare..precum si despre vedete (dar nu barfe din alea nasoale) merita sa citesti revista asta

cel mai mult se poarta FEMINITATEA...si daca esti ingrijita eu cred ca nu conteaza atat de mult sa fi imbracata ultimul racnet...asta doar dac poate esti o persoana publica si atunci sunt toti cu ochii pe tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianas spune:

Se mai poarta blugii bagati in cizme?

Mai am o curiozitate: am observat ca se poarta cizmele din piele intoarsa. Cum putem purta aceste cizme iarna, prin zapada? Ele sant f frumoase, dar... a incercat cineva asa ceva?

Cat dezpre Zara si Mango, mie imi plac f mult, mi se par accesibile, ca n-as da o caruta de bani pt niste haine care anul viitor se demodeaza, si aprpopo de asta, tocmai mi-am luat de la Mango o haina de toamna-iarna cu cordon in talie de care sant f incantata. Am observat ca se poarta cestiile cu cordon in talie.

dianas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Diana, aci exista un spray pentru impermeabilitate, il potzi da pe orice fel de material, io asha am dat pe-o pereke de cizme piele-ntoarsa shi rezista super, vezi poate gaseshti prin supermarketurile mari.

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput