Meditatii - cat mai costa?

Meditatii - cat mai costa? | Autor: dori

Link direct la acest mesaj

Am intalnit ieri pe cineva care mi-a spus ca plateste pentru meditatiile fetitei - 8 ani, germana, avansat - 300 000 lei/ora. Mi s-a parut cam mult. Caut si eu profesor de germana asa ca as vrea sa stiu cam care sunt preturile.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boo lina spune:

ptr fetita mea - 10 ani mi-a cerut 150 pe ora de engleza - dar nu avansati (mediu as zice eu, ea a mai facut meditatii si anul trecut)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Intre 150 000 si 300 000 lei , depinde de nivelul la care se face pregatirea si de cat de "shcolit" e profesorul respectiv .



Comorile mele:http://community.webshots.com/user/nickysweet4u
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

Multumesc pentru raspunsuri, Ioana si LauraNicole! Sper sa mai primesc si alte raspunsuri, fiindca noi suntem in negocieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Chris,baietelul meu, merge la Liceul Honterus care este cu predare in limba germana.Noi platim pentru facutul lectiilor si ceva peste, 250.000 lei/ora, asa ca 300.000 lei pentru Bucuresti, nu mi se pare un pret prea mare. Noi locuim in Brasov.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna Enescu spune:

Noi am dat 250.000 pentru germana incepatori pentru o ora cu o invatatoare la Liceul Vlahuta, si tot atat pentru o ora jumate-doua cu o educatoare la o gradinita germana. Pentru avansati s-ar putea sa fie 300.000, nu uita ca germana este mai scumpa decat alte meditatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

Noi platim pentru ora de engleza 200.000/lei;Bianca are 7 ani si jumatate si face de 3 ani engleza cu aceeasi profesoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

mai oameni buni eu platesc sedinta de matematica (adica 2 ore) pt clasa a 12-a 300.000, asa ca preturile care le spuneti voi mi se par cam piperate, cand eram in cls. a 7-a sau a 8-a ieseam mai ieftin ca acum pt k era scoala generala, deci pt copiii vostri mi se pare ca va cer cam mult profesorii (eu sunt la un lic f b de aici din oras si profesorul cu care iau meditatii e printre cei mai buni din scoala)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss spune:


salut,

Noi platim pentru o sedinta de engleza , avansati 500.000 si pentru matematica 400.000 ( tot sedinta).

criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuminitaB spune:

Noi platim 200 000 lei pe sedinta de o ora jumate la engleza, pentru copil de 7 ani, nivel incepator-mediu.

LuminitaB
mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998

Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Catalin are 7 ani jumatate, facem engleza de 1 an cu profesoara si ii place f.mult.Primul an ora ne-a costat 150.mii, acum de la 1 sept. s-a marit la 200 mii /ora/o data pe saptamina.
Nu stiu daca e mult sau putin, important e ca ii face placere in fiecare vineri sa mearga la dra. sa mai invete cite ceva intr-un stil f. original,nu ca la scoala.

Catalina, ROBERT si CATALIN


Mergi la inceput