Sange in kk!

Sange in kk! | Autor: Lucia

Link direct la acest mesaj

Baietelul meu de 11 luni este in plina eruptie dentara si m-a innebunit cu scaunele dese pe care le are. Azi nopate a facut de doua ori ceea ce nu s-a mai intamplat de cand era mic. De dimineata m-am uitat in scaunul lui si am zarit mici firisoare de sange.
Scaunele nu sunt apoase, au consistenta normala. S-a mai confruntat cineva cu problema aceasta ? Oare sunt dintii de vina ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornilia spune:

Lucia, fetitza mea (1 an si 2 luni) a facut de 2 ori kk cu firisoare de sange...prima oara pe la 2-3 luni, apoi pe la 11 luni, dar nu mai erau firisoare ci ca o pata de sange intinsa, insa Maya mai tot timpul are scaun tare. I-am facut absolut toate analizele la kk si totul a iesit ok. Mie doctoritza mi-a zis sa nu ma ingrijorez, ca e destul de des intalnit la bbei.
Sper sa te ajute cumva raspunsul meu.
Multa sanatate la baietzel!

Cornelia si Maya (06.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pfekete spune:

Singele in scaun e o problema si trebuie gasita cauza. Fetita mea nu a patit asa ceva, dar din cite am citit, trebuie neaparat sa mergi la doctor...poate scaunele dese sint o manifestare de enterocolita, pe care eruptia dentara o poate "masca".
Deci nu mai sta pe ginduri, mergi la doctor...mai bine safe than sorry....
Santate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory35 spune:

Cum a zis si pfekete singe in kk poate sa fie o problema ..
Puiutza mea avea o luna si jumate cind am avut aceasta problema si am fost internate de urgenta pentru 5 zile.. Au crezut ca e alergica la lactoza si citeva luni am stat pe un laptic special..Nu cred ca e cazul la copilasul tau, dar cel mai bine ar fi sa te vada un doctor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

E posibil sa fie o mica fisura anala care se vindeca de la sine. Asa e, astea mai apar la bebelusi.
E posibil sa fie mucoasa intestinala, nu sange. Depinde de consistenta. Atunci trebuie sa-i dai un pic de Ecoflorina sau Enterol ca sa-i regleze flora intestinala, a papat ceva care i-a iritat intestinutul.
Eu zic sa nu te sperii. Eventual mergi la dr cu un pampers si o sa vada el/ea ce e de facut. Dar daca as fi in locul tau, as mai astepta putin, sa vad daca se repeta situatia.
Sanatate lui bb!

Raluca, Emi bebelusa si bb2 din burtica

Mergi la inceput