Din nou..premergatorul

Din nou..premergatorul | Autor: Leta

Link direct la acest mesaj

Stiu ca s-a discutat de foarte multe ori despre premergator, am cautat in arhiva si am gasit o multime de subiecte pe aceasta tema (intr-adevar, controversat accesoriu!), dar n-am gasit discutii despre marca.

Mamicilor care totusi ati luat copiilor premergator - ce marca ati luat? Ma intereseaza premergatoarele "zdravene", care nu se rastoarna asa usor. Am gresie pe jos si nici nu vreau sa ma gindesc ce s-ar intimpla daca bebe s-ar rasturna cu premergatorul...

Multumesc

Leta si un bebe
POZE DE AUGUST

want my life back

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Noi am avut de la CAM , mare si intr-adevar rezistent. Imi era teama initial sa-l folosesc datorita contoverselor , insa pina la urma a fost bine si nu s-a intimplat nimic nasol de la el , nici macar sa mearga pe virfuri cum ma asteptam sa se intimple.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_c spune:

noi am pus-o pe ioana in premegrator de pe la 7-8 luni. acum imi pare rau c-am lasat-o asa de mult, ca are tendinta sa mearga pe varfuri.
noi avem un premergator chicco ufo, super sigur, rezistent.noi tot gresie avem pe jos, si vreau sa iti spun ca n-a existat niciodata riscul ca premergatorul sa se rastoarne.
numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_c spune:

aici chicco ufo e 49 de euro in magazin. in romania am vazut ca e mult mai scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

eu l-am pus pe Marc la aproape 8 luni si a fost super!n-am avut nici o problema,a stat pana la 1 an ,apoi a refuzat sa mai stea in el (am fost o luna in ro si a invatat sa mearga,la intoarcere se uita ca la el ca la avioane:)
Si eu am gresie pe jos,dar nu m-am uitat la marca,am mers la toys'r us si am ales unul care mi s-a parut mai zdravan si mai ochios si votez in continuare pentru el,cu conditia sa nu fie pus copilul prea devreme-mie personal mi se pare prea devreme pana in 7 luni.
Marc a stat ore intregi in el,era foarte greu de carat in brate si premergatorul i-a deschis calea spre toate colturile si dulapurile.
A fost grozav!

Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Si noi tot Chicco Ufo folosim. E super

Oana si bebe Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Si noi suntem tot cu Chicco UFO. Il folosim de la 9 luni, cand Sara se ridica singura in picioare si mergea tinuta de manute. Ne-am decis destul de greu sa o punem in premergator, dar de calitatea "aparatului" suntem multumiti.

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

Chicco nu se rastoarna deloc,
si daca nici la noi n-a mai fost sport extrem mersul/alergatul cu premergatorul,
n-a mai fost la nimeni!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Noi am folosit un premergator Farlin. S-a rasturnat odata cu el cand a trecut peste un prag inalt, a cazut in fata, la coborare.

Aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Eu am unul de la Brevi, l-am primit spre folosinta, dar am vazut unele super-safe la mothercare in Bucuresti. Cadrul de jos este patrat si mult mai mare decit la premergatoarele obisnuite de pe piata. In plus au si o optiune de limitare a vitezei cu care ar putea sa mearga, tocmai pentru evitarea alunecarilor si a accidentelor.

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela1075 spune:

Noi tot Chicco Ufo am folosit si nu s-a rasturnat niciodata.

Pupici

Dana si Alexandru(28.06.2004)

Mergi la inceput