cit dorm copiii la 2 ani?

cit dorm copiii la 2 ani? | Autor: Andrada

Link direct la acest mesaj

Al meu baietel doarme in jur de 10-11 ore pe zi. Niciodata mai mult. Nu-i cam putin? Ai vostri cum dorm?
Andrada

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Draga mea Andrada,


Sa stii ca si fetita mea dormea la fel de putin. Nu stiam cum sa fac sa doarma mai mult, dar ea tot asa dormea. Cateodata chiar mai putin. Singurele zile cand dormea mai mult (12 ore),erau cand ploua afara cu galeata sau cand plecam la munte si alerga toata ziua in aerul rece. Noi stateam in Bucuresti. Si acum la 3 ani doarme la fel de putin. Chiar rezista de foarte multe ori sa nu mai doarma la pranz. De fapt asa am fost si eu, iar eu si acum dorm foarte putin;
Multa sanatate si nu te ingrijora!!!

Ralu- mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bettina spune:

Päsä a mea(2 ani si 2 luni), doarme pe noapte in medie, 10 ore.............rar doarme 12 ore.
Iar la gradi doarme de la 11:30 la 14:00. Si educatoarele o lauda ca doarme ffff bine, cateodata pana la 14:30.
Nu stiu ce sa zic, daca e mult sau putin, insa atata timp cat copilul este vioi, activ.....nu da semne de oboseala si nu trage de el in loc sa doarma......e OK.
Parerea mea.

Copilul e ca si copacul, cand de mic se stramba, anevoie se mai indreapta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Nici pitica noastra nu se prea impaca cu somnicul si asa a fost de cind s-a nascut.Acum (2 ani) doarme 8-9 ore pe noapte si 2-3 la prinz si-s multumita,mai ales ca-n bebelushie nu dormea mai mult de 10 ore noapte+zi niciodata!Cred ca si chestia asta cu somnul e genetica;in cazul asta seamana cu mine,care nu dorm niciodata mai mult de 6-7 ore/zi.Si mama mea e la fel...

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cspeana spune:

fetele mele dorm de nu am treaba cateodata zic poate dorm prea mult eu dau cu aspiratorul in casa si nu se trezesc deci ele dorm de la 10 la 9.30 dimineata si la pranz de la 1.30 la 4 sa ca ...dar eu le scot la plimbare tot timpul si poate de aceea .

sa fim fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladosmina spune:

Vlad doarme cam 8-9 ore pe noapte si 3 la pranz. Nu m-am gandit nici ca e mult, nici putin pana acum. Cred ca fiecare copil are ritmul propriu de somn.

Mergi la inceput