batatura - basica - rana

batatura - basica - rana | Autor: lyvya

Link direct la acest mesaj

Batatura -basica -rana...cam asta astea sunt etapele...am patit-o azi.am fost plecata prin oras la un interviu si am trecut prin cele mai mari chinuri...nici nu eram la jumatatea drumului cand deja incepusem sa simt ca nu mai pot sa merg..niste usturimi groaznice...eram pe la unirii...mai aveam pana sa ajung unde trebuie.oricum nu am mai rezistat si am mers intr-o farmacie-film de groaza...nu altceva..cand m-am descaltat...degetele mele nu mai erau cum erau..deja se ajunsese la sange.oricum nu mai puteam nici sa merg de durere ..aveam o expresie a fetei...cand am ajuns la interviu......0 emotii-as putea glumi pe faza asta si sa va sfatueisc sa faceti ca mien sa nu aveti emotii.nu inteleg ce s-a intamplat pt ca am mai purtat pantofii astia.voi cum va descurcati? cu ce dati dupa? cu ce alifii?aveti vreun remediu? poate ca e si vina mea ca nu prea port pantofi....eu mor de usturime..nu stiu cu ce o sa ma incalt...o sa trec pe slapi..toamna...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Lyvya, eu folosesc vesnica tinctura de propolis, stiu ca ustura tare atunci cand dai cu ea, dar nu mai am nici o treaba dupa, vindeca frumos si rapid, rana se inchide repede si nu mai dau in alta dandana.

Un alt remediu, ar fi gazul, am folosit si din asta si la fel nu se mai infecteaza rana, in schimb miroase.

Un medicament propriu-zis de pus pe rani, nu am gasit pana acum incat sa ma faca sa renunt la tinctura de propolis. Asa ca eu asta iti recomand.

Loma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

eu las buba sa ia aer vreo doua zile si se usuca, macar nu mai doare.Iarna-sosete moi si incaltaminte foarte comoda (adidasi)

faza intr-adevar dubioasa e ca si mie mi se intampla sa port o pereche de pantofi /saboti,sandale-orice mult si bine si apoi ,asa din senin,o batatura pana la sange.Nu pot sa-mi explic fenomenul

Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Mergi la inceput