Inainte de menstruatie...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

Si eule am pe toate...plus ca am niste nervi imensi,sunt gigi contra in orice discutie,nu ma suport nici macar pe mine,ca sa nu mai spun ca atunci cand imi vad fata in oglinda,parca-l vad pe
Si eu mi-as dori o solutie,dar nu cred ca exista
P.s - luna viitoare imi pun sterilet MIRENA...si cica n-o sa mai vina musafirii nepoftiti,poate scap si de starile astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

inainte sa-mi vina CM doar sunt prost dispusa si un pic balonata

dar mie in prima zi mi se face fatza de culoarea varului si buzele la fel si ma doare burta de zici k pune cineva fieru inrosit pe mine asa gem de durere, nici macar nu ma pot tine pe picioare si amj diaree e oribil trebe sa stau toata ziua in pat si pana nu adorm (si adorm f f greu din cauza durerilor) nu-mi trece durerea nici cu 2 algocalmine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by ingerash

inainte sa-mi vina CM doar sunt prost dispusa si un pic balonata

dar mie in prima zi mi se face fatza de culoarea varului si buzele la fel si ma doare burta de zici k pune cineva fieru inrosit pe mine asa gem de durere, nici macar nu ma pot tine pe picioare si amj diaree e oribil trebe sa stau toata ziua in pat si pana nu adorm (si adorm f f greu din cauza durerilor) nu-mi trece durerea nici cu 2 algocalmine





ingerash, asa am fost si eu ani de zile. Apoi am inceput a iau anticonceptionale si nu mai am nici o problema.
Pt dureri & adormit mai repede, incearca o compresa cu spirt peste zonele dureroase. La mine avea efect.

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by iren
Exact asta voiam sa spun shi io, toate fac parte din mult hulitu PMS (sindromul premenstrual), plus nervii intinshi ca pe bigudiuri, io la ultimu PMS mi-am dat barbatu-afara din casa, sa plece la hotel, noroc cc ca nu se pune la mintea mea shi-a ramas tot in pijama, nici nu s-a sinkisit sa se imbrace macar Pe bune, la fiecare pms imi vin dracii pe consort, shi deshi-l avertizez "vezi ca intru-n pms, umbla pe virfuri!" o cauta cu luminarea, frate, shi mai abitir, asha ca la fiecare pms trag cite-un scandal monstru de ma racoresc pentru toata luna, da cre ca asta tot comunicare se numeshte!



iren, eu (inca) nu am sot, dar acelasi "tratament" il aplic si eu prietenului meu cand e vb de PMS. Imi sare tandara din orice, si parca intentionat caut subiect de cearta...

Plus ca mai si plang din orice: daca a murit pisica fetei din filmul de la 10 seara, daca aceeasi fata s`a maritat... chiar si daca face o gluma buna, la mine tot in lacrimi se masoara Sau daca pur si simplu stau si ma gandesc, si`mi aduc aminte de vara trecuta au cum am picat nush ce examen cand eram in facultate: hop si apa pentru soricei Voi nu?

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sm spune:

pentru toate cele care facem parte din cublu SPM am gasit un articol destul de interesat care sper sa ne ajute:

http://www.topsanatate.ro/article.php/bsindromulb_premenstrual_si_alte_afectiuni_hormonale/?id=19220

multa sanatate
Mariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

pt durerile de burta din prima zi a CM eu iau unul sau 2 pastile Saridon, se gaseste la orice farmacie in Romania, si dupa maxim juma de ora dispare si durerea...daca apuc sa-l iau pe la inceputul semnelor de durere atunci trece si mai repede.

pupi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by asi

Constipatia poate fi ameliorata si cu o ligurita de miere plus un pahar de apa plata la temperatura camerei.




asi, sa`ti dea Dumnezeu multa sanatate si putere de munca!
Chiar functioneaza mierea & apa plata! Nu as fi crezut!
Saru`mana!

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Fetelor...sunt si eu sora de suferinte cu voi.
Inainte de menstruatie sunt artagoasa, superiritata...chiar imi anunt sotul dinainte sa nu ma supere ca imi sare tandara una doua..si ma intelege..stie .Si unde pui ca mananc si eu ca sparta. Si intr-adevar sunt extrem de balonata. Parca nu-mi amintesc sa fi fost mereu asa..cred ca cu varsta.
Chiar ma gandeam mai demult : aoleu ce am sa ma fac eu la menopauza?!?. Cred ca am sa arat ca un butoi imens si cu nervii la pamant .
Chiar se rezolva asta prin reflexoterapie ?
Nu prea-mi vine a crede.!!!!
Va pup pe toate si zile cat mai usoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya spune:

buna fetelor
si eu patesc asa, cu 2-3 inainte sint nervoasa, ma balonez, citeodata ma dor sinii si 2-3 zile dupa ce imi vine am diaree
pentru durerile de burta iau 1-2 algocalmine si stau cuminte in pat la caldura, iar pentru diaree maninc covrigi ca altfel nu-mi trece
sanatate

Mergi la inceput