giardia

giardia | Autor: ramo

Link direct la acest mesaj

Fetita mea de 3,3 ani a fost descoperita cu giardia. Puteti sa-mi spuneti ceva tratamente? Voi ati avut probleme cu giardia? Cat de greu ati scapat? Cat timp ati facut tratament? Ce sfaturi imi puteti da? Va multumesc anticipat pt. raspunsuri.

Ramona

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns neliana spune:

Si noi am avut geardia si am luat urmaorul tratament.
La recomadarea medicului am luat Flagyl 1lingurita dimineata pe stamacelul gol timp de 7 zile dupa aceea pauza 7 zile si iarasi inca 7 zile de flagyl ca prima data.
Am mai luat si Geardinofug medicament homeopat care si el a dat rezultate.
Ce este cel mai important concomitent cu tratamentul care o sa ia copilul trebuie si cei din familie sa urmeze un tratement si o igiena foarte stricta.

Sanatate si sa ne spuneti cum ati scapat de giardia.

www.oana.xro.ro

neliana anghel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

Baietelul meu de un an si jumatate a fost depistat cu giardia si a primit un tratament cam puternic,am renuntat chiar la ultimele zile de tratament pentru ca iesea afara f.moale.Un flacon de Zentel seara,apoi,incepand cu a doua zi,la pranz Flagyl-o lingurita timp de 10 zile.Doctorul ne-a recomandat sa-l dam la pranz si numai dupa ce a mancat f.bine,altfel poate varsa din cauza lui.7 zile pauza,dar seara Peritol ca sa-l intareasca,tot o lingurita,apoi alte 10 zile Flagyl.La noi au fost la sfarsit numai 5 zile.Peste o saptamana voi reface analiza.
Sanatate!

Mergi la inceput