Mobila second hand - Timisoara?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Korryna,pai sa zic si eu:e bine ca intrebi ,din fiecare parere iti poti forma o idee cam despre ce ar fi bine sau nu sa cumperi si sa investesti banutii...
Pentru Alex si eu am avut patut si premergator,ambele le-am luat folosite deja de alti copilasi....Apoi le-am dat si eu mai departe,insa nu am mai cerut bani...
Pentru Luana am cumparat din targ patut(era nou,adus din Germania de la reduceri),era gen tzarc,l-am folosi mai mult pe post de loc de joaca pentru cea mica,decat pe post de patut,caci nu prea a dormit in el,am luat-o langa mine in pat (la initiativa tatalui ei cel topit dupa farmecele odraslei) si acum inca doarme cu mine...Premergatorul pentru Luana l-am imprummutat de la un copilas mai mare,apoi l-am returnat...
Cu carucioarele a fost asa:pe cel pe care l-am folosit la Alex l-am primit cadou,apoi l-am vandut la jumatate de pret,il primisem din Germania si cum Alex a mers rapid pe picioruse era aproape nout.Pe al Luanei l-am cumparat tot din targ,dar era deja folosit...L-am dat si noi mai departe la nepotel...
Masa de infasat nu am cumparat la nici unul dintre ei...Pentru cea mica tatal ei mi-a facut o improvizatie din capacul de la lada pentru plapumi si perne,sprijinit pe tzarcul patut si pe care cand nu il foloseam il puneam langa patut...
Nu stiu cum sa zic altfel..Ai dreptate ca sunt unele lucrusoare care chiar nu isi gasesc folosinta neaparata,insa cateodata parca ti-ar fi necesare...
Mult succes la cumparaturi si nastere usoara!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HaiRapidu spune:

Ana, am fost unde ziceai tu.
Pana la urma am luat pat si fotoliu din piata Aurora. Sunt noi, dar nu stiu cat or sa tina, ca nu e cine stie ce calitate.
Paturile care le-am gasit la second erau mari de tot in general (cumnata mea o sa stea intr-un apartament cu o camera), iar fotoliile nu erau extensibile, asa ca am renuntat.
In schimb o sa ia cumnata mea candva un dulap de la second pt. ca sunt mari si incapatoare si la pret relativ ok. In schimb transportul e destul de scump si in Timisoara de la magazin pana acasa... macar ne consolam ca o sa fie treaba facuta o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

HaiRapidu(tare haios e nick-ul tau) imi pare rau ca informatia mea nu ti-a fost de prea mult folos.Eu ma gandisem si la piata Aurora,insa am vazut acolo cam cum arata fotoliile si canapelele si mie,sincer,nu imi prea plac...Oricum,bine ca ati reusit sa rezolvati problema mobilei si sa sti ca iti dau dreptate ca mobila veche e mai buna,chit ca poate e mai julita pe ici pe colo si poate uneori miroase a vechi...insa e incapatoare si bine lipita,ca sa zic asa...
Spor la cumparaturi in continuare si bun venit in Timisoara cumnatei tale....


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korryna spune:

Multumesc pentru raspuns, pana acum am reusit sa cumpar doar caruciorul, care are inclus landou, carucior sport si cosulet ( bun si pentru masina). Patut nu i-am luat pentru ca ma gandesc ca poate dormi in landou primele zile...pana il luam cu noi in pat :-)

Mergi la inceput