Mamici din Bistrita (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hogearamona spune:

multumesc de primire Ce fetita mare si frumoasa ai ce-ti pasa Eu cu pruncii am ceva probleme Rebeca raceste destul de des in ultima perioada i-am nenorocit imunitatea cu antibiotice desi nu i-am dat la primul semn nu sunt adepta lor dar nu am avut ce face dupa 3 zile de febra.Am fost la medicul de familie binenteles si mi-a spus ca are rosu in git si cind am mers dupa 2 zile la bistrita (pentru ca eu locuiesc inb prund)a spus ca are amigdalita purulenta.Abia acum am terminat antibioticul(ceclodine)si acum trei luni inainte de a naste un pediatru din BN i-a dat augmentin ,iti dai seama ce e pe capul ei Pe DAVID l-am adud din spital cu o dermatita sau ceva de genul asta pt.ca nimeni nu-i da de cap.Chiar din maternitate ii apareau niste bubite mici pe fata si se inrosea in jurul ei cind am intrebat ce este mi-a spus ca din cauza caldurii(in salon erau 30 de grade),dupa un timp cind an venit acasa s-a iritat desrul de rau pe fata si nu ii mai trece Am fost si cu el la 3 medici si nu au stiut ce sa-mi spuna clar au zis ca s-ar putea sa fie alergic.Uneori sunt mai pronuntate alteori aproape ii dispar , nu mai stiu cu ce sa-l dau. Pediatrii care mi-aispus nu am auzit de ei,unde pot sa ii gasesc.MERSI MULT DE TOT RAMONA SI PITICII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hogearamona spune:

APROPO medici homeopati sunt in BISTRITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Multumesc.
Ramona, pt fetita incearca Luivac sa-i dai. Daca mergi la ORL in policlinica iti prescrie. E pt cresterea imunitatii impotriva infectiilor respiratorii. Noi asa am rezolvat pb. Andrada de pe la 2 ani a inceput cu alergii, laringite, apoi 2 operatii de polipi si i-am dat Luivac 28 zile, apoi pauza 28 zile si inca o cura de 28 zile. Asta o data pe an. I-am dat 2 ani la rand. Mai mult, am fost 3 ani la rand la mare. Despre bubitele lui David vezi sa nu fie o forma de alegie. Fa-i IgE total si daca iese mare fa-i teste alergice la Cluj, la Interservisan. Depistarea din timp a alergenului te ajuta sa nu evolueze in astm, ca la noi in zona stii tu cum e cu umiditatea si f multi copii au trecut la astm de la alergii netratate.

Eu nu vreau sa te speriu, insa fetita nasilor a facut astm pt ca fiind alergica la praf (nu stiuau acest lucru) si netratand alergia a trecut la astm si am vazut ca e o boala grea.

Madic homeopat este in Nasaud, dr. Rai. Daca vrei nr lui ti-l dau in PM. Te pup si curaj.
Asa e cu copiii mici. Dupa 5-6 ani e ceva mai usor.

pascutzele mele
floare de cires
Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.
"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hogearamona spune:

Multumesc April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

fetelor...abia am mai gasit subiectul...de pe pag 21!!!! l-am recuperat....haideti la o poveste: ce mai fac micutii?

www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank">puiut de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Seara bvuna fetelor!
Vad ca ne gasim tare greu!
Prin parc mai mergeti? tare as vrea sa ne cunoastem!
Ramona, s-au rezolvat bubitele lui David?
Pupici!

Ioana si www.babiesonline.com/babies/r/razvan%5Fgabriel/" target="_blank">Razvan (03.12.2005)
Pozicile mele
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">Filmulete


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

hello.
ne mai vedem????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

April eu il duc pe Razvan la dr.Rai........ati fost si voi? Cumm a fost?

Ioana si www.babiesonline.com/babies/r/razvan%5Fgabriel/" target="_blank">Razvan (03.12.2005)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

A trecut peste un an de cand nu am mai scris la acest tipic. Mai exista fetele din Bistrita? Ce ziceti? Ne reunim?
Va astept la o poveste

21.12.2007 - 8 anisori
fulguletzul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns logam spune:

Eheii! Ca acum v-am gasit dar sunteti cam lenese! Scuze.
M-am gandit si eu sa dau o cautare sa vad daca este vreun subiect de BN si uite-l! Cand colo, cam pustiu. Pacat.
Va pup!

Luminita, mama de Sorina mica - 10 noiembrie 2007
poze Sorinutza mica

Mergi la inceput