Tinuta eleganta cand mergem la o nunta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

quote:
Originally posted by aral

quote:
Originally posted by Alinus25
Oana, mi-a placut mult rochia de la Nichi. La noi nu se gaseste acest magazin. Nu stii cumva mai aproape de Oradea, daca as gasi acest magazin?
Pupici

Nunta noastra


Oups! My mistake ... Site-ul indicat de Oana e corect. Acolo poti vedea si imagini ale produselor. In oradea, magazinul NICHI-CRISTINA NICHITA e in complexul Lotus Market. Insa mai sunt si in alte orase ale tarii: Iulius Mall, etajul I! (Iasi), strada Republicii nr. 3 (Brasov), bdul Tomis 209 (Constanta), Unirea Shopping Center, etaj I si Calea Victoriri 101 (Bucuresti), Iulius Mall, parter (Timisoara). Nu-mi pot da cu parerea asupra preturilor insa stiu ca tinutele sunt elegante si materialele folosite, de calitate. Sper sa gasesti ceva pe gustul tau si sa stralucesti oriunde vei merge. Succes!



Merci mult, Aral am intrat pe site si am vazut ca in Lotus Market este magazinul Nichi. Interesant, ca de fiecare data cand am fost in Lotus, nu am vazut acest magazin ...
Pupici

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aral spune:

quote:
Originally posted by Alinus25
Interesant, ca de fiecare data cand am fost in Lotus, nu am vazut acest magazin ...
Nunta noastra


E si mai interesant ca e si semnalizat ... exact la intrare, prin afisul cu Monica Barladeanu si mama sa. Eu l-am vazut cand am fost in Oradea. Am vazut si magazinul si m-a impresionat comportamentul vanzatoarelor. Se apropie foarte mult de genul "consiliere" in vestimentatie. NICHI e un brand romanesc foarte solicitat in afara. E comparat cu Max Mara, doar ca are alt target. Sunt mandra ca si la noi in tara avem brand-uri de talie internationala. De ce sa aleg un brand strain cand pot opta pentru unul autohton. Sincera sa fiu, sunt consumatoare NICHI. Si asta pentru m-am convins ca au produse de calitate: nu intra la apa, nu se desfac, nu-si pierd culoarea si sunt rezistente ... costumele pe care mi le-am luat anul trecut sunt ca noi ... si nici nu se demodeaza.
Pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

quote:
Originally posted by aral

quote:
Originally posted by Alinus25
Interesant, ca de fiecare data cand am fost in Lotus, nu am vazut acest magazin ...
Nunta noastra


E si mai interesant ca e si semnalizat ... exact la intrare, prin afisul cu Monica Barladeanu si mama sa. Eu l-am vazut cand am fost in Oradea. Am vazut si magazinul si m-a impresionat comportamentul vanzatoarelor. Se apropie foarte mult de genul "consiliere" in vestimentatie. NICHI e un brand romanesc foarte solicitat in afara. E comparat cu Max Mara, doar ca are alt target. Sunt mandra ca si la noi in tara avem brand-uri de talie internationala. De ce sa aleg un brand strain cand pot opta pentru unul autohton. Sincera sa fiu, sunt consumatoare NICHI. Si asta pentru m-am convins ca au produse de calitate: nu intra la apa, nu se desfac, nu-si pierd culoarea si sunt rezistente ... costumele pe care mi le-am luat anul trecut sunt ca noi ... si nici nu se demodeaza.
Pupic



E si semnalizat ...? Inseamna ca io-s chioara rau de nu l-am vazut. Au si tinute de zi (asa mai moderne...) sau numai tinute elegante?

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aral spune:

quote:
Originally posted by Alinus25

E si semnalizat ...? Inseamna ca io-s chioara rau de nu l-am vazut. Au si tinute de zi (asa mai moderne...) sau numai tinute elegante?

Nunta noastra


Sigur ca au si tinute de zi ... linia lor e clasic-elegant - o imbinare intre stilul business si tendintele actuale din moda. Asta inseamna ca o tinuta NICHI o poti purta si la birou si in timpul liber si la o petrecere ... Nu stiu, au ceva special in model. Au incepand de la topuri lycra pana la rochii cu paiete (am si eu una; e superba!!). E modern ... Mi-e destul de greu sa-ti explic. Cel mai bine e te duci in magazin si sa le vezi. Acum au introdus in magazine colectia de toamna. Stiu asta pentru ca au reclama pe Kiss FM, in toate locatiile, care anunta acest lucru. Eu sunt din Iasi si mi-am cumparat deja un costum din noua colectie. Daca as fi in Oradea, am merge impreuna la cumparaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Sigur o sa merg zilele astea sa vad ce gasesc. Mi-ar place si mie un costumas mai elegant si modern.
Pacat ca nu suntem mai aproape sa mergem impreuna!

Pupici

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaElena spune:

quote:
Originally posted by qsar



MariaElena.

1. Bine-ai venit pe forum!

2. Casa de piatra fratelui tau!

3. ... si cam pe unde ar trebui sa fie magazinele astea? Petrosani? Bucuresti? Moskova? Paris?

Q


Honi soit qui mal y pense...










Domnule...moderator,
Va multumesc pentru urarile din primele doua puncte, dar pentru al treilea....simt o oarecare ironie? Sau credeti ca as cere recomandari dintr-un oras destul de mic ale carui magazine le gasesc si cu ochii inchisi-Petrosani? Sau daca ma adresez fetelor de la desprecopii.com ma gandesc la Paris sau la Moskova?? Bineinteles ca as spera un...Bucuresti sau alt oras. Dar multumesc oricum pentru "delicatetea" dvs. fata de o "provinciala".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaElena spune:

Fetelor va multumesc mult pentru urari si sfaturi!
Bineinteles ca ma gandeam sa ma imbrac in negru, fiindca mie negrul mi se pare cel mai elegant, dar asa este; nu pot sa fiu sora mirelui in negru. Dar eu sunt si cam mica si plinuta (ma rog...nu foarte plinuta) si intr-adevar cu midi imi sta cel mai bine, dar legat de culoare? Ce se poarta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aral spune:

quote:
Originally posted by Alinus25

Sigur o sa merg zilele astea sa vad ce gasesc. Mi-ar place si mie un costumas mai elegant si modern.


Ma tii in suspans ... ai gasit ceva care sa-ti placa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aral spune:

quote:
Originally posted by MariaElena

Bineinteles ca ma gandeam sa ma imbrac in negru, fiindca mie negrul mi se pare cel mai elegant, dar asa este; nu pot sa fiu sora mirelui in negru. Dar eu sunt si cam mica si plinuta (ma rog...nu foarte plinuta) si intr-adevar cu midi imi sta cel mai bine, dar legat de culoare? Ce se poarta?



Draga mea, trebuie sa-ti spun ca negrul s-a reintors in acest sezon, sub lozinca "Black out" (dupa Armani) - intr-o traducere romana "Nagrul-la rampa!". Iti creeaza un look misterios, catifelat ... Anul acesta se "poarta" combinatiile neobisnuite de materiale: stofa imprimata, bucle simplu si imprimat, catifeaua simpla si imprimata, stofa tip bradut, camasi din voal sau saten combinate cu stofa. Legat de culoare, pe langa fermecatorul negru, se poarta culori de toamna: maron, roz prafuit, bej ... Sfatul meu este sa iti alegi o tinuta combinata - ca material si culori. Poti opta si pentru 2 piese, de exemplu, o fusta neagra si un sacou elegant (brokard cu catifea imprimata pe el - bine ar fi ca acea catifea imprimata sa fie roz ... e in trend). Nu stiu daca reusesti sa vizualizezi ce iti spun ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Dragelor.... help!

Am o pritena care face cununia civila in noiembrie si isi cauta o rochitza... de gravidutza!
Daca stiti un magazin cu rochii frumoase, de okzie pt gravide... va rog spuneti-mi!

Va pup,

Dilaural

Mergi la inceput