Persoane,lucruri,gesturi,care va scot din minti -2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Ma enerveaza cei care te "ajuta" asa cum vor ei, nu asa cum ai tu nevoie... Daca tot vor sa ajute, de ce nu tin cont si de dorintele celui pe care-l ajuta?

Dora, mami de Ami
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Haios subiect, vin si eu cu lista mea:
ma enerveaza cei care:
- se scobesc in nas in loc sa foloseasca servetelul
- tusesc sau stranuta fara sa puna mana la gura
- femei care se imbraca cu pantaloni de stofa negrii, cu adidasi in picioare, cu sacou elegant si poseta.
- barbatii cu par lung si cei cu barba si mustata
- oamenii de pe strada, care ne conving sa mai facem un copil, cand o vad pe Ines, fetita noastra.
- prostia sub toate formele ei
- cei care te mint in fata, crezand ca tu ai gustat minciuna
- mustele
- cand ploua si merg pe trotuariar, unii soferi grabiti ma stopesc cu nesimtire
- cand sunt anuntata in ultimul moment ca trebuie sa stau peste program la lucru.
- cand spal geamurile si in aceeasi zi incepe ploaia.

si lista ar putea continua...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Pe mine in ultimul timp ma enerveaza ingrozitor ca nu vad ce se intampla in masina de spalat vase... Nu puteau si ei sa puna un geam ca la cea de spalat rufe?

Laura, mama lui Andrei

http://community.webshots.com/user/tcatlaura

http://www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

"Ma enerveaza cei care te "ajuta" asa cum vor ei, nu asa cum ai tu nevoie... Daca tot vor sa ajute, de ce nu tin cont si de dorintele celui pe care-l ajuta?
"--> asta ma enerveaza si pe mine!

Ma enerveaza groaznic viitorul socru care nu stie sa discute cu o persoana fara sa-si impuna el un punct de vedere idiot. Adica omul are idei fixe si oricate argumente bune ai da tot pe a lui o tine, pana si pe fiu-sau il enerveaza.

Ma mai enerveaza si ca tre sa stau in casa viitorlor socri cu toate ca ei s-au mutat in alta parte chiar alt orasel si nu pierde socru ocazia sa se planga de locul unde stau acum . Tot la capitolul asta tin sa spun ca ma enerveaza vechiturile din casa pe care le-au cumparat parintii lui cu sudoarea fruntii si care trebe pastrate ca "inca mai sunt bune"!

Ma enerveaza tara asta care obliga mamele sa plece de langa copii lor in strainatate ca sa faca bani sa aiba cu ce-i intretine.

Si ar mai fi si multe altele dar pe ziua de azi ajunge!


Lizuca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/enderbaby/album?.dir=/cfe8&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

lol..ma simt ca o studenta la medicina care citeste la examenul de patologie si descopera ca are toate simptomele bolilor despre care citeste..
recunosc aproape toate situatiile de aici :)
in afara de ce e scris pana acum ma 'nerveaza atunci cand ma duc in tara in vizita si iau cadouri cu mine (ca se stie ca..toti asteapta) si cand le dai cadou, numai ce ii auzi "vaaaaaaaaaaaaaai dar nu trebuiaaaa" in loc sa zica un simplu "multumesc"

meg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Acush acush ma enerveaza prietena unuia dintre colegii mei de apartament care are o voce foarte pisicoasa si usor pitigaiata si vorbeste si tare, astfel incat cand vine pe la noi se aude in toata casa cum miorlaie. Si noii vecini de deasupra care se alearga prin casa, vorbesc tare, pun muzica tare la ore ciudate etc.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idora spune:

Ma enerveaza:
- aia care uita de unde au plecat
- cei bogati si zgarciti
- rasistii
- prostia omeneasca, in special cei care ajung sus si se cred buricu pamantului, nimeni nu mai e ca ei
- mincinosii si lasii
- cei care n-au curajul raspunderii
- cei care barfesc doar ca sa aiba ce vorbi
- sclifositii
- snobii
- pampalaii
- povestile de 2 bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Persoanele care ii acuza pe altii fara sa aiba un fundament solid.

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Ma enerveaza sa-mi povesteasca cineva filme sau ce-a visat.
Si ca intotdeauna , in parc, daca am pus ochii pe o banca, se aseaza cineva pe ea inainte sa ajung eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikky spune:

Ha!
Ma gandeam sa deschid si eu un astfel de subiect.Bun!
Ma enerveaza fina mea,care de cate ori vine la mine,ma intreaba de ce nu mai ma vad cu nasii copilului,desi i-am spus de nenumarate ori, cand incep serviciul(la fel)si alte chestii personale pe care daca eu nu le intreb(din respect sau neinteres) nu-mi place sa o faca nici altul.Parca ar uita ca i-am raspuns la aceleasi intrebari,sau o face din prostie ori lipsa de subiect de discutie.
Ma mai enerveaza acele (aproape toate)vanzatoarele care tot timpul gresesc la rest(bineinteles in favoarea lor)si cei care deabia au terminat un liceu cu chiu cu vai,acum fac facultate particulara si nu le mai ajungi nici cu prajina la nas(desi stii cine au fost si faptul ca nici nu stiu sa poarte o discutie sau sa scrie corect,etc.)
Cam astea in vin in minte acum.

Mergi la inceput