Persoane,lucruri,gesturi,care va scot din minti -2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by ancuta06
o s-o vad eu cand ii mai creste copilul, si incepe si el sa se urce pe masa ei lustruita, sa-i scoata vasele din dulap, condimentele, ce mai apuca......sa-i zgarie podeaua cu ce nimereste....etc.

Ancuta 16+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn



Adeka sa-ntzelegem ca-i urezi de bine, ha?
Mai bine-i urezi un kupil cum e Juli a mea, care are la activ fro 3 pahare sparte, doo cani, o vaza, doo platouri ciobite, plus o grama de alte bunuri de consum casnic facute praf shi n-are decit un an, de-abia a-nceput

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Da, Iren, te cred... am observat si ca ai schimbat semnatura din "Julia zbantuita" in "Julia turbo"... probabil ca stii tu mai bine de ce...
Tot asa le doresc si eu bagatorilor in seama... sa le dea "Domnu'" un copil ca al meu... si credeti-ma, nu e nici o rautate in asta, ca pustoaica mea e tare bunuta, doar incapatanata uneori... in fine, e un copil normal... nu sta ca o leguma fara sa miste o9 zi intreaga, dar nici nu-i "sfanta"... opereaza cand ti-i lumea mai draga...
Si ma enerveaza maica-mea, ca n-a luat-o la ea macar o zi in vara asta, sa ma racoresc si eu un pic... na, c-am zis-o!!!

Dora, mami de Ami
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Ma deranjeaza persoanele care pun mana pe alimentele neambalate si care nu pot fi spalate(ex: paine, covrigi si alte produse de panificatie). De cate ori nu ati vazut oameni care cer ceva(paine, carne, etc...) sa cumpere, pun mana si apoi inapoiaza vanzatorului sub diferite pretexte: ca nu e proaspat, ca nu-i place, etc... Pai cum sa mai cumpar?
Ma deranjeaza lipsa de caracter din partea celor care ma inconjoara(chiar si rude).

idei nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patry_r spune:

Ma enerveaza ca tocmai mi s-a spus si mi s-a repetat apasat, ca-mi cocolosesc baiatul! Persoana n-a pierdut nici o noapte langa un copil cu febra, nu are copil, nu are decat principii de crestere a copiilor!

Ma enerveaza ca prietena mea buna s-a transformat intr-o persoana care se vaita ca nu are aia, nu are cealalta dar nici nu se agita sa faca putin ordine in viata ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Persoanele care-ti rastalmacesc vorbele si,oricit le explici ca nu ai vrut sa spui ce cred ele,isi pastreaza convingerea.Tocmai m-a indispus cineva.....

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Mey, patry_r, cred ca subiectul tau cu "iubiti si cainii vagabonzi" mergea aici... daca tot vroiai sa te racoresti... nu mai ajungeam la discutii despre patrupede in ZZ...... Ca ma enerveaza dom'le, discutiile astea care n-au nimic constructiv, bla-bla de-amorul artei, doar ca sa ne auzim / citim (nu-i vorba de tine, patri).

Dora, mami de Ami
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Ma enerveaza mitocanii care maninca seminte la colt de strada fredonind manele...
Ma enerveaza vecinul meu care la 4 dimineata iese in curte si-si striga cainele trezindu-ne pe toti...
Nu suport sa mi se spuna papusico...
Nu suport persoanele care plescaie sau vorbesc cu gura plina...
Ma enerveaza cei care se-ncurca-n minciuni...daca tot minti,cel putin fa-o bine...
Si ma enerveaza la culme faptul ca sint foarte emotiva...

Acum m-am mai racorit putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

v-am cetit cu interes si constat ca pe mine nu prea ma mai nerfoseaza nemik,probabil ca-st eu defekta.serios.ma gandesc de cateva minute la ce ma enerveaza si nu reusesc sa povestesc nimik.ignor tot ce nu-mi prieste,iar daca-i dificil de ignorat iau masuri impotriva factorului perturbator si uit imediat dupa ce rezolv problemuta ca m-a deranjat ceva.natiurel,fara nici un efort.
mi-am amintit acum o kestioara care m-a scos din minti la momentu' respectiv,dar acum cand imi amintesc e amuzanta.
Vara asta in tara,eram intr-un cabinet de cosmetica,ma epila o tanti.Muzica-n surdina,eu cu o masca pe figura dupa un masaj facial,tanti motivata sa-mi fie bine,eu rilacsata gandeam la ale mele...la un moment dat,realizez ca tanti nu mai presteaza la picioarele mele si ca explica precipitat cuiva la usa ca nu-i voie sa intre ca-s dezbracata..imi ia 10-15 secunde sa ma dezmeticesc partial,ma ridic intr-un cot si privesc uimita cum biata femeie tine usa pentru ca cineva sa nu dea buzna-n cabenet,aud o voce masculina si spun intr-o doara:dom'le,nu intra ca-s dezbracata!-neconvinsa totusi ca intr-adevar cineva dorea sa intre acolo..raspunsu' vine darz din cealalta parte a usii:"pot sa intru ca-s doctor!"-asta a fost momentul in care m-am dezmeticit de-a binelea,mi-a zburat si masca de pe fata si-am urlat la cretin:"si io-s doctor!iesi afara cand iti spun,ca te calc in picioare!".Se pare ca interventia mea a sunat convingator,dobitocul a renuntat pe moment la ideea de a da buzna in kabenet.
Tanti si-a continuat in liniste treaba pentru care venisem,am iesit din cabenet si am dat peste dobetoc,care era un tataie de la sanepid.Am avut o conversatzie beton,io l-am intrebat ca o duamna ce sunt:
"tataie,ia spune cum te cheama pe tine?"-n-a vrut sa marturiseasca,asa ca am continuat impasibila:"mai tataie,uite cum stau lucrurile:si io-s doctor,da' n-am pretentia sa te privesc in c-ru gol din cauza asta!"
La care tataie-prost de numa' nu pica de pe scaun si luat prea repede ca sa poata face fata cu singuru' neuron pe care-l poseda,spune:"ei,poate nu de data asta"-gheneon de neshansa,il trosnesk in moalele capului cu"nu, tataie,sigur nu vreau sa te vad dezbracat nici acum,nici alta data,ca intentionez sa dorm noptile fara sa am cosmaruri",dupa care i-am servit un speech educativ pe tema "mai tataie,numa' faptu' ca esti medic-nici macar unu' adevarat ci un parat-vax albina cata meserie stii tu,mai, cu "medicina muncii",nu-ti da dreptu' sa vezi dezbracate tuate doamnele si domnisoarele din aceasta patrie",etc.,etc..nu stiu ce NU i-am spus,era rosu' ca racu' bietu' tataie...in mod sigur tataie nu va mai poseda ideea nefericita de a da buzna in cabinete de cosmetica pana iese la pensie.
Faza crunta e ca tataie de fapt n-avea nici o treaba-n kabenetu' respectiv,decat eventual s-o ia peste oki,ca venise sa verifice carnetele de sanatate ale angajatelor de-acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Tar faza,Lia! Din pacate,intilnesti foarte des asa ceva......pe aici

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Aaaaaaa,fetele! Am gasit banii trimisi prin posta.Au stat o luna la banca fara ca aia sa stie de unde sint,pt ca posta nu specificase nimic pe mandat(dupa ce,pe mine m-au plimbat 3 zile pina mi l-au primit ca ,cica nu e bine completat).Dupa ce banca s-a saturat sa dea telefoane la posta ca sa afle ce e cu banii respectivi si nu a primit nici un raspuns,i-a trimis inapoi.
Astfel incit,erau la posta.Reclamatia nu mi-a fost primita.....insa,la banca,trebuie sa platesc penalitati de intirziere......ca doar n-o sa le plateasca posta!
Ce ziceti? Fain?

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput