Persoane,lucruri,gesturi,care va scot din minti -2

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanailincam spune:

Io nu suport gandul ca trebuie sa ma intorc la munca pe 9 ianuarie si copilul meu drag si scump va ramane pe maini straine. SI ma enerveaza si mai tare ca nu castig odata miliardele de la Loto ca sa nu mai fiu nevoita sa ma intorc la munca.
SI ma mai enerveaza cand ma reped la telefon (fix) crezand ca e vreo prietena si la capatul celalalt se aude glasul suav al soacra-mii
Care dupa cateva fraze de introducere despre ce au mai facut curcile/ratele/porcii sau alte oratanii de prin curte (subiect care ma intereseaza la culme) incepe sa planga incetisor in telefon si sa-mi declare ce mult ne iubeste si cat ii este de dor de noi. Mi se ridica parul pe sira spinarii, frate!
SI mai sunt si altele, dar mai las loc si la altii

Ioana cu Ana (22.06.2005)
Pozele Anei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984" target="_blank">Povestea nasterii

Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelina spune:

AH! Ce ma bucur ca exista subiectul asta!!! Ca sa-mi pot descarca si eu naduful!

NARANCEA ma scoate din minti! Postarile lui ma irita, e ca la un film de groaza la care nu vrei sa te uiti, si totusi, te uiti printre degete, e groaznic......cum urmareste el toate postarile fiecaruia si mai apoi, cand i se pune pata pe respectiva...mama, mama!

Spre exemplu, am nimerit din curiozitate la un subiect postat de el, nu am citit totul, dar am observat cum a inceput sa o faca pe o biata fata "grasa si suncoasa" si mai nu stiu cum, doar pt ca dumneaei a fost furioasa si a postat cu rosu referindu-se la inutilitatea tematicii subiectului ales de el.
Si s-a vrut a fi "sarmant" cumva in comentariile dumnealui, dar eu sunt din pacate prea "din topor" ca sa inteleg aceasta gluma, ca de altfel comentariile lui in general!

Narancea, Narancea, du Scherzkeks!!![

Na' c-am postat si eu cu rosu....si ma tem de tine de numai Te rog, daca vezi postarea mea nu ma face de ras in fata forumului ca sunt grasa si la menstruatie iar tu esti teribil si istet, ok?

Ignora-ma, la fel voi face si eu cu postarile tale pe viitor, ok?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanailincam spune:

Iar eu!
Ma enerveaza la culme pocnitorile de anul nou. Ma enervau si in anii trecuti, dar acum imi supara/trezesc/sperie copilul si imi vine sa ma duc la cei care le arunca si le bag cate una in fund si sa-i dau foc.
De asemenea, ma enerveaza tevile din bloc, care de cate ori trage apa vecinul de sus pacane intr-un mod sinistru. Inutil sa zic ca vecinul trage apa la 8 fara un sfert sau fara 10 dimineata si se trezeste copilul, care altfel ar mai sta ceva timp in mrejele lui Mos Ene.
Dixit!

Ioana cu Ana (22.06.2005)
Pozele Anei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984" target="_blank">Povestea nasterii

Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Mama ce buna ar fi chestia cu pocnitorile bagate in fund. Cred ca in viata lor n-ar mai aprinde una. Si eu injur printre dinti si pun palmele pe urechiusele copilului. Nu stiu la voi da la noi mai sint cretini care cred ca e o chestie grozava sa arunce in scara blocului cu pocnitori. I-mi vine sa stau dupa colt sa le dau cu ceva in cap.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Pe mine ma enerveaza vecinii de la 10 care nu vor sa-si repare instalatiile sanitare si-mi tot pateaza tavanul si ma enerveaza atat de rau ca nici nu-mi mai vine sa le zic, stau si acumulez si-mi vine sa rabufnesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

pe mine ma enerveaza "petardistii" si autoritatile care nu fac ceva ca sa opreasca atacul cu "bombe"

Michelle 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

Ma scot din minti persoanele care incearca sa fie "pretioase" in exprimare, se straduiesc sa foloseasca expresii elaborate, plicticos-politicoase, si le iese doar o comunicare stufoasa si prafoasa. Grav este cand, in dorinta de a convinge, utilizeaza cuvinte in sensuri care nu au nici o legatura cu dictionarul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ma scoate din minti un fost coleg de scoala al sotului,cu a carui familie ne vizitam.Ne vedem saptamanal,vin sa joace "cruce" cu noi,pt ca asa vor ei,ne mananca tot we,nu mai apucam sa ne vedem cu altii,e extrem de zgarcit,face observatii copiilor mei,doar daca acestia trec prin incaperea in care stau adultii,asta fiind la mine acasa,e halos,asociabil,egoist.
Sotia lui e super ok si imi pare rau pt. ea sa-i evit,dar pe masura ce trece timpul,il suport tot mai greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Pe mine ma scot din sarite oamenii inceti.
Nu vorbesc de cei care si-au rupt vreun picior..sau sint batrini..sau sint bolnavi... etc.
Ci de cei care pur si simplu o lalaie asa, pe timpul lor, si, din pacate, si pe al meu.

De exemplu, ma enerveaza pensionarii de la ghiseuri (de la posta, de ex.) care, desi vad ca 10 oameni stau la coada, fac conversatii stupide cu functionara cite juma de ora.
Si tu stai si astepti si te intrebi impreuna cu ei daca pentru Gigica de la Cucuieti e mai bine sa ia felicitarea aia roz sau pe cealalta, aia cu fundita....

Ma mai enerveaza diversi colegi care dorm in meetinguri, si dupa 3 ore, cind s-au stabilit toate punctele, se trezesc din visare nelamuriti, si reiau toata discutia - asa mai trec 3 ore, si asa stau peste program....

Ma enerveaza la culme carutzele pe drumurile publice, alea care circula cu 5 km pe ora pe mijlocul drumului, dupa care se formeaza o coada ca la mort dar nu s-ar da un metru mai acote pentru nimic in lume... si asa, din caruta in caruta, cind s-o termina sezonul de arat mai ajung si eu la destinatie....

Cu alte cuvinte, ma enerveaza sa astept.
Sa astept ziua de maine.
Dupa niste melci umblatori care n-au ce face cu timpul si cu viata lor....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ma enerveaza asa de multe ca nici nu stiu cu ce sa incep. asadar....
- mor cand plescaie cineva din gura cand mananca si ii vad toata mancarica
- nu-i suport pe cei care suna la telefon sau la usa la niste ore stupide cand e foarte posibil sa dormi
- nu imi plac deloc oamenii care nu fac ceva util in timpul liber sau in toata viata lor si care prefera sa se joace pe calculator in fiecare zi si ore in sir; STUPID!!!! sunt atatea de facut!!!!!
- nu suport sa nu am ce face la serviciu si sa stau sa ma uit pe pereti. exista si astfel de situatii.
- ma enerveaza cei care se vaita ca nu au una, alta dar care nu misca un deget sa schimbe ceva
- nu suport sa primesc cadourile de ziua mea cu intarzieri de zile in sir din motive ca " n-am stiut ce sa iti iau", " nu stiam daca iti place"," nu am avut banii" etc. florile imi plac intotdeauna deci nu trebuie sa se agite sa cumpere cine stie ce
- ma enerveaza groaznic oamenii care nu raspund la tel mobil si care nici nu iti dau inapoi un apel cand au vazut ca au fost sunati. poate era ceva grav!!!!!
- mor pe aia care nu se uita pe unde merg si dau peste tine fara sa zica nimic

Ar mai fi multe dar nici eu nu sunt perfecta

hai pa si nu va enervati!

Mergi la inceput