Va multumesc!

Va multumesc! | Autor: ivonagabriela

Link direct la acest mesaj

Multumesc mult pt gandurile voastre.
De la inceput doresc sa va zic ca nu imi este rusine cu copilul meu imi este pur si simplu greu cand ii vad pe ceilalti copii venind la el iar el nereactionand, iar mamicile uitandu-se inrebator sau chiar exprimandu-se in vre-un fel, intelegeti. El practic nu se stie ce are, pt. ca i s-au facut toate testele posibile inclusiv RMN si nu are nimic, creierul este curat(fara malformatii sau leziuni), iar dr. neurolog spune ca nu il poate introduce la un anumit diagnostic.
Ei zic ca psihic este dezvoltat normal si asta se si vede,dar are unele intarzieri din cauza faptului ca nu vede si asta se recupereaza in timp. Deasemenea oftalmologii sustin ca ochiul este sanatos. I s-au prescris ochelari si o sa-i facem si p-astia n curand. Ce sa mai zic,medicii spun ca poate este o leziune microscopica si daca este asta poate cu timul dat. tratamentului se poate suda. Horia este un copil superb toata lumea se opreste la el si se exprima in felul asta si pe langa asta este si extrem de cuminte si intelegator.
In ceea ce priveste introducerea lui intr-un program special nici nu vreau sa ma gandesc de acum este prematur pt. noi, e ca si cum NU S-AR MAI PUTEA FACE NIMIC. De fapt nici medicii nu s-au exprimat in felul asta. Eu ma incred in D-zeu. El imi si da putere sa merg mai departe. Noi ne comportam normal in societate iar pe el NU il vedem ca pe un handicapat pt. ca nu este. Mi-ar placea sa il introduc mai mult intre copii si o s-o fac si p-asta peste toate cate am trecut asta este cel mai simplu lucru, nu!?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Ivona (sau Gabriela),pentru a pastra continuitatea subiectului tau,posteaza in continuarea subiectului initiat de tine,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55669" target="_blank">aici;asta te va ajuta si pe tine si pe noi.
Multumesc!Numai bine!



Irina,veve & croko
poze,poze,poze si iar poze


Mergi la inceput