Cura cu oua de prepelita

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

Accept rosii! Nu ma pot abtine sa nu ma bag sa spun doua vorbe: OUALE DE PREPELITA SUNT LA FEL CU ORICE ALT OU. Nu au nimic miraculos inauntru. Si mai ales vreau sa o plang aici pe soacra-mea care a tinut si ea o cura din asta pentru scaderea colesterolului si s-a ales cu colesterol 400 la sfarsit . Ouale de prepelita au chiar mai mult colesterol decat ouale de gaina!!! Nu neg ca ar avea efect pozitiv asupra unui organism sanatos, ca ar fi de un mare ajutor femeilor pe perioada sarcinii si dupa nastere, copiilor pentru creier. Dar acest efect il au orice alt ou - nu doar oul de prepelita!!!
Daca vreti sa le incercati pentru cure de slabire - e ok. Nu pot face mai rau... dar colesterolul nu il regleaza decat daca il aveti prea mic.
Aici sunt oua de prepelita peste tot, la fiecare colt de strada, insa nimeni nu le preaslaveste. Am intrebat 3 doctori diferiti si mi-au ras in nas. Au zis ca nu au auzit in viata lor asa ceva.
Vreau sa vad si eu un site scris de americani sau de doctori care prescriu curele astea, nu vanzatorii de oua de prepelita.
Aveti aici un site cu factori nutritionali si continut (chiar prin comparatie la 100 g) pentru mai multe tipuri de oua. Scris de o persoana care nu vrea sa-si vanda ouale de la ferma proprie si personala.
http://www.hormel.com/templates/knowledge/knowledge.asp?catitemid=2&id=182
Numai bine,
Mamamariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Nu se prinde nimeni sa incerce cura de la inceputul lunii septembrie? Am calculat si dureaza cam o luna si jumatate. In afara de slabit, n-as avea un motiv particular pentru care vreau sa o tin. In plus, nu stiu cum stau cu colesterolul Incerc sa le corupt si pe fetele mele [:d] mama si bunica.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Liliana, eu vreau sa ma apuc de cura, poate si mai devreme de septembrie, dar trebuie sa vb cu cineva care are crescatorie aici, si inca nu am dat de el.

Mamamariana, merci pt atentionari. O sa imi verific colesterolul pe parcurs si daca observ ca se mareste nivelul, ma opresc.

Gabici
'I tried to sniff coke once...the ice cubes got stuck up my nose!'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

OK! Eu v-am spus de la inceput ca in septembrie repet cura si "ma prind". Haideti sa vedem ce rezultate avem.
Apropos de cost. Eu in primavara am dat cam 350000 lei pe 240 oua.
In privinta celor care ne combat, atit va pot spune ca aici in Craiova ,am o cunostinta care si-a facut analiza colesterolului inainte si dupa cura cu ouale respective. Ne-a declarat ca nivelul scazuse, si cumparase ouale ,nefiind producator.Deci nu poate fi banuit de reclama.
Acum am citit mai multe informatii despre cura accesind linkul dat de Liliana si de data aceasta nu am sa mai amestec ouale cu miere, am sa le inghit intregi.Am inteles ca au alt efect, mult mai bun.
Haideti fetelor pt sanatatea noastra!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Cristina, sa stii ca nu e nici un interes personal in promovarea vreunui producator de oua de prepelita, eu pur si simplu am dat un search pe google si am gasit linkurile pe care le-am postat mai sus. Ma bucur ca te prinzi pt sept! si
Gabi, n-am idee de unde poti tu sa iei oua de prepelita, dar in Iasi se gasesc la Billa, Metro, si Gima, tot un supermarket din mall. Incearca in magazinele mari. Sa ne tii la curent si te asteptam in sept cu noi, sa vedem rezultatele!
pt sanatate

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

eu auzisem ca aceasta cura e buna daca vrei sa-ti creasca sanii... asa o fi? nu de alta, dar si eu as avea nevoie putin...


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii
Omul traieste pentru bunastarea pisicii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ramonika , nu auzisem de asta pana acuma. Esti tare de tot

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

da cred ca tre sa te unji derekt pe tzatze cu oole alea, nu numai de mancat... sa-mi pun baietu sa ma unga...


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii
Omul traieste pentru bunastarea pisicii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

De pe cat sepembrie incepem cura? Poate o corup si pe mama mea.
Eu am deja colesterolul 400, dar risc si va spun ce rezultat am obtinut.



kiss

“Everybody is ignorant, only on different subjects.” (Will Rogers)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Am mai vorbit cu cineva de aici din Oradea, care a tinut cura asta, si i-a redus colesterolul f mult. Exista posibilitatea ca fiecare organism sa reactioneze in mod diferit la cura asta.
Pe mine ma cam lasa rece ce spun (sau ce nu spun) americanii.


Gabici
'I tried to sniff coke once...the ice cubes got stuck up my nose!'

Mergi la inceput