Scaun de masina: ce, cat, de unde?

Scaun de masina: ce, cat, de unde? | Autor: clyo

Link direct la acest mesaj

Fetelor, vreau sa-i cumpar si eu fetitei mele un scaun de masina.
cum nu am timp de alergat prin magazine, va rog sa-mi dati cateva idei, cat costa si unde pot gasi.
eu ma orientasem la ultimul model de la chicco dar nu e musai.

multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Noi avem tot de la chicco-BABY TRANSIT JET/VECTOR,suntem foarte multumiti de el,pitica adora sa stea in scaunelul ei,l-am cumparat de la depozitul Chicco si ne-a costat 4.000.000lei(fata de 6.500.000intr-un magazin).
Adresa depozitului chicco si nr.de tel:
Str. Soldat Gheorghe Matac Nr.21-23
Bucuresti, Sector 2


E-mail : office@chicco.ro
Web : www.chicco.ro




Unic importator si distribuitor al produselor "Chicco" in Romania, cu magazine de prezentare si desfacere "Chicco".


Bucuresti : Str. Episcopiei Nr.6 (langa Ateneul Roman), sector 1, telefon 021-315.89.72


Constanta : Str. Tomis Nr. 105, telefon 0241-520.612

Timisoara : Str. Eugeniu de Savoya Nr.7, telefon 0256-498.697


Pentru birourile si depozitul "Chicco" ne puteti contacta in Bucuresti Str. Gh. Matac 21-23, sector 2, telefon 021-231.14.56 ; 021-231.06.26



Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Clyo, noi i-am cumparat Stefaniei ultimul model de la Chicco (Key One) este super, eu sunt foarte multumita de el, iar pana acum Stefi s-a impacat bine cu el. L-am comandat de la depozit (eu nu sunt din Bucuresti), ne-a costat 4.750.000 lei + 500.000 transportul pana la Iasi. Cred totusi ca am prins o oferta la el, sunt foarte multumita si de pret.
Vad ca Andreea ti-a dat si adresa si numar de telefon, noi am vorbit doar la telefon cu ei si au fost foarte amabili.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Tot Chicco Vector avem si noi si il recomand cu caldura. Se poate folosi de la nastere pana la 4 ani, are protectie laterala in caz de impact, Doamne fereste, tetiera si centura de siguranta in 5 puncte. Spatarul se regleaza in 4 pozitii. Se poate fixa cu fata sau cu spatele la sensul de mers in functie de varsta copilului. Si centura de siguranta se regleaza in functie de inaltimea copilului. Cam atat...

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor
baietelul meu minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

nu stiu ce varsta are copilasul tau dar ti-as recomanda sa iei cu centura in 5 puncte. Daca e bebe, oricum numai asa sunt, dar pt cei mai marisori sunt si modele care folosesc centura de masina. La cosuletele de masina eu am luat ceva care sa se foloseasca doar pana la max 1 an, adica grupa 1. Mi s-au parut mai adaptate varstei. Apoi l-am schimbat cu altul grupa 2 pana la 3 ani iar acuma i-am luat altul fetei (grupa 3). Da, am dat de mai multe ori banuti dar la chestii din astea nu fac rabat. Si am mai si schimbat intre noi scaunele, asa nu am cumparat chiar de fiecare data. Adica intre familiile cu copii.

Cristina
-----------------------------------------------
accepta, sau schimba!
iertarea este parfumul florii ramas pe talpa pantofului ce tocmai a calcat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Eu personal , nu vad atit de util scaunul de masina , daca nu esti si o familie plimbareata ! Eu am avut noroc sa primesc un scaun de masina de la chicco, dar a stat prea putin Dragos in el [ acum are 14 luni] , si doar sa doarma cine stie sa stea in el...ca daca-i treaz , nici legat nu vrea !!Daca nu-l primeam , nu stiu daca as fi dat atitia bani pe el !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_c spune:

scaunul de masina este musai. unii parinti nu inteleg asta si fac o mare greseala..daca ati sti cate nenorociri, in accidente, pot fi evitate daca copiii ar fi asezati corespunzator.in fine, s-a vorbit mult de subiectul asta, lumea e informata, daca nu pricepe, asta e...
eu am vazut scaune super la bebe confort, dar aici in grecia n-am gasit. am luat unul de la magazinele lito, la 90 de euro, cu centuri si tot felul de chestii pt siguranta. ce mi-a placut, e ca e mult mai comod decat chicco key1, dintr-un material mai bun, cu suport pt gat, si mult mai frumos decat ala de la chicco. chicco este la 100 de euro aici, dar nu ma incanta deloc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

multumesc mult pentru raspunsuri.
si eu cred ca scaunul de masina este important.
care este diferenta intre vector si key one?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Key 1 se poate folosi numai cu fata in sensul de mers al masinii intrucat este destinat copiilor de peste 9 kg, pana la 18 kg.
Vector poate fi folosit incepand de la nastere si pana la 4 ani (18 kg.) si se poate orienta cu fata in ambele sensuri in functie de varsta copilului. Noi acum la aproape 7 luni inca il mai folosim cu spatele la sensul de mers.
Cam astea sunt diferentele pe care mi le amintesc eu de cand am facut prospectarea de rigoare...

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor
baietelul meu minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Razvan are 1an si 5 luni si are un scaun de masina in care nu prea mai incape.Cel mai incomod e ca ii atarna picioarele.Care scaun are si suport pentru picioare?

Familia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

asi ...ptr copii peste 13 kg si am uitat inaltimea ..ma rog ...se folosesc alte tipuri de scaune ...uite un exemplu http://www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=2833 iar ptr copii peste 3 ani ( cred )se foloseste doar inaltator gen http://www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=2833
Noi deocamdata avem Chicco Confort ..am dat la o promotie in Neckermann 35 de euro si e f bun .. in curand ..desi Benny are doar 5 luni ( le face azi)..are deja 9 kg si 67 cm.... o sa trebuiasca sa schimbam si scaunelul...erau unele la ofereta in Belgia Chicco (nu stiu de care|)... 75 de euro




Va pupam dulce pe toate si pe toti m va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)



http://community.webshots.com/user/alessia1055

Mergi la inceput