Sirop de tuse

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

............da de unde Andreea, de o saptamana ii dau Mariei (2 ani si 2 luni) sirop de muguri de pin, am incercat si cu sirop de patlagina si tei, .......si nici un rezultat! Acum incercam din nou cu humex expectorant.....da' nici asta nu e prea stralucit!
Problema e ca o apuca numai noaptea, pe la 3 si dreaza cam o jum de ora pana o ia somnul, pana acum cateva zile tusea atat de rau pana varsa......a fost groaznic!
Acum e mai linistita noaptea desi, tot se trezeste sa tuseasca!
.......aaaa, am uitat sa va spun ca a avut pneumonie acuta, de la cresa, 3 saptamani, am chinuit-o cu gentmicina , 1 la 12 ore.

Acum e bine, o mai deranjaza tusea, a inceput sa ia in greutate....iar doc pediatru ne-a recomandat sa nu o mai ducem DELOC la cresa! Si asa vo face!

Maria bb si mami Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

am uitat!

ceai de foi de ceapa si leustean, si siropul rezultat de la o ridichie neagra (scobita si adaugat zahar, lasat-a la macerat si apoi dat la bebei 1 lingurita de 3 ori pe zi).

Astea ne-au ajutat fffoarte mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

incearca amestec de ceai de nalba, podbal, patlagina si cimbrisor. E bun la gust si trece si tusea.

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
http://community.webshots.com/user/gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

cauta la farmacie sau la plafar un sirop de tuse expectorant din muguri de brad/pin,cu propolis.Nu e scump deloc,e delicios ,eficient si natural.Eu imi aduc tot timpul cateva sticlute de rezerva.Evident ca nu e atat de tare ca un medicament,dar pentru sfarsitul bolii sau chiar la inceput e foarte bun,zic eu.
daca vrei iti spun maine ce scrie pe eticheta,acum doarme Marc si nu mai intru.

Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

noi ne-am descurcat f. bine cu Stodal-ul. am luat si eu cind am tusit, cu fata deodata si ne-a trecut repede la amindoua. nici nu am incercat niciodata altceva.

Mergi la inceput