tinctura de propolis fara alcool

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

tomasa, mie Mihnea mi-a facut alergie (ff rau, cu pete pe tot corpul care au trecut abia dupa aprox 1sapt) de la propolis facut in casa, si avea 1 an juma atunci.incearca sa vezi cum reactioneaza dupa cateva picaturi.
miere de albina cu propolis gasesti la Plafar sau pe drumul catre Valea Prahovei, sunt persoane pe marginea drumului cu mai multe feluri de miere, eu am cumparat de multe ori de la ei si a fost ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anella spune:

Tomasa,multumesc pt raspuns.Multa sanatate la bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

Fetelor, si mie mi-a recomandat doctora miere cu propolis pt bebelusul meu de 1 an si 5 luni, care are giardia. Am cautat la trei plafar in Militari, zona Lujerului si nu am gasit.
Voi ati gasit pe undeva?
Eu acum ii dau cate o lingurita de miere in care pun cinci picaturi de propolis (cu alcool). Altfel nu stiu cum sa le combin. Voi ati gasit alta metoda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Dana, Apifarm se numeste farmacia apicola la care se gaseste aceasta miere cu propolis. Este in centru, pe strada CA Rosetti. Bafta!

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor
baietelul meu minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Pentru ce se foloseste propolisul la copii?
Se foloseste pentru mai multe tipuri de paraziti?

Familia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Dragele mele, ..........intr-adevar, la Diham, la statia de tramvai, este un plafar, unde lucreaza prietena mea, Claudia, si unde puteti gasi pentru copii PROPOLIS FARA ALCOOL la sticlute de 30ml numit PROPOLIS GLICOLIC(8,7ron - 87.000 lei)

Produsul nu contine alcool, poate fi utilizat fara restrictii si de copii si de persoane(adulti) la care alcoolul este contraindicat!!!!!

EFECTE: cicartizant, antiseptic, aniviral, (foarte eficient in combaterea herpesului, prin aplicatii locale), revitalizant

COMPOZITIE: propolis natural, propilenglicol
MOD DE UTILIZARE: -intern- 20 picaturi 1-2 ori pe zi
-extern- prin tamponarea directa a pielii

Mai gasiti o tinctura de propolis (cu alcool etilic in concentratie de 70 grade si 30% propolis) se numeste FLAVOSOL-T (6,85 ron - 68.500 lei)(antiseptic - faringian) La modul de administrare scrie ca se poate da si copiilor intre 1 si 3 ani dar jumatate din doza adultilor, solutia se poate administra singura sau impreuna cu sirop sau ceai

Mai gasiti, pentru copilasii mai mari, comprimate cu PROPOLIS SI VITAMINA C (3.9 RON - 39.000LEI), pentru infectii microbiene sau virale, faringite, traheo-bronsite, fragilitate vasculara, stari de stres, efort fizic si intelectual, afectiuni digestive, alergii.

Si daca va intereseaza si alceva.......anuntati-ma!

Eu ii dau fetitei mele Maria(2 ani si 2luni) in ceai sau in suc de fructe, sau cu lingurita direct in gurita si se simte excelent.....ii plac foarte mult comprimatele si nu sa intamplat sa se inece cu ele.

Maria & mami Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Tomasa, eu stiam ca nu se da miere pana la 1 an.

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Stiu Dana, multumesc mult.

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor
baietelul meu minunat

Mergi la inceput