Doctori la Giulesti

Doctori la Giulesti | Autor: gabid

Link direct la acest mesaj

Vreau sa fac FIV si as vrea sa stiu ce dr imi recomandati la Giulesti.Despre Dr Dracea am auzit numai de rau asa ca as vrea sa stiu si alti dr de acolo care se ocupa de FIV.

Va pup,

Gabi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

io una l-as alege pe dr.Niculescu

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna Gabi, eu iti recomand pe dr.Niculescu si dr.embrioloag Cocei..cea mai buna pereche de dr.din Giulesti.
Eu am fost pacienta lor anul trecut din pacate n-a reusit primul FIV si acum in martie merg iar. Vezi ca dr.Cocei este insarcinata in 5-6 luni si din mai isi inceteaza activitatea, iar Niculescu fara ea nu face FIV. Deci din toamna ai sa-o gasesti.

Sa auzim numai de bine
Pia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pai daca naste apoi vine imediat la spital?E adevarat ca dr Niculescu este stresat de femeile plinute,adica te pune sa slabesti!Eu dupa sarcina nu am reusit sa dau jos burtica si kg inplus.Pana in toamna sper sa dau 10kg jos dar burtica asta nu se duce.Si cu spaga?Tu ii dai ceva?Cum ai ajuns la Dr Niculescu?Deci pana la urma el este cel mai bun de acolo!

Te pup,

Gabi si Simonica.

PS:Iti doresc ca de aceasta data sa fiisi cu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

quote:
Originally posted by Pia

Buna Gabi, eu iti recomand pe dr.Niculescu si dr.embrioloag Cocei..cea mai buna pereche de dr.din Giulesti.
Eu am fost pacienta lor anul trecut din pacate n-a reusit primul FIV si acum in martie merg iar. Vezi ca dr.Cocei este insarcinata in 5-6 luni si din mai isi inceteaza activitatea, iar Niculescu fara ea nu face FIV. Deci din toamna ai sa-o gasesti.

Sa auzim numai de bine
Pia




Pia,stii cumva la a doua procedura dupa prima nereusita sunt reduceri?Dar congelarea este gratuita sau nu.Tu ce ai simtit la primul FIV?Ai stiut cand s-au eliminat embrionii?La mine s-au eliminat dupa 7 zile datorita durerilor mari de burta care le aveam dupa extractie.Cu embrioni congelati am reusit pt ca nu au mai fost durerile extractiei si ovarele numai erau stimulate,au putut sa tina sarcina.

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Gabi, din ce-am citit eu de la fete, Niculescu despre care se spune ca-i grozav se ocupa doar de sterilitate feminina, daca sunt probleme la sot te trimite la altcineva... Poate te lamuresc fetele mai bine...
Si eu zic sa incerci la Giulesti, voi deja ati dat o gramada de bani, dar poate reusiti chiar cu o inseminare (?!) daca situatia s-a imbunatatit cat de cat la sotul tau.
Trebuie sa reusiti, acum plecati de la alt nivel cu moralul si cu fizicul, si mai aveti langa voi un sufletel care va incurajeaza...
Ce mult mi-as dori sa ajungem sa ne gandim si noi la al doilea...
Te pup, karula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Karula,trebuie sa speri ca va fi bine.Eu sunt sigura ca in aprilie ne dai vestea cea buna casi este in burtica.
Eu si sotul meu suntem siguri ca reuseam din prima daca Ancar ne dadea calmante dar a uitat si eu cu durerile mele dupa 7 zile am eliminat tot.A fost rau la primul FIV ca Ancar a plecat din tara si nu am avut cu cine discuta.Nu si-a recunoscut greseala ca a uitat sa ne dea lizadon pt ca la al doilea a facut-o.Ne-a spus ca asa a fost sa fie!Nu stiu daca ti-ai dat seama ca eu nu sper intr-o minune cu sotul meu,sansele de vindecare sunt fff.reduse.
Am discutat cu el si este deacord sa mai facem un FIV.Nu stiu insa unde si cand.Ma interesez de Giulesti ca sa vad unde e mai ieftin si mai sigur!Eu am mare incredere in Ancar dar 1000 $ conteaza!
Incep sa cred ca sansa va fi tot FIV si tot ICSI.


Te pup,

Gabi.

PS:Intr-adevar plecam la drum altfel decat acum 3 ani dar dorinta si suferinta este aceeasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Gabita, multumim tare de incurajari si sa stii ca exact asa simtim si noi, ca martie chiar va fi luna de primavara la noi in suflet, iar aprilie (luna in care m-am nascut) va veni cu un cadou... pe sufletul nostru...

Dar nu vom fi singurii in situatia asta, ai sa vezi!
Pupici dulci
karula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna Gabi si scuze pt.intarzierea raspunsului

Dr.Cocei revine la spital din toamna. Intradevar Niculescu este stresat de femeile plinute si te pune sa slabesti, si mie mi-a spus ca trebuie sa slabesc , am 58 kg. Lasa ca pana la toamna ai sa slabesti acolo cateva kilograme.

La a doua procedura ne face o reducere de 300 $. Congelarea nu este gratuita, costaa 150$/ an.
Da am stiu cand s-au eliminat embrionii, dupa 9 zile cu dureri foarte mari de burta si la doua zile a inceput sangerarea....deci stiam sigur ca nu mai sunt.

Am inteles ca sotul tau are probleme, la Giulesti este dr.Vasilescu care se ocupa, dar indiferent de probleme fiecaruia FIV face doar Niculscu, Marinescu si Dracea. Eu iti recomand pe Niculescu. Sunt pacienta lui de 9 ani si am ajuns la el prin recomandarea altui medic. Dar tu te poti duce ori la spital ori la el la cabinet, eu zic sa te duci la cabinetul particular pt.ca acolo poti discuta cu el orice si oricat fata de spital (la spital este f.ocupat)

Detalii despre dr.Cocei iti pot da spre sfarsitul saptamanii deoarece ma vad cu ea si am s-o intreb cand se intoarce. Ea i-a spus sotului meu saptamana trecuta cand am luat injectiile ca mai face in martie si aprilie FIV, dupa care sisteaza ca sa nasca si se intoarce in toamna si ca Niculescu fara ea nu face.

Iti multumesc mult de incurajari si sper ca de data asta sa reusesc, desi nu mai sunt atat sw optimista ca prima data cand eram sigura ca voi reusiiiiiiii...dar asta este viata.

Te pupic si-ti doresc multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Pia,

informatiile tale despre FIV desi adresate altcuiva imi sunt si mie mai mult decat vitale.
Poti sa-mi dai mai multe?
Cam cat a costat ( la Giulesti).
Cam cat a tinut "pregatirea"
Cu internari, fara...ce investigatii...
La mine s-a dat diagnosticul final luni si singura sansa este FIV....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna Ileana, iti stau la disp.cu orice fel de intrebare.
Am facut in noiembrie primul FIV iar de maine incep iar pt.o noua incercare.
Cost: 1300$/ procedura: 200$ o injectie Decapeptyl, 750-1000$&5 cutii Menogon..depinde de cate o sa ai nevoie.

Inaintea primul FIV am facut tot felul de analize pe care mi le-a prescris Niculescu.Pregatirea dureaza cam o luna dupa ce ai facut toate analizele (dozari hormonale in a 3, 14, 21 zi de la ciclu, etc etc). Ei iti vor recomanda sa incerci primavara si toamna (au rez.mai bune zic ei).
Eu iti recomand sa mergi de pe acum la el sa discuti si sa te apuci de facut analize si in toamna sa mergi la FIV. Daca ma intrebi de ce tocmai in toamna pt.ca embrioloaga dr.Niculescu o sa nasca si revine in toamna la spital.
Eu n-am stat decat doua zile in spital, cand are loc recoltarea si embriotransferul. Daca nu esti din Bucuresti poti ramane in spital cateva zile.
Iti stau la dispozitie cu orice intrebare, doar ca maine n-o sa pot intra pe forum decat tarziu dupa 16,00.
Te pupic Pia

Mergi la inceput