nu mai vrem baita

nu mai vrem baita | Autor: katik

Link direct la acest mesaj

Krisztina are 2 ani si de citeva zile nu mai vrea baita. nu mai vrea sa stea jos in vana numai in picioare, nu se mai zbenguie ca inainte, pur si simplu se cere afara. a patit cineva asa ceva? ce ar fi de facut.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lacramelu spune:

Si noi am tipat pana la aproape 4 ani ( mai ales la spalat in cap)dar acum ne-am revenit.Cand era bb adormea in cadita , apoi a inceput sa tipe, dar tipete nu gluma, nici nu vroia sa intre in cada. O mai fentam cu jucarii sau cu baloane de sapun .Ultima data a facut un scandal de ne-a stiut tot blocul.Nu vroia sa stea jos sub nici o forma, asa ca am intrat imbracata in cada cu ea.Acum s-a mai linistit dar sa fereasca Sfantul sa-i intre vreo picatura de apa in ochi sau sa i se prelinga pe fata!asa ca tinem un prosopel peste ochi.
Bafta! Stai linistita ca o sa-si revina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

La mine Luana a stat in fundulet in cadita si apoi in vana pana a inceput sa stea singura in picioare.de atunci numai in picioare sta la baie,in vana si se tine de savoniera,ca e mare....nu vrea cu nici un chip sa stea in fundulet....sau macar pe vine....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

se mai intampla! Incearca jucarii noi in apa. La noi cheia solutiei a fost un pahar de plastic si un polonic. E drept, mi-au trebuit vreo 2 saptamani, sa-mi treaca prin minte asa ceva...

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
http://community.webshots.com/user/gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

multumesc mult fetelor! mai incercam.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

la noi e din cauza ca dusul e prea mare, diametrul dusului ma refer. acum tre sa caut unul mai mic iar ca sa o fac iar sa faca baie fara urlete. urla si tremura toata numai cand vede ca dau drumul la apa.

in rest cada e plina cu de toate si fara succes.

a, si vezi presiunea sa nu fie mare. io ma gandesc sa incerc cu o stropitoare sa o spal ca am ramas in pana de idei.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Incepuse si Bianca sa nu mai stea in fundulet la baie. Atunci am facut baie cu ea de doua ori. Cu cada putin mai plina. I-a placut, si de atunci se aseaza singura in fundulet. Bineinteles ca avem si jucarele.
A si apa nu o las sa curga. Asta ca sa nu se sperie.

Nicoleta
si
Alexandra Bianca


Nepoteii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

am trecut si noi acum doua luni prin aceasta etapa, ptr ca e clar o etapa care ne-a tinut cam o saptamana.
solutia a fost schimbarea momentului baitei, inainte de jumatatea de ora de desene de seara, adica facem baita ca dup-aia mergem la desene...si a functionat perfect!
deci gaseste-i ceva care sa-i faca placere si daca face baita...se intampla chestia respectiva!
Thea nu mai sta in fundic de la o saptamana si la spalat pe cap plange inevitabil!

acuma avem alta problema, ar sta cu orele in cada, avem istericale la iesire, dar asta e varsta:)


cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si doua luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Si noua ne face mari probleme de cand ne-am intors de la mare. Inainte nu vroia sa iasa din baie asa de mult ii placea si acum cu tipete si urlete de parca...ar muri.






Paula17+Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

stef se joaca in baie, are niste jucarii care se lipesc de cada cu ventuze. se joaca cu un pahar pe care il umple si il goleste...facem valuri, stropim...la spalatul pe cap face scandal si stau cu prosopul sa-l sterg imediat. sper sa-i treaca faza asta...rabdare...
pupici.
www.tiffanyshop.ro/kids galeria de poze a bebelusilor (stefan costescu)

cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gaby_costescu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

mi-a placut ideea cu polonicul si paharul, chiar a mers. mai aplicam si altele din ideile voastre. multumesc f. mult!!

Mergi la inceput