se poate fara legume, o vreme??

se poate fara legume, o vreme?? | Autor: gangurici_licurici

Link direct la acest mesaj

Deoarece puiutul meu refuza cu obstinatie legumele (si carnea), ma gandeam sa incerc vreo saptamana sa nu-i mai dau, poate i se face dor de ele. Acuma ce vreau eu sa stiu e urmatorul lucru: cu ce pot inlocui legumele si carnea, astfel incat sa nu aiba de suferit? Sau aveti vreo alta idee?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

BUNA.Cu aceeasi problema ma confrunt si eu.Nu stiu daca bebeul tau accepta fructele.Alexia mananca cel mai bine banana asa ca eu am cam rezolvat problema.PUTINA BANANA CU ORICE.Stiu ca in fiecare zi am voie sa-i dau cite o banana.Asa ca impart o banana in 2 si ii dau si la prinz cu carnita si ceva legume , si la masa de fructe.SPER SA FUNCTIONEZE SI LA VOI.
va pupic si pofta mare


luminita mamica ALEXIA[ 9 luni] si ADRI [6ani si 9 luni]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

daca nu vrea sub nici o forma, nu-i bai.lasa-l citeva zile fara carne si da-i brinzica.asa mi-a zis pediatrul.

luminita mamica ALEXIA[ 9 luni] si ADRI [6ani si 9 luni]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Subscriu ce a spus Luminita,amesteca-i legumele si carnita cu ce-i place cel mai mult.
Eu ii amestecam cu iaurt de fructe.
Daca nu reusesti nicicum,da-i o pauza de cateva zile si in acest rastimp da-i fructe,cereale,iaurturi,branzica de vaci cu galbenus si banana...

Succese!

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Of, cred ca-l iert cateva zile. Din fericire ii plac fructele, branza, iaurtul. Dar schema cu iaurtul in legume e deja incercata si m-a prins, ca sa zic asa. Mai vedem...

Mergi la inceput