Copii din 1996 ( 3 )

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,nu-i bai....Te astept cu impresii!Pupici!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Buna dimineata. se pare ca numai eu cu Ana am ramas pe acasa si pe la servici. Toata lumea la mare, in America , care pe unde.Miercuri pleaca si Chris la mare cu parintii mei, pentru ca noi inca nu stim daca vom pleca undeva in concediu. Bime macar ca merge gandacelul la mare, noi putem sa traim si fara ea si anul acesta. N-am mai intrat sa va scriu de cateva zile pentru ca am fost la Sibiu plecata la raliu si ne-am intors ieri, cand am facut repede in dus , ne-am imbracat la tol festiv si am plecat la nunta. Caldura mare, fetelor. Daca la BV este asa de cald, imi dau seama ca la Bucuresti este crima si pedeapsa. Si la SB a fost cumplit de cald, chiar daca am stat pe munte sa vedem raliul.
Altfel voi ce faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Flexi,bravo tie ca macar la raliu mergi,daca la mare merge numai Chris.....Distractie faina nazdravanului!
Eu nu am cu ce ma lauda...totul e static si liniar!
Asteptam fetele astea plimbarete sa vina cu povesti de vacanta....
Sa auzim de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Fetelor,am sosit!
Scurta rau plimbarea asta la mare.M-am cam prajit desi am stat ca la carte pe plaja,adica pina la 11 si dupa 17:00,numai sub umbrela si cu crema ecran total.Va dati seama ca nimic nu mai are efect....e jale,cred ca ne ducem naibii incet,incet.....
Ana,intra pe messenger cind ai timp,sa-ti povestesc mai multe,eu nu am retinut id-ul tau.Te astept!
Va pup,mai vb!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,
Imi pare rau ca nu a iesit la mare asa cum ti-ai dorit.Sper ca nu sfaturile mele au fost de vina....
Ieri nu am mai reusit sa ajung pe messanger,caci Luana a fost lupul cel rau si nu am mai avut parte de dans....
Va pup pe amandoua si sa aveti parte numai de bine...Incerc sa ajung azi pe msg,nu stiu,imi dau toata straduinta.....


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Brenda,bine ca ai reusit sa ajungi la mare. Prajeala, neprajeala, caldura mare,etc, dar ai vazut marea. Ce crezi, ca daca statea in Bucuresti, era mai racoare? Spune-mi te rog si mie care sunt preturile pe acolo? Maine pleaca ai mei cu Chris la mare si as vrea sa stiu informativ, cam cat de scump este. Ma bucur sa aud ca te-ai simtit bine, macar cateva zile. Aveai nevoie si tu un pic sa schimbi atmosfera. Ca sa glumim, de la una calduroasa la alta torida.
Cum te simti cu spatele? Banuiesc ca marea te-a pus cat de cat pe picioare.Diana a fost OK la mare? Poze ati facut daca da poate ni le arati si noua astora care nu vedem marea anul acesta.
ANA, unde esti, ce faci?
Pupici celor mici, dar si voua, binenteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,gagici!
Ana,nu-i bai! Vorbim cind poti,eu am depasit perioada cu probleme,de fapt ai depasit-o si tu,dar ai luat-o de la capat.Sa nu-ti para rau,daca era totul ok as fi facut si eu al doilea copil,sa stiu ca nu o las singura pe didi,uite si acum stau si ma uit la ea si imi dau seama ce ar fi insemnat pt ea sa aiba o sora sau un frate.....Da-i bice,e un lucru minunat,daca stii sa treci peste micile problemute...
Flexi,preturile sint piperate la mare in perioada asta si asta pot sa ti-o spun facind o comparatie intre luna septembrie si acum.Eu de 4 ani ma tot duc de la 1 septembrie la mare,nu neaparat din cauza banilor,ci pt ca asa imi permite timpul.Deci,clar,preturile sint mari,in unele locuri chiar nesimtite(in conditiile in care ti se cer 50.000 lei pe doi ardei copti,ei fiind 20.000/kg in piata).
Spatele mi-a trecut chiar de a doua zi.Am luat si antiiflamatoare si,probabil cumulat cu marea,a dat rezultate.
Heee,poze nu am facut pt ca,o sa rideti,am cautat aparatul foto o zi intreaga si nu l-am gasit,am plecat fara el,ca abia azi sa-mi amintesc ca l-am dat cuiva.....Batrinetea,ce sa-i faci?
Mai vorbim,va pup,acum tre sa fugim la dansuri.

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Iaca,bantui pe DC,Flexi....Ieri a fost imposibil sa stau si eu 5 minutele legate la calculator,ca mandra noastra a fost terorista rau...
Suferim de caldura si asteptam nerabdatori ploaia....
Zici ca pleaca don'shoru' la mare cu bunicii?!ce misto de el...!!!!
Fi-miu bantuie maidanele,n-are el treaba ca e torid,ca se murdareste,ca e foame....Pleaca dimineata,dapa ce a facut doua-trei povesti povestite pe caiet si il mai vad seara la 9 jumate....Are acum un pretenar nou si este extaziat....
Cam asta cu noi....
Brenda,esti bine?Ce face Diana?A reluat cursurile de dans?
No,fete,va pup!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Vezi Flexi cum esti? Te intrebai pe unde sintem noi si acum ai disparut tu! Rusinicaaaaaa! Rusinicaaaaaa!
Mai puteti fetelor de cald? La mine in casa e crima si pedeapsa.Stau la ultimul etaj(slava Domnului ca e 4 si nu e 10),Bate soarele in plafon toata ziua si pe sufragerie si bucatarie,bate si pe geam.Singurul plop care ajungea pina la et meu si mai tinea putina umbra vreo 2 ore pe zi,a fost taiat.Stam cu toate usile vraiste si cu ventilatoare,dar.....nimic! E o minunatie,e sublim,ce sa va zic? Nu doresc nici dusmanilor mei asa ceva!
Si.....cica tot asa va fi pina in septembrie,cu exceptia unor ploi de vara care nu vor reusi sa scada temperatura.....Excelent!
Ana,ce faci? Cum va mai e cu caldura? Ai gasit Penatene?

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

N-am plecat, numai ca n-am avut timp sa scriu. Azi dimineata au plecat ai mei cu feciorul.N-au mai plecat la mare, ci s-au dus la Ocna Sibiului. Parintii mei cam au tensiune si parca le-a fost frica cu caldurile astea. Noi am ramas acasa ca 2 porumbei. Vrem maine sa iesim si noi pe undeva, doar sa nu se strice vremea. Vrea Romi sa mergem la pescuit.Pe mine nu ma pasioneaza sportul asta, dar.......
Am vorbit cu Chris si la Sibiu ploua, asa ca ne putem astepta la o schimbare a vremii. Doar asa avem noroc. Toata saptamana cat esti la munca este cald si la final de saptamana ploua.
Cam astea sunt noutatile. Ana, tu nu pleci pe nicaieri?

Mergi la inceput