Copii din 1996 ( 3 )

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,vad ca ai postat inaintea mea.....
Bravo ca te-ai hotarat sa pleci cu Diana...Distractie maxima!
Am notat numarul tau de cum l-am vaz't,iti dai seama!Promit ca cu prima ocazie cand vin la Bucuresti te sun.Parole!
Va pup!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ana,te pup!
Ieri nu am putut raspunde....Poate ai vazut la tv ca era sa sarim in aer de la o explozie pe la centrala de termoficare(locuiesc chiar linga),n-am avut curent si,cind i-a dat drumul,cazuse si reteaua de net...
In fine,maine la 7:30 am tren spre Constanta(am luat deja bilete,ca sa fiu sigura ca plec).Am gasit prin niste cunostinte o gazda ieftina pt data la care plecam(500.000/noapte),undeva la curte,in Constanta,pe str.Onesti.Cind am auzit ca e la curte,nici nu a mai contat altceva pt mine,poate sa fie si wc-ul in fundul curtii,curte sa fie.
Evident ca,ghinionista cum sint,tot trebuia sa mi se intimple mie ceva,astfel incit,azi dimineata m-am trezit cu o criza de lumbago(sau ce mama masii o fi).Am incercat cu tot felul de calmante,n-a cedat,la un moment dat incepusem sa intru in panica si sa banuiesc ca ar fi rinichii,am dat telefoane pe la medicul de familion,etc,etc.Pina la urma m-am impacat cu ideea,iau antiinflamatoare care mai reduc putin din durere si,chiar daca merg aplecata la aproape 90 de grade,eu tot plec la mare,na ca sa-i fac in ciuda,ca nu ma doboara ea pe mine.
In rest,cald,cald,si iar cald! Crima si pedeapsa,e de nedescris,eu cel putin am nostalgia ploilor care ne-au chinuit pina acum,dar mi le doresc dupa ce ne intoarcem noi.....
Stii? Ma gindeam....de ce nu mai ai vreun drum de facut pe acasa? Uite asa aveam ocazia sa ne vedem.Dar,poate altadata....
Te pup,pupa-i si pe cei mici si aveti grija de voi!
Vorbim luni sau marti!

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Dar pina atunci,uite ce chestie misto am gasit!
Daca as putea s-o trimit tuturor forumistilor.....

"Ridica-te de la suferinta ta,la suferinta tuturor.
Nu te chinui inainte de vreme,deoarece suferintele de care te temi,ca si cum te-ar ameninta dintr-o clipa in alta,poate ca n-au sa vina niciodata...Unele ne chinuiesc mai mult decit trebuie,altele ne chinuiesc mai devreme decit trebuie,altele ne chinuiesc,desi n-ar trebui deloc.
trebuie sa stirpim teama de ce va veni si amintirea vechii suferinte,aceasta fiindca nu ma mai intereseaza,aceea fiindca nu ma intereseaza inca.
Durerea este usoara...daca ideea pe care ti-o faci despre ea nu o mareste...Toate lucrurile depind de ideea pe care ne-o facem despre ele.
Nu-i om care sa nu-si exagereze durerea.
Ce rost are sa iesi in intimpinarea suferintei? Vei simti-o destul de repede,cind va da peste tine.In vremea asta pune-ti inainte binele.Ce cistigi cu asta? Timp!"
Seneca

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,imi pare rau de durerea ta....Ce sa-i faci?!Batranetile ,mama draga!Las' ca ajungi tu la mare si iti trece....
Bey,strada Onesti e cartierul de case din zona Faleza Nord...Super zona!Poti merge la plaja chiar din cartier sau la Mamaia....De unde ai sa stai pana in Mamaia,la Hotel Parc,primul hotel la intrarea in Mamaia cum vi dinspre Constanta pe B-dul Mamamia , pe jos,faci cam 10-15 minute.Tot in zona,la 5 minute de strada este Delfinariu si Planetariu.....Ce misto!Si 500 000 lei pe noapte e super fain pretul,ca se cere de la 700 000 lei in sus pe noapte.Bravo!Ai facut o afacere buna.Daca poti,pastreaza legatura cu viitoarea ta gazda de la mare!
Cu treaba de la centrala am auzit ceva vag,nu am fost atenta la stiri...Doamne-fereste! Bine ca ati scapat cu bine!
Bey,sa va distrati si pentru mine......Distractie maxima!Va pup pe amandoua si aveti grija de voi.....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Wooooooow,Ana!
Ce vesti minunate imi dai! Chiar aveam de gind sa le duc la Delfinariu("le",pt ca merge si prietena Dianei cu noi si mama),asa ca e super de super,am oroare de mijloacele de transport in comun.Si cu distanta pina la Mamaia e marfa,ma cam gindeam eu cu troleul pina acolo.......Excelent,uite ca avuram noroc,chiar vreau sa pastrez legatura,iti dai seama ca nici nu mai imi trebuie hotel de acum incolo,eu n-am mai stat la gazda de cind eram copil....
Bey,cu durerea e naspa rau,mi-a zis o vinzatoare ca nu arat bine,ca sint galbena la fata si m-a speriat,iar mi-a incoltit ideea cu rinichii,mai ales ca eu de un an jumate trag cu amigdalele(care afecteaza rinichii,in ultima instanta).Si acum sint in a doua luna de Moldamin,ca imi tot iese ASLO marit.Sper doar sa fiu bine acolo,dupa ce ma intorc fie ce-o fi! Aia e! Vorba ta,virsta....
Te pup,desi as mai sta la povesti cu tine o gramada

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,ma bucur ca ti-am facut o bucurie.Sper sa fi apreciat distantele corect si sa nu fi dat vreun rateu,sa ma pomenesc maine-poimaine ca sughit si nu stiu de ce....
Cu durerile....eu zic asa:daca soarele si plaja nu te intremeaza,e musai sa te cauti la vreun doftor....ca nu-i de gluma....
Bey,ca ma bucur pentru voi ca mergeti in companie....Super!Ca si tu o sa ai cu cine sta la barfa si Diana partener de joaca....Misto!
Hai sa citesc ca a fost super misto!Abia astept impresii...
Sa nu uit(nu-i de speriat):azi am vorbit cu cumnata-mea,zicea ca apa e calda,super buna de baie,dar ca sunt cam multe alge si sunt si meduze...cred ca nu va speriati!Acum ,in iulie,mereu a fost asa...se schimba curentii marini si de aia vin atatea la mal.....Daca va duceti la apa pana la piept e mai curata....La mal se aduna toate astea:alge si meduze,care,saracele,nu mai pot nici sa inoate pentru ele,dar sa mai si piste omu'....Nu e nimic de speriat,doar poate sa iti fie un pic sila!
Plaja iti recomand sa faci pe la Melody,daca nu iti va fi prea greu sa mergi pana acolo....Poti s-o iei incetisor pe malul marii pana la Melody si te alegi si cu o plimbarica.....De ce zic asa:pentru ca de la Parc pana pe la Hotel Victoria e plina plaja.Pune la socoteala ca este si foarte ingusta si se inghesuie tot poporul....deja dupa Victoria incepe plaja lata,cu nisip mult mai fin....spatiu garla.In plus,incepand de la Melody in colo, incep constantenii sa vina la plaja.Noi astia de la malul marii suntem mai ciufuti si nu ne prea amestecam pe plaja cu ceilalti,decat in caz de forta majora(copii mici).Asculta o fosta ciufuta....La Parc la plaja,chiar daca e un pic mai lata plaja,nu iti recomand sa stai,fiindca in zona este o conducta de scurgere a canalizarii din oras...Sa incercati sa va luati pachetel la voi,iar daca vreti musai ceva de cumparat cumparati de pe drum,pana sa intrati in Mamaia,ca va sparg la buzunare preturile in statiune....Inclusiv apa sa va luati de acasa....
Pai nu stiu ce sa-ti mai scriu....Daca vrei sa mai sti ceva intreaba-ma.Mai intru pe net in seara asta si daca ai rabdare si nu esti foarte obosita....iti raspund cu mult drag.
Nici nu stiu daca mai intri tu pe net in seara asta,dar eu iti doresc inca o data distractie la maxim,chit ca stai 3 zile....
Va pup!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ana,hai ca nu mai fac bagaje,ca stau sa citesc! Si nu ma mai satur!
Te-as tot asculta!
Sa stii ca iau aminte la sfaturi,o sa caut sa fac cum mi-ai spus,dar.....ia zi-mi! In Constanta nu pot face plaja? Am inteles ca e aproape....sau am fost informata gresit?
Auzi? Da'tu nu ai messenger pe yahoo? Daca ai si ai timp si nu te deranjeaza,poate intri mai tirziu sa vb putin
Hai,te pup!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ce tembela sint!
Am uitat sa-ti spun Id-ul meu pe messenger:brendamitran

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,si in Constanta este plaja.Unde ai sa stai poti merge chiar de acolo la plaja,in cartier,ca sa zic asa...Dar nu iti recomand.E mai aproape,dar e mai murdar.Nu este plaja intretinuta,sunt multe scoici si pute...De asemeni sunt multe pietre in apa....Cel mai bine mergi in Mamaia...De fapt nu strica sa mergi sa vezi si poti lua o hatarare pe loc....
Scuze ca am intrat asa tarziu,trebuia sa culc piticii....
Ma gandesc sa-ti trimit un sms sa te trezesc....nu stiu cum sa fac,avand in vedere ca te vei scula cu noaptea in cap....
te-am adaugat la lista de msg....
Ma gandesc eu.....Va pup si drum bun!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ana,scuza-ma!
Abia acum am primit mesajele tale si de pe msg si de pe mobil.Nu cred ca dormeam atunci inca,dar le inchisesem pe amindoua.Si acum sint asa de somnoroasa,ca nici nu am salvat id-ul tau pe msg.
Am plecat,vb cind ma intorc,ai grija de tine!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

Mergi la inceput