Atentie miresici! Fotograf recomandat cu caldura!

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Dragele mele imi permit sa imi var si eu putin coditza pe aci...il cunosc pe Radu atat ca profesionist cat si ca om si cred sincer ca ceea ce se intampla aici pe subiect este o mare nedreptate. dupa cum stiti si eu am organizat destul de multe nunti DC si in primul rand sunt tare tare mandra ca atunci cand eram la inceput doi oameni minunati mi-au dat votul de incredere si m-au recomandat ca agentie organizatoare. Chestia asta mi-a dat aripi dar in acelasi timp m-a responsabilizat enorm, pt ca tot ceea ce fac trebuie sa confirme increderea pe care Florin si Mirela mi-au acordat-o atunci cand aveam cea mai mare nevoie . Sunt sigura ca acelasi sentiment il are si Radu vis a vis de "recomandarea DC". Dincolo de serviciile oferite exista atat in cazul meu cat si in al lui o dorinta enorma de a le confirma acestor oameni ca meritam in continuare sa fie mandri de noi.
In afara de asta am colaborat in nenumarate randuri cu Radu si pana acum nu am avut nici un client nemultumit, ba dimpotriva toti mirii mei au ramas placut impresionati de caldura si atentia cu care s-au comportat fotografii. Si in afara de asta atunci cand colaboreaza cu mine bietul om este supus la doua filtre. Intai al meu, mult mai critic si cusurgiu si apoi al clientului meu. Pentru cine ar avea dubii legate de munca lui ii pot la dispozitie mii de poze de la nuntile noastre, pe care le pastram in arhiva.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigrutz spune:

Desi nu am mai intrat de foarte mult timp pe forum, am vazut subiectul si as dori sa-mi spun si eu parerea.
Am avut nunta pe 22 iulie si, pt fotografii, am apelat la radu300. Am apelat la firma lui pt ca am vazut pozele catorva fete de pe forum si mi-a placut foarte mult. Si eu si sotul meu am fost foarte multumiti de colaborarea cu ei, fotograful (Gabi se numeste, sper sa nu ma fii lasat memoria de tot) a fost un tip super, foarte de gasca care si-a facut treaba cu mult profesionalism, iar pozele au iesit absolut superbe. Toti cei ce le-au vazut au fost impresionati, ba chiar unii dintre cei ce nu au fost prezenti la nunta, au fost ferm convinsi ca fotografiile nu au fost facute in Romania.
Sa nu mai spun ca a durat 3 luni in care ne-am tot gandit si razgandit pana am scos si pozele pe hartie, in timpul asta i-am tot stresat pe mail, dar ei au fost foarte draguti si au raspuns tuturor cererilor noastre. Eu le multumesc pt amintirile cu care am ramas, in mare parte si datorita acestor fotografii facute de ei.
Si apropo de poze, as dori sa-l intreb ceva pe Radu. Dupa cum probabil stiti (am anuntat undeva pe forum), in luna februarie vom deveni parinti si ma bate gandul sa fac niste poze profesioniste cu noua noastra familie. Evident nu ma refer strict la luna februarie cand voi naste, ci peste cateva luni, eventual inainte de botez, prin luna aprilie sau asa ceva. Ma gandesc ca atunci e si post, asa ca probabil nu sunteti ocupati cu nunti.Va ocupati si cu asa ceva, ati putea sa ne ajutati si in sensul asta? Eventual daca ati putea sa-mi trimiteti cateva detalii pe pm sau pe adresa de mail pe care am corespondat.
Multumesc frumos si astept raspuns.
In ceea ce o priveste pe Nature, chiar imi pare rau daca rezultatul nu a fost cel asteptat, si eu cred ca a fost o problema de comunicare intre voi si fotograf sau firma. Nu te acuz de nimic, n-as vrea sa ma intelegi gresit, sunt constienta ca gusturile nu se discuta, iar ceea cde mi-a placut mie sau altor persoane, nu este valabil si pt altii.
Va doresc o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annnca spune:

Fetelor,cunoasteti un fotograf bun in Deva ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickyfilip spune:

hi,

sa va zic si eu din experienta mea cu radu300.
am semnat un contrac cu firma lui in primavara, dupa ce in prealabil mi-a aratat tot ce am dorit, mi-a raspuns la toate intrebarile si m-a convins de calitatea muncii lui(sunt cam pretentioasa). din pacate, din cauza unor probleme cu restaurantul de aici din bucuresti, am fost nevoiti sa mutam nunta in orasul meu natal, in provincie.
am luat legatura cu radu cu 1.5 luni inainte de nunta si l-am anuntat ca nu mai putem colabora pentru nunta mea, mi-am primit tot avansul inapoi in ziua si la ora la care am stabilit. fara amanari sau tergiversari.. asta este un alt vot de incredere de la mine pentru radu300. in acea perioada chiar isi mutau sediul in alta locatie, erau pe drumuri si destul de aglomerati... eu i-am inteles, ei au fost corecti si mi-au inapoiat banii.
cam la asta se rezuma experienta mea cu radu. intre timp a avut loc si nunta, de fotografii nu am fost f multumita, astept acum filmarea de la cameramanul pe care l-am avut la nunta. daca nu o sa fie ok, o sa iau legatura cu radu300 si in masura in care are timp o sa il rog sa imi faca el montajul.

aaaa, avansurile date la biserica , restaurant, dj nu le-am mai putut recupera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Imi cer scuze.. si eu am citit abia acum. Asa cum spunea si Ralu, il cunosc pe Radu personal si pot garanta oricand pentru el si pentru firma lui. Sunt profesionisti in adevaratul sens al cuvantului! Am colaborat de cateva ori cu el si nu va pot spune decat primele cuvinte ale clientilor atunci cand au vazut fotografiile: "Wooow! Superbe fotografii!". Ceea ce fac ei nu am mai vazut in viata mea in Romania! Plus de asta, m-a ajutat foarte mult atunci cand am avut nevoie, fara sa-mi ceara un banut in plus!
Asadar eu il recomand din toata inima!

Si.. ar mai fi ceva (am citit aceste randuri undeva... aici pe forum si mi-au placut extraordinar de mult):
"Aduna pietrele ce ti se arunca... Sunt inceputul unui piedestal."


Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

In asteptarea...fetitzei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

quote:
Originally posted by radu300
Sunt aici destule fete care au beneficiat de serviciile noastre. Le cer si lor pararea. Sincera. Multumesc.


Eu abia acum am aflat de acesta poveste.
Si pentru ca si eu am colaborat cu Radu am sa raspund rugamintii lui de a imi spune parerea.
Din nou (pentru ca mi-am mai dat cu parerea si imediat dupa nunta) dar acum o voi face ceva mai detaliat.

Asadar, impresia generala pe care mi-au lasat-o a fost a unor oameni profesionisti care pun cu adevarat sufelt in ceea ce fac, f amabili si el si sotzia, dar si angajatzii (cei pe care i-am cunoscut noi, adica Emil si Marius).
La nunta atat fotograful cat si cameramanul au fost f atenti la noi si nu au ratat nici un moment important. Am numai cuvinte de lauda.

Mici dezamagiri am avut dupa montaj, insa nu pot sa ii reprosez nimic lui Radu, pentru ca nu i-am cerut expres anmite lucruri, pe care abia apoi am realizat ca le-as fi dorit.
E drept ca, asa cum a spus si Nana, miresele sunt intr-o ipostaza noua si nu stiu intotdeauna ce sa ceara. Nu cred insa ca Radu este dator sa prevada tot ce ne-am dori noi.
Si asa datorita experientei eu am observat ca a prevazut destule si a venit mereu in intampinarea noastra (nu imi vin acum in minte exemple concrete).

Acum, ca sa pot fi de ajutor si altor mirese, am sa spun cam ce as fi dorit eu dar am descoperit prea tarziu, cand nu se mai putea schimba nimic sau prea putzin:

- fotografiile si secventele alese pentru videoclip - as fi preferat sa le aleaga impreuna cu noi. Cum insa in contract, unde se vorbea de videoclip scria doar "pe o melodie aleasa de miri" nu am ce ii reprosa lui Radu de vreme ce cand am semnat nu am avut alte pretentzii...
A fost suficient de dragutz totusi si a acceptat sa imi inlocuiasca in videoclip cateva fotografii dupa dorinta mea (ca eu sunt capul rautatzilor , nu sotzul..). E drept ca fiind f aglomeratzi si cu nuntzile altor miri (sa nu uitam ca si noi am fost in centrul atentziei la un moment dat) si cu mutatul, inca nu am videoclipul modificat, dar m-am decis sa am rabdare fiindca realizez ca e o dorinta ce a acceptat sa mi-o indeplineasca, desi nu avea nici o obligatie, si fara sa imi ceara cost suplimentar, desi l-am intrebat.
- de asemnea fotografiile pt. copertzile la carcase...cum nu prea mi-a placut una din cele doua poze alese de el asta-s eu...ff mofturoasa... iar mi-am ales alte poze .(ba chiar diferite pt fiecare din cele 3 carcase) si am facut 5 seturi (pt parintzi, nasi, pt noi si sora mea).
Aici..iar nu am ce reprosa... fiindca era doar un gest dragutz din partea lor...ca sa nu ne dea DVD-urile in plicuri, in contract nu am vazut ca ar fi fost obligatzi sa ne dea aceste carcase cu poze si inca si pe alese....

- si idem pentru filmare: preferam sa o vad inainte sa fie finala, fiindca :
---- sunt cateva imagini ce le-as fi vrut "out" (secventze cu chestii oarecum penibile....de ex: nasul aranjandu-si pantalonii, mama mea suprinsa intr-o impostaza... mmm sa zicem cam prea "sexy.." .. secventze pe care cu sigurantza cel ce a realizat montajul nu le-a sesizat, dar daca noi am fi vizionat filmarea inainte le-as fi cerut scoase)
---- si alte secventze pierdute...Dintr-o neintzelegere: eu am zis la telefon sotziei lui Radu ca vreau ca din valsul de deschidere sa "dispara" copiii care s-au bagat in picioarele nostre si ne-au incurcat stricand valsul....si a disparut inceputul dansului cu tot cu confetiile si aplauzele: noroc ca am un mic flmuletz facut de prieteni.
- apoi... melodiile alese pentru montaj la filmarea mare - mi-ar fi placut sa le alegem tot noi.. (e drept ca sunt frumoase si cele alese de ei dar unele parca puteau fi inlocuite) - aceeasi poveste: nu m-am gandit sa cer nu am de ce sa emit pretentzii.
- cand am semnat contractul am vb si despre posibilitatea de a avea filmarea bruta. A ramas doar la stadiul de vorbit (cum se face, ce suport ne trebuie, cat de mare este...)... nu am trecut in contract....si ulterior ne-a zis ca trebuia sa ii amintim inainte de nunta ca vrem asta. Cand i-am zis noi, adika inainte sa mergem sa ridicam pozele si filmarea, era prea tarziu...

Tot legat de finalizarea DVD-urilor, regret ca videoclipul "imbunatatzit" dupa gustul meu, cu pozele pe care le-am considerat eu mult mai reusite decat ce alesese Radu, nu va mai putea fi inserat pe DVD nr. 1, asa ca toate copiile ce le-am dat si le voi mai face cunoscutzilor...contzin varianta originala, de care nu-s tocmai incantata....

Dar, asta e. Imi asum vina.
Ce nu am cerut nu pot imputa.
O spun si ca jurist si ca om.

E adevarat ca se putea si mai bine...dar daca nu m-a dus capul cand trebuia...
La mine e mereu o vesica problema de "se putea si mai bine" in toate domeniile... recunosc ca mereu sunt tarata de acest imbold... Asta nu inseamna insa ca ii aduc acuze lui Radu.
Pe viitor, poate cele care sunt pretentzioase ca mine ... poate va prinde bine sa stabilitzi cateva mici ajustari la contract... daca si cosemnatarul agreeaza propunerile.
Eu asa as face acum....daca as da timpul inapoi.

Asa ca... revin:
Cu toate nemultzumirile mele (care nu i se datoreaza lui), ii sunt recunoscatoare lui Radu si celor cu care lucreaza, pentru cele mai frumoase poze de nunta comparativ cu cele ale tuturor cunoscutzilor mei (1115 poze din care 121 poze doar cu noi doi in Gradina Botanica - mare parte din ele absolut superbe), cea mai frumoasa filmare (5 ore pe 5 DVD-uri, asta fara sa socotesc si rezumatul nuntzii pe un alt DVD)... am un videoclip suuuper (chiar cel original cu pozele care nu prea imi plac...) Toata lumea a fost impresionata de cat de profesioniste sunt rezultatele muncii lor. Si Marius si Emil au fost mereu prezentzi, mereu atentzi, desi am avut o nunta f agitata si plina in evenimente ...

Apoi, pentru pregatirea albumului ce va fi printat, au fost f dragutzi din nou:
Sotzia lui Radu (te rog sa ma scuzi, Radu, ca nu imi amintesc acum numele, parca Adina?) si cu o alta fata au revazut fiecare pagina din album impreuna cu noi si au efectuat modificari dupa gustul nostru. Ba inca si la doua zile distantza eu am mai cerut 2 modificari si mi-a promis ca se va rezolva. Si o cred fiindca m-a sunat chiar ea (sotia lui Radu) ca sa imi ceara lamuriri in legatura cu acea solicitare.
Asta desi in contract se specifica doar ca mirii vor alege fotografiile. Nu fondul paginii, nu aranjarea in pagina....
Imaginatzi-va cata munca depun acesti oameni pentru a incerca sa ne multzumeasca pe toate.

Numai ca asta nu este omeneste posibil.
Radu, cu acest gand trebuie sa va impacatzi.
Nunta noastra: 29 iulie 2006


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Scuze ca am lipsit atat de mult de aici. Va multumesc de pareri. Si voi ati fost mirese superbe, fara exceptie. Cat despre ceea ce a observat elara ca ar fi fost mai bine daca... ei bine o mare parte dintre ele s-au oferit imediat dupa ce le-a cerut ea si nu le-am putut oferi (de la nuntile urmatoare toata lumea a avut ocazia sa schimbe cate ceva timp de doua zile dupa livrare, fara alte costuri). Tinem, cont de ce ne spuneti voi, doar asa putem sa oferim ceva care sa satisfaca cat mai multe gusturi.
Aproape toate lucrurile pe care ea a spus ca si le-ar fi dorit, acum sunt standard (imi pare rau ca trebuie sa existe intotdeauna cineva care sa vada ca lipseste ceva, dar Murphy lucreaza...). Astfel, timp de doua zile dupa ce iei materialul de la noi poti modifica absolut orice vrei (taia secvente, modifica videoclipul, schimba melodiile, fotografiile, etc). Incepand cu anul viitor filmarea bruta a fost inclusa in toate pachetele (acum se livreaza mirilor la toate pachetele si filmarea bruta). Ce nu se va putea face din ceea ce si-ar fi dorit ea:
- alegerea secventelor pentru videoclip va fi facuta tot de noi (dar cu posibilitatea sa schimbati cate ceva la cerere fara alte costuri)
- alegerea fotografiilor pentru carcase si DVD va fi facuta tot de noi (explicatia e simpla, in momentul in care voi luati fotografiile sau filmarea de la noi, le luati in carcase care deja sunt facute). O varianta la care ne-am gandit pentru a satisface si aceasta doleanta ar fi ca in acel moment sa va dam carcasele fara coperti urmand ca acele coperti sa le dam dupa ce ne alegeti pozele pentru ele).
In rest toate cerintele ei le-am considerat absolut justificate, asa ca de anul viitor toata lumea va beneficia de ele (unele chiar de anul acesta).
Multumim mult, parerile voastre ne ajuta mult in ceea ce facem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

quote:
Originally posted by radu300
"Scuze ca am lipsit atat de mult de aici. Va multumesc de pareri. Si voi ati fost mirese superbe, fara exceptie. Cat despre ceea ce a observat elara ca ar fi fost mai bine daca... ei bine o mare parte dintre ele s-au oferit imediat dupa ce le-a cerut ea si nu le-am putut oferi."


Nu e vorba aici de videoclipul modificat , nu??? Ca eu inca mai trag sperantze, sa stii.

"Tinem, cont de ce ne spuneti voi, doar asa putem sa oferim ceva care sa satisfaca cat mai multe gusturi.
Aproape toate lucrurile pe care ea a spus ca si le-ar fi dorit, acum sunt standard (imi pare rau ca trebuie sa existe intotdeauna cineva care sa vada ca lipseste ceva, dar Murphy lucreaza...)"



Radu, ma bucur ca am contribuit si eu la progres.
Asta si pentru ca ma bucur pentru toti mirii ce va vor fi clienti dar si fiindca si sora mea v-a placut si cand va avea nunta sunt aproape sigura ca va va contacta.

Nunta noastra: 29 iulie 2006


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rizzuca spune:



Cand se afla castigatorii concursului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rizzuca spune:



Sper ca nu s-a anulat....

Mergi la inceput