Atentie miresici! Fotograf recomandat cu caldura!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Vrabiutza, haide sa te lamuresc de ce Sony F828 nu este aparat profi ci este un aparat PROSUMER.
Inainte fac o precizare. Ai scris ca "Canon si ceilalti producatori folosesc senzori Sony". Te inseli. Canon este unul din producatorii care isi fac singuri senzorii CCD. In al doilea rand, vis a vis de Carl Zeiss, nu doar Sony il foloseste, si Practika foloseste Carl Zeiss. Motivul pentru care Sony foloseste asa ceva este ca el a cumparat bradnul respectiv, dar fabricile au fost mutate din Germania, asa ca a ramas Carl Zeiss doar cu numele.
Nu am inteles ce spui tu cu atuul "plaja mare a distantei focale". Eu la Canonul meu am o plaja mai mare decat aia (sic!) dar folosesc obiective profi cu f/2.8, f/1.4 respectiv f/4 pe toata aceasta "plaja". De fapt, cam asta ar fi unul din principalele motive pentru care Sonyul F828 nu este profi, ci este prosumer. De fapt, Sony nu are la momentul actual NICI UN APARAT in categoria profesional. De abea la vara, in urma achizitiei de la konika Minolta de catre Sony de tehnologie in domeniu, Sony a anuntat primul aparat DSLR. Te rog totusi sa nu compari aparatele dupa numarul de megapixeli, spus sec acest numar de megapixeli nu reprezinta nimic. Sunt reali sau interpolati, ce dimensiune reala are senzorul, ce tehnologie este senzorul -CMOS sau CCD - sunt mult mai multe aspecte care caracterizeaza un aparat.
Nu pot sa nu iti dau dreptate totusi ca nu se poate compara cu alte P&S si ca pe o mireasa nu o intereseaza cu ce i se fac fotografii, daca ii ies bine. In cazul specific al acestui aparat F 828, obiectivul este de o calitate superioara net altor P&S. Am spus ca "in cel mai bun caz foloseau Sony F828". Eu unul nu am fost multumit de acel Sony, mi-a trecut prin mana: in primul rand zgomotul de fond extrem de mare chiar si la ISO64, balansul de alb foarte slab, culorile palide, accesorii foarte putine, etc. Dar deja am luat-o pe campii cu discutiile astea tehnice.
Gasesti ceva detali despre acest aparat si comparatia cu un profi aici
http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/sony828.shtml Daca il citesti eu zic ca vei vedea imediat care sunt diferentele dintre profi si SONY |F828



"http://community.webshots.com/user/pentrununta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

adi, sper sa nu plictisim lumea pe-aici... fetelor, ne mai suportati?
mai citeste o data mesajul meu - asta am si scris, ca sony este producator de prosumer.
ma bucur ca ai pus articolul, in afara de titlul malitios, toate informatiile sunt pozitive, iar comparatia cu un canon 10D este excelenta. din cate am vazut, chiar si autorul articolului are de gand sa isi cumpere un f 828. zgomot la iso64???? sigur nu exista, bag mana in foc pentru asta, iar articolul tau spune exact acelasi lucru: nu exista zgomot la iso64. si cea mai buna proba practica sunt postere si mash-uri pe care le-am facut cu fotografiile lui sony f 828. culori? nu pot sa fac reclama, ca ti-as arata niste fotografii la un shooting toamna in care culorile sunt absolut minunate, galben si rosu in infinite nuante... eh, ma opresc ca nu-i frumos sa ma laud daca imi dai un mail iti trimit cateva de proba, poate te conving sa iti cumperi si tu unul.
oricum, eu pot sa spun ca sunt extrem de multumita, iar clientii mei si mai si, fie ei firme, parinti sau mirese. si l-am folosit in toate situatiile imaginabile, pack shot, evenimente, ziua, noaptea, indoor, outdoor etc.
singurul aparat pe care mi l-as mai cumpara este un 1Ds, dar mai strang bani (ca doar e 8000 euro body-ul). oricum, toate astea sunt discutii de impatimiti ai tehnologiei, pe care o sa o le avem o data la o bere rece sau un ceai fierbinte.


"When the first baby laughed for the first time, the laugh broke into a thousand pieces and they all went skipping about, and that was the beginning of fairies." James M. Barrie

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Ia stai bre, sa ma bag si io in seama....sa cer pareri despre "ustensila" mea
Nu-i asa ca..... Canon Powershot A520 e cel mai tare din parcare????



No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

sigur ca este!


completare:

adi, a zis raluca (ralucah) ca ne iubeste pe amandoi cand ne vedem toti trei la o cafea?

"When the first baby laughed for the first time, the laugh broke into a thousand pieces and they all went skipping about, and that was the beginning of fairies." James M. Barrie

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Buna mirese si miresi. Vad ca nu s-a ingramadit nimeni sa faca nunta in februarie - martie si sa isi doreasca un pachet foto oferit de noi. Asa ca se reporteaza pachetul asta pentru lunile Aprilie - Mai.
Atentie, mare anunt mare (n-am schimbat fontul sper sa se vada ca e mare ):

VALABIL PENTRU MIRESE DE APRILIE MAI.
Daca :
- nunta ta va avea loc pana la sfarsitul lunii mai in Bucuresti
- esti membru activ Desprecopii
- nu ai un alt contract pentru fotografiile de nunta
Atunci:
- trimite repejor un mail cu datele tale (ID, data nuntii, locatia si un numar de telefon) pe adresa office@pentrununta.ro
- o fericita mireasa va primi prin extragere la sorti un pachet foto gratuit pentru nunta constand in fotografierea integrala a nuntii. Toate fotografiile le va primi pe DVD.
Va urez mult succes si bafta!

Mult succes


"http://community.webshots.com/user/pentrununta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Salut

Am intrat si eu pe la voi, nu pentru ca asa avea nevoie de serviciile unui fotograf, pentru ca eu am avut nunta anul trecut... Am intrat doar de curiozitate...si, cum am vazut ca una dintre voi este interesata de firma Foto +, m-am gandit sa si postez un raspuns.
Eu i-am avut pe ei la nunta, in noiembrie anul trecut, doar pentru serviciile fotografice, dar am fost foarte multumita. Aparatura nu este deloc veche si ...."neprofesionista", serviciile sunt f bune..si bunavointa asemenea. Fotograful a stat dupa noi, a venit initial acasa unde am facut o serie de poze, apoi la biserica si in final la restaurant, unde a avut grija sa surprinda momentele mai deosebite. Pe scurt, a fost mereu pe faza, pozele le-am primit f repede si ...pretul a fost mai mult decat accesibil.

Celor care sunt interesati, le pot da linkul cu pozele de la nunta, spre a se lamuri de calitatea acestora.

Numai bine si pupicei mireselor din 2006

Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corneliul spune:

reclama mascata la un site

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

corneliul stai linistit ca Radu e obisnuit sa denigreze...asa a facut si cu pozele mele de la nunta deci cu mine implicit.
Probabil asa fac "profesionistii".
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Buna radu300!

Tocmai ti-am trimis un e-mail, pentru participacrea la concursul foto pentru luna mai. As vrea sa stiu daca am vreo sansa, daca s-a inscris multa lume si cam pe cand vom putea afla castigatorul concursului.

Multumesc mult!


Gaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

reclama

Mergi la inceput