Nunta Piatra Neamt

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

sunflower1979, mii de multumiri! Am notat tot
In Darmanesti ma descurc, gasesc eu serele (intreb lumea). Deci cu fondantele ma duc pe incercate: am sa le gust pe cele de la Central si din alte cofetarii si aleg. In legatura cu concardele, unde e Mirandi?

quote:
Originally posted by sunflower1979
- salonul sanda este vis-a-vis de scoala 3, pe langa "14 scari" (asa se chema pe vremuri zona aia), dar si mai exact, daca stii unde este Ana matex, salonul este exact acolo, la etaj. cumnata mea lucreaza acolo si pot sa aflu ce amanunte te mai intereseaza. stiu ca fetele vin si acasa, dar iau ceva mai mult. nu stiu preturi pt ca ea e manichiurista; la coafor pot doar sa o rog sa intrebe.



Sigur ca stiu unde-s "14 scari". Merci mult! Si un numar de telefon ar fi de ajuns.

Noi ne cununam religios in 21 August la ora 13. Problema e ca facem o petrecere restransa cu 30-40 de persoane, de la ora 15 la 22 si singurul local pe care l-a gasit maica-mea e Baro Gospodina, care e putin mai jos de restaurantul Gospodina (cica unde e locul de joaca pt copii). Cei de la restaurantul Gospodina i-au spus mamei ca nu se deranjeaza decat pentru petreceri cu 130-200 invitati. Acelasi raspuns si de la celelalte restaurante Habar nu am cum arata Baro Gospodina. Maica-mea zicea ca-i micut si ca a rezervat ambele etaje (parterul nu se inchiriaza). Sper sa incapa lumea...

Ups! Am vazut ca tot tu mi-ai raspuns in lista de Iasi ca exista baruletul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Linusa, pana iti raspund fetele - zic ce stiu: Mirandi(atelier + magazin) este pe langa bazar(Peco de langa bazar).
Miresici de Piatra mai am o rugaminte la voi: stiti cumva pana la ce ora sunt deschise, duminica, magazinele pt. miri si miresici in Piatra? Poate reusim sa ajungem duminica.

idei nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jersey3681 spune:

Ce mai faceti fetelor?Va scriu din Bucuresti unde am venit sa imi revad niste prietene.Nu prea am noutati legate de nunta decat ca timpul trece si eu nu fac altceva decat sa umblu peste tot pentru a afla preturile practicate.Acum astept o oferta de la Calisti Ro la care am apelat pentru scaune mese farfurii,tacamuri si mancare.Stie cineva cam ce preturi practica?Parca vad ca imi vor da o suma astronomica...dar am zis ca nu strica sa incerc.Pe cele care sunt din Piatra as dori sa le intreb daca stiu cine e mai buna pentru aranjat parul la salon Sanda?Eu auzisem de o fata Lenuta dar nu mi am facut niciodata parul la ea.Deasemenea pentru machiaj voi la cine apelati?
Va pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

ce mai faceti fetelor? nu mai scrieti nimic?
am intrat la nunta in iasi si acolo vorbeau fetele de o taxa pt sadirea unui copac, ce tb platita pe la finante, dar din cate stiu eu nu se mai plateste de anul trecut. voi stiti ceva? la fel si legat de faptul ca pt cununia civila de sambata sau duminica se plateste o taxa suplimentara. daca stiti ceva, spuneti-mi si mie!
adela 10 nu mai vine pe forum sa ne povesteasca ceva din nunta ei! adela, te asteptam! heeeeelp!
haideti doamne de piatra neamt, sariti-ne in ajutor!
PS: linusa, daca nu ai fost la salon sanda, mai exact ana matex e putin mai incolo de baia comunala si salonul e deasupra la ana matex.
PT NUNTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

quote:
Originally posted by sunflower1979
PS: linusa, daca nu ai fost la salon sanda, mai exact ana matex e putin mai incolo de baia comunala si salonul e deasupra la ana matex.


Merci mult, am localizat obiectivul
Revenind la cocarde, in pozele tare arata super bine cele naturale. Vreau si eu

Legat de pregatiri, suntem aproape gata cu ce putem pregati de aici.
- Am facut cd-uri cu aproape 10 ore de muzica, ca noi suntem cu gusturi muzicale bine definite (muzica anii 70-80) si lumea e musai sa asculte ceea ce ne place noua .
- Am imprimat o acoarela facuta de barbatu-meu pe niste hartie speciala A3 care vine pusa sub farfurie si tacamuri. Arata super!
- Am facut niste fluturasi care stau pe flori si care vor orna masa - la urma ii iau invitatii acasa ca amintire. Super faini, dar a avut barbatu-meu ce lucra la ei!
- Am rezolvat cu maruntisurile legate de haine, incaltaminte si mici atentii.
- Am comandat cadou pentru nasi.

Legat de taxa suplimentara pt sambata-duminica si noi am auzit de ea dar noua nu ne-au cerut nimic in plus anul trecut in Cluj. Arunca-ti o privire la http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53516

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

mai fetelor, nu mai scrieti nimic? cum mai stati cu pregatirile, ce-ati mai facut? eu am luat la nasi cate o lenjerie creponata, din aceea pt pat de mijloc, tare frumoase!
adela, daca tot ai revenit, scrie si la noi ceva din experienta ta de femeie cu nunta facuta. am inteles ca esti tare nemultumita de agentia marriage; am scris si eu o data ce s-a intamplat cu pozele la nunta cumnatului meu, care a luat de la ei un pachet de servicii. dar speram ca pe ansamblu nunta a iesit minunat.
casa de piatra la toate miresicile din piatra neamt!!!

PT NUNTA
NUNTA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

Fetelor, suntem gata de drum! Avem o listuta cu tot ce trebuie rezolvat in Piatra si speram sa rezolvam totul duminica-marti (14-17.08). Ne-am gandit si cui sa delegam unele lucruri, cum ar fi ornatul salii (aducem noi totul, in afara de huse), ridicatul florilor dimineata, schimbatul CD-urilor (muzica am pregatit-o noi), facut poze si filmat (aparatele noastre). Cadoul pentru nasi va fi o camera foto diginala. Vom fi 33 de persoane, din care 6 copii. Va fi o nunta in familie, fara strigare. Aproape toata lumea si-a confirmat participarea sau lipsa. Cele doua familii care nu s-au anuntat pana la data ceruta, au fost lasate in pace - nu-s din Piatra, nu cunosc orasul si daca nu au cerut detalii consideram ca nu vin. Impresii si poze dupa 29.08! Merci mult de informatii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

sunflower cum stai cu pregatirile pentru nunta? parca suntem in aceeasi zi,nu? ai impartit invitatiile?

nunta
noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

da nushu, avem in aceeasi zi! sa stii ca am sa ma gandesc la tine in noaptea cu pricina si mai am o prietena, cunoscuta tot pe net care are nunta in aceeasi zi. suntem surori de "grea suferinta"
invitatiile le-am cam impartit...soacra-mea a inceput mai demult si desi la inceput spuneam ca e prea devreme, acum zic bine a facut. erau cateva rude pe carea le-a gasit gramada la un hram si restul s-a descurcat ea.
s-ar putea sa mai avem ceva comun - cumnata mea care a avut nunta in iunie a avut set de bijuterii si tiara de la agnes, ca ale tale si mi le-a imprumutat si mie...acum ma mai gandesc daca raman la ele....poate naselele mele (ca am 2) or sa vrea sa-mi ia ele tiara, cum e traditia. mai vedem. te pup si-ti doresc spor la pregatiri. am vazut ca esti super activa si la iasi si la miresele 2005. . bravo!

PT NUNTA
NUNTA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

cate perechi ai la nunta?intreb asa sa fac o comparatie ca eu o sa am cam 75 perechi si cam toti zic ca e nunta micasi ma gandeam ca nu are sens sa invit aiurea pe unii care nu am chef sa-i vad la nunta mea
pai o sa ma gandesc si eu la tine ca deocamdata esti singura care o stiu ca are nunta in zi cu mine
eu o sa am si cununia civila in aceeasi zi..tu?
ma gandeam initial sa-mi fac o singura coafura adik un coc dimineata si pentru cununia civila si pentru tot dar acu parca mi-as face doua coafuri ...tu cum procedezi?

nunta
noi doi

Mergi la inceput