Nunta Piatra Neamt

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jersey3681 spune:

Anamariame eu nu am gasit nimic in Piatra care sa imi placa si sa fie la un pret rezonabil.Am cumparat toate florile de la un en gros din Bacau si o prietena din Piatra mi le a aranjat...mi a facut inclusiv buchetul de mireasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviana20t spune:

quote:
Originally posted by simonaand

liviana20t...apropo si pentru poze si filmare i-am angajat.Am luat tot pachetul. Si invitatiile tot la ei le-am facut.
Am nunta pe 8 iulie Ceahlau si sper ca totul sa fie bine.
In ceea ce priveste pozele si filmatul am sa vorbesc cu cel care se ocupa sa-i spun ce vreau si cum vreau.
Am dat doar un avans.
Tu cum stai cu pregatirile... mai ai foarte putin
Pupici


Cu pregatirile stau binisor, in sensul ca mai am de cumparat unele lucruri si... am cam terminat. Abia astept nunta! Parca nu mai am rabdare! Vreau sa treaca timpul cat mai repede!
Cat e de naspa! Abia astepti sa vina ziua nuntii si cand esti in plina distractie nu stii cum sa opresti timpul. Mi se pare ca trece atat de repede si asta parca se intampla numai cand nu vrei. In rest, parca trece atat de greu.
Dar asta este. Important este sa vina, sa te simti bine, sa te distezi, si pe urma.... ce mai urmeaza.
Eu doresc casa de piatra tuturor miresicilor si multa, multa,..., multa fericire.

PUPICI!

liviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviana20t spune:

quote:
Originally posted by anamariame

Buna, fetelor!
Eu voi fi nasa in acest an la Lacul Rosu, dar florile si lumanarile le voi face in Piatra Neamt. Eu nu sunt din zona, si, de aceea, va rog pe voi sa imi recomandati o florarie, si eventual sa imi spuneti niste preturi aproximative.
Multumesc anticipat!

Ana-Maria

Don't worry about what people think, they don't do it very often.


Draga anamariame eu am nunta pe data de 17 iunie si imi fac buchetele si lumanarile la nite tigani care vand flori. Dar nu iti poti imagina cat de frumos fac si, plus de asta, daca iei mai multe de la ei mai poti negocia. De exemplu, cumnata mea si-a facut acolo si mi-a placut foarte mult. Bineinteles ca nu am sa imi fac la fel ca ea dar stiu ca orice model as duce imi face. Si nu sunt foarte scumpi.
Hai sa iti dau un exemplu: saptamana trecuta, sambata, am trecut pe acolo si am vazut un aranjament de lumanari foarte frumos care costa 1.500.000(cu tot cu lumanarile lor)(lumanarile costa in jur de 300.000 perechea, iar 1.200.000 era aranjamentul floral unde erau cred ca vreo 9 trandafiri si nu mai stiu ce floare, plus verdeata). Mie imi place foarte mult cum lucreaza ei si nu sunt chiar atat de scumpi. Si inca ceva... tot in aceeasi zi sotul meu a fost pana la o florarie si a vazut cum aranjau niste lumanari. Concluzia... total de prost gust. La flori nu a taiat coada si au infasurat-o in jurul lumanarii. Se vedea super urat. Si nu avea nici o forma, aranjamentul fiind perfect rotund in jurul lumanarii, parca nu avea nici un rost.
Cam asta este.
Tu daca vrei sa mai stii ceva, vreun amanunt, poate te mai pot ajuta. Tu cand cununi? Daca cununi dupa nunta mea, atunci iti voi putea spune mai exact ce si cum.



liviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Liviana, multumesc pentru informatii.Eu cunun pe 15 iulie, nunta e la Lacul Rosu, si ma informez din timp. Mai astept detalii de la tine (unde ii gasesc?) si eventual poze dupa nunta. Iti doresc numai fericire si o nunta ca-n povesti!Ana-MariaDon't worry about what people think, they don't do it very often.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodanvideo spune:

Cateva fotografii facute de mine puteti viziona pe site-ul: http://bestday.ro/foto.htm , site ce apartine firmei 'pam catering' al carei colaborator sunt. Cu stima , Daniel Rotila.

quote:
Originally posted by alinush2005

Buna dimineata!
Fetele din Piatra, ajutati-ma si pe mine cu ceva: de unde gasim cameraman si fotograf care sa faca treaba buna in Piatra?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodanvideo spune:

link site Pam Catering http://www.bestday.ro

quote:
Originally posted by sunflower1979

dragalasha, bine ai venit! wow ce de detalii! eu una iti multumesc sincer pt informatiile privind analizele medicale si depunerea dosarului la starea civila. imi sunt de real folos. ce ma bucur ca ni se mai alatura si alte miresici. va doresc la toate sa fie intr-un ceas bun si nimic sa nu ne umbreasca fericirea acestei zile! sper ca nu ai emotii prea mari. eu una am trecut si prin perioade in care ma stresam intruna, visam fel de fel de prostii, si prin perioade de liniste (impusa),ca sa nu ajung in septembrie cu nervii varza si sa mai am de pregatit cate ceva, sa nu fie toate gata cu mult inainte si sa ma plictisesc.
spune-mi si mie, te rog mai multe despre aceasta firma PAM, de unde este, ce oferta are si cam ce preturi. la randul meu va pot spune preturile de la agentia otimar, la care as vrea eu sa imi fac aranjamentul restaurantului sau de la mariagge (pt baloane).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviana20t spune:

quote:
Originally posted by anamariame

Liviana, multumesc pentru informatii.
Eu cunun pe 15 iulie, nunta e la Lacul Rosu, si ma informez din timp. Mai astept detalii de la tine (unde ii gasesc?) si eventual poze dupa nunta.
Iti doresc numai fericire si o nunta ca-n povesti!


Ana-Maria

Don't worry about what people think, they don't do it very often.


Draga anamariameintr-adevar cel mai bine te poti convinge de ceea ce iti spun doar vazand poze. Iti promit ca dupa nunta voi scrie la desprecopii si iti voi da si adresa unde poti vedea poze cu aranjamentele facute. De altfel, daca vrei sa imi dai adresa ta de mail, iti pot trimite niste poze cu aranjamente facute de ei de la nunta cumnatei mele.
Pe mine ma poti gasi numai astazi pe messenger (ca intru in concediu), dar daca nu ramane sa iti trimit poze dupa nunta mea.

Multumesc frumos pentru urarile tale.

Pupici!

liviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

quote:
Originally posted by liviana20t
quote:
Originally posted by anamariame
Liviana, multumesc pentru informatii.Eu cunun pe 15 iulie, nunta e la Lacul Rosu, si ma informez din timp. Mai astept detalii de la tine (unde ii gasesc?) si eventual poze dupa nunta. Iti doresc numai fericire si o nunta ca-n povesti!Ana-MariaDon't worry about what people think, they don't do it very often.
Draga anamariameintr-adevar cel mai bine te poti convinge de ceea ce iti spun doar vazand poze. Iti promit ca dupa nunta voi scrie la desprecopii si iti voi da si adresa unde poti vedea poze cu aranjamentele facute. De altfel, daca vrei sa imi dai adresa ta de mail, iti pot trimite niste poze cu aranjamente facute de ei de la nunta cumnatei mele.Pe mine ma poti gasi numai astazi pe messenger (ca intru in concediu), dar daca nu ramane sa iti trimit poze dupa nunta mea.Multumesc frumos pentru urarile tale.Pupici!liviana
Liviana, adresa mea este anamariame@yahoo.comDaca ai putea sa imi trimiti cateva poze de la nunta cumnatei tale, ar fi super. Astfel as putea sa imi fac si eu o idee mai concreta.Multumesc,Ana-MariaDon't worry about what people think, they don't do it very often.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviana20t spune:



Buna tuturor miresicilor si viitoarelor miresici!
Am ajuns si eu din luna de miere si am zis sa vad ce se mai intampla pe aici! Dar am vazut ca deocamdata nu mai este nimik nou. Imi pare foarte rau ca se intampla asa ceva. Poate in curand vor mai apare si alte miresici, sau macar sa mai scrie si cele care au avut nunta.

Oricum, cum spuneam, am avut nunta pe 17 iunie si a fost super. Sunt !!! Totul a iesit super bine si toata lumea a fost multumita.
Sper sa fie la fel de frumos la orice nunta si chiar mai frumos si sa fie toata lumea multumita (si tu nu numai invitatii) (ca pana la urma degeaba se simt invitatii bine daca dupa ce se termina evenimentul tu stai si plangi ca nu ti-a iesit nimik sau mai stiu eu ce). Oricum conteaza si cum se simt invitatii pentru ca in functie de asta (deseori se intampla) iti da bani.
Sper sa mai scrie cineva si pe la noi, sa nu ne uite. Ca vreau si eu sa ajut pe cine pot asa cum am primit si eu atunci cand am avut nevoie.

NUNTA MEDUZELOR

liviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madi_kitty spune:

buna tuturor! Eu sunt Madalina si am nunta pe 23 septembrie. Sunt foarte emotionata si stresata in legetura cu acest subiesct. eu locuiesc in Cta unde fac facultatea de medicina. de fapt termin pt ca in toamna am licenta. in sfarsit termin. de aceea eu am nu am avut cum sa ma ocup prea mult de pregatiri pana in iulie cand am ajuns acasa. Nu sunt prea multumita de restaurant (facem la Ceahlaul, in salonul Albastru)dar la Central unde mi-as fi dorit era ocupat deja cand ne-am dus noi sa arvunim localul. am rezolvat cu aranjatul salii, si sper sa iasa frumos chiar dc sala s cam urata.
Nu stiu deloc in schimb, la cine sa ma coafez si cine ma va machia. Daca aveti vreo informatie va rog mult sa ma ajutati.. nici legat de fotograf si camereman nu am rezolvat. Va salut si va urez la toate CASA DE PIATRA.


Mergi la inceput