Personalizare afacere

Personalizare afacere | Autor: zana

Link direct la acest mesaj

Daca noi suntem "unici" de ce sa nu fie si produsele noastre.
Propun o tema mai vasta ce include CD, DVD,consumabile si de ce nu site-uri web ca tine tot de personalizarea afacerii etc.
Cine a reusit sa faca ceva deosebit dar cu pasiune, munca si uneori si cu putini bani?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Chris eu stiu ca un CD se personalizeaza prin imprimare direct pe blanc, asa sunt ale tale?,iar grafica depinde foarte mult de imaginatie si de softul folosit( de aceea trebuie sa platim licente,trial-urile ne limiteaza si ).
VideoImpression face niste video carti postale super.
Prelucrari video nu stiu sa fac, m-am oprit la sunet
In ceea ce priveste site-ul e important domeniul(cam cat costa hostingul?) si publicitatea se face prin produse nu-i asa?

zana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

M-ai pierdut: tu centrezi, tu dai cu capul?

Andreea mamica lui Filip Stefan
Pozici cu Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

Da, asa fac, imprim direct pe el, sunt niste CD/DVD-uri cu suprafata alba, imprimabile.
Si asa e, trebuie sa ai un pic de imaginatie, dar sa stii ca si experienta isi spune cuvantul, si mai furi cate o idee de ici de colo...
In ce priveste softurile, eu cand am cumparat dvd-rw, imprimanta, scaner, le-am cumparat cu softuri cu licenta, chiar am insistat sa mi se dea asa, si am cumparat chiar si sistemul de operare.
Si in general incerc, cand cumpar ceva pt calc, sa iau si softul aferent cu licenta, ca sa fiu in regula.
In rest, pentru video sa stii ca sunt fff multe softuri free, care pot fi utilizate fara problema, si eu chiar le folosesc.

Site-ul l-am facut deoarece m-am gandit ca o firma de multimedia obligatoriu trebuie sa aiba un site.
hostingul e free, am gasit un server free, iar web site-ul eu l-am facut, deoarece sunt de profesie programator (si am facut destule site-uri). si ma ocup si de site-uri web in timpul liber, chiar ma gandeam sa pun si asta pe site-ul meu.

Cristina

Mergi la inceput