fire de par despicate

fire de par despicate | Autor: lyvya

Link direct la acest mesaj

Voi cum va descurcati cu parul despicat...eu chiar daca ma tai varfurile la o anumita perioada si nu ma vopsesc des..parul meu e de parca au "tras cainii cu dintii de el" ..cred ca e plin de monstruleti care imi papa parul sa arate degradat..in special la varfuri...voi cum il ingrijiti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eckho spune:

si eu am aceesi pb. de la facut suvite acu vreo trei ani desteapta de mine. aveam un par frumos si bogat pana la mijloc... acuma abia daca imi ajunge pana la mijlocul spatelui si tre sa tai tot timpul din el ca se inspica. da' am inceput sa-mi fac masca aia de tot vb fetele de ea pe aici cu galbenus, ulei de masline si eu mai pun si miere. ca tot pe aici am citit ca e buna. n-am facut-o decat de doua ori da' parca e mai bine. si apoi ma spal normal: sampon si masca crema vreo cateva minute. si nu-l mai intind cu peria. ca eu cred ca si din cauza aia era asa. l-am ars cu feonul. coafeza mea mi-a zis ca daca il vopsesti o data la trei luni nu-l afecteaza dar eu am renuntat si la asta de frica.
urmaresc si eu sfaturile viitoare ca tare bune sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Lyvya exista in Romania crema de la Elseve, aceea in cutiutza portocalie sau rosie de regenerare, costa mai mult, dar este excelenta, mai exista si produsele Kerastase, dar asta doar prin anumite saloane de coafura, le poti cumpara pentru acasa, dar sunt mai scumpe decat LÓreal...mai exista serumul cu patru tubulete tot de la Lóreal...aici se cheama Elvive , in Romania Elseve...denumirea exacta este sos repair-vital serum...se aplica o data pe saptamana pe par se tine 2 minute, este un ser cu panthenol si alte ingrediente foarte bun...Eu am parul lung, dar intotdeauna folosesc ceva dupa sampon, altfel nu s-ar descurca si nici n-ar arata bine.

Incearca sa-ti faci si o masca cu ulei de masline si un ou, asta daca suporti evident ceva pe par, care sa stea mai mult de o ora...

Numai bine,
Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvya spune:

...si eu tocmai ma gandeam sa ma fac suvite..sa vad cum imi sta..imi dau seama ca daca fac asta...mi-am distrus de tot parul.
Lena..chiar am vazut produsele de la elseve..si vreau sa le incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Daca optezi pt ceva natural poti folosi urmatoarele masti:
- un galabenus+rom (nu esenta)+optional ulei de ricin
- ulei de masline (e cam scump)

Dupa ce iti ungi bine parul ud cu una dintre aceste masti iti pui pe cap o folie, apoi peste iti aplici un prosop fierbinte pe care il schimbi de cate ori este nevoie. Totul dureaza minim 30 min



kiss

MA DECLAR NEBUNA! am un singur motiv! viata e prea scurta ca sa fii normal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

quote:
Originally posted by lyvya

...si eu tocmai ma gandeam sa ma fac suvite..sa vad cum imi sta..imi dau seama ca daca fac asta...mi-am distrus de tot parul.
Lena..chiar am vazut produsele de la elseve..si vreau sa le incerc.

As minti sa spun ca nu regret nimic..dar as minti sa spun ca regret ceva...





Nu la toata lumea se arde parul de la suvite. Eu l-am avut de 2 ori si nu am patit nimic.



"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Nici mie nu mi s-a ars parul de la suvite.Eu mai folosesc o masca de regenerare de la Kallos.De asemeni am fost foarte multumita de masca regeneraroare trei min. de la Avon.

andreeat

Mergi la inceput