Rahova sau apropiere...(4)

Rahova sau apropiere...(4) | Autor: aissa

Link direct la acest mesaj

Hai sa respectam regula si sa deschidem un capitol nou.
Pe cel vechi il gasiti chiar www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49068&whichpage=10" target="_blank">aici

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna, fete din Rahova!
Hai ca am scris o data si am disparut. Am cam avut treaba. Mai am putin si scap si de serviciu. Da' zau ca nu mai am nici un chef.
Inca n-am nascut. Cu pregatirile de bb n-am progresat prea mult: are pat, nu si saltea. Etc.
Nici cu pediatrul n-am hotarat nimic. E clar ca se va stabili imediat dupa nastere. Vreau si eu nr. dr. Stanciu. Ca pana una alta, e singura optiune. E scump?
N-am reusit sa identific, mai e o Andreea pe aici?

A, si inca ceva: voi de unde aveti internet? Retele in bloc? Aissa, am vazut ca stai pe Petre Ispirescu. Poate ma ajuti tu. Eu stau in primul bloc de pe Margeanului, colt cu P. Ispirescu.

Scuze ca ma bag si eu ca musca-n lapte si va mai si zapacesc de cap. Iertati-ma! Sunt gravida in luna a 9-a. Se explica, nu?

Andy si 36+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andre_ea22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Tzop si noi din Sebastian:) Primiti cu colinda? Mai sta cineva pe trotuarul cu Lira?

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Ma vinde mama pentru piese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

quote:
Originally posted by andre_ea

Buna, fete din Rahova!
Hai ca am scris o data si am disparut. Am cam avut treaba. Mai am putin si scap si de serviciu. Da' zau ca nu mai am nici un chef.
Inca n-am nascut. Cu pregatirile de bb n-am progresat prea mult: are pat, nu si saltea. Etc.
Nici cu pediatrul n-am hotarat nimic. E clar ca se va stabili imediat dupa nastere. Vreau si eu nr. dr. Stanciu. Ca pana una alta, e singura optiune. E scump?
N-am reusit sa identific, mai e o Andreea pe aici?

A, si inca ceva: voi de unde aveti internet? Retele in bloc? Aissa, am vazut ca stai pe Petre Ispirescu. Poate ma ajuti tu. Eu stau in primul bloc de pe Margeanului, colt cu P. Ispirescu.

Scuze ca ma bag si eu ca musca-n lapte si va mai si zapacesc de cap. Iertati-ma! Sunt gravida in luna a 9-a. Se explica, nu?

Andy si 36+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andre_ea22/my_photos



Intelegem,intelegem....
Stanciu e pediatru...dar nu si medic de familie.
Deci va consulta copilul,dar nu vei primii de la el reteta de lapte,medicamente gratuite sau vaccinele obligatorii (decit daca le platesti).Consultatia e 200 mii.Nr de tel :4242626 sau 0744533993.Andreap a fost la el dar nu a fost deloc multumita.
Eu am fetita la o dr(de familie si pediatru) de la LILMED(aproape de noi,stii,nu?) Si e OK.Inainte am fost la Malcoci si te sfatuiesc sa nu te duci cumva acolo,e ingrozitor!
Da!
Mai e o andree,Andreap,dar ea scrie mai rar aici.In schimb ne intilnim destul de des in parc.
Si,da,internet,atit eu cit si Aissa avem de la retele de cartier.Si eu stau tot pe margeanului,dar mai spre piata.Pentru internet,cea mai sigura cale ar fi sa intrebi pustii din bloc de la tine.Imposibil sa nu aiba vreunul.Asa o sa aflii cu cine poti lua legatura.Ca in cartier sunt multe retele.
Daca te mai pot ajuta cu ceva...


Witchie,bun venit in club!
Te asteptam in parc!
Ne poti recunoaste dupa insigne!


Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
POZE CU BIANCA

"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Buna fetelor.
Andreea, ti-a zis deja Vio. Nu stiu daca reteaua mea ajunge pana acolo (eu stau chiar vis-a-vis de Bolintineanu, pe prima strada spre piata dupa Petre Ispirescu) ca asta vine dinspre Salaj. Dar sigur e o retea pe acolo, poate chiar cea a lui Vio. Sigur gasesti.
Witchie, nu mai stiu, parca zicea cineva ca sta la Lira....dar nu ma mai tine neuronul (apropo, mai bine facem o lista in fata ca la alte subiect cu cateva date despre noi - bebe, unde stam...ce ziceti?)
Oricum va asteptam in marele si minunatul parc Sebastian. In afara de insigne puteti sa ne recunoasteti dupa gura mare (numai ieri ce am suparat o tanti ca i-am trezit bebeii desi fetele noastre dormeau bine-mersi langa noi) si dupa poze.
Apropo de poze, fetelor le gasiti incepand de aici, in albumul cu Bianca, pe cele facute ieri.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Buna dimineata! Multumesc ca m-ati primit in club.
Si pe mine ma cheama Andreea in acte:)
Dragelor, insigna am si eu, chiar 2! am fost de cateva ori in parcul Sebastian si am vazut grupuri-grupuri de mamici, pun pariu ca macar unul din ele era al mamicilor de pe forum. Ma bucur tare mult ca sunteti prin zona, pana acum doar pe ana maria (care sta chiar vis-a-vis de mine) am reusit s-o identific. Noi nu mergem chiar zilnic in parc dar prima oara cand mai ajung am sa ma uit dupa voi!
Eu am internet de la Astral si ma costa cam mult dar a fost optiunea sotului meu care sustine ca lui ii trebuie viteza si pe extern nu doar pe metropolitan.
Cate ceva despre Irina: s-a nascut pe 18 ianuarie 2005 si deja este o rasfatata:) O plimba mai mult bunica-sa pentru ca eu a trebuit sa ma intorc la serviciu. Poze si povesti cu Irina_pralina gasiti in semnatura daca aveti timp si chef.
Mai trec pe-aci, sunt convinsa ca o sa gasesc chestii interesante de citit.
O zi buna!


Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Ma vinde mama pentru piese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna dimineatza fetelor, am revenit si eu pe meleagurile rahovei sper sa ne vedem in parc cat de curand.
bun venit witchiein grupushorul nostru mic dar unit.
fetelor, ce stiti de andreap? nu este nici pe ym si nu o gasesc nici pe fix acasa, e bine mariuca ei?
ruxi a mea behaie, azi astept sa vina medicul sa vedem ce-mi zice...
pupici si sa aveti o zi buna
ma duc repede sa mai fac cate ceva pe-aici ca arata ca o casa de nebuni

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Asaaaa
Hai sa profit de voi.
Doamnelor,
Am nevoie de un carut foarte foarte usor care se poate plia si poate fi urcat cu o singura mana 2 etaje fara lift, cand in cealalta mana il tii pe bebe. N-as da mai mult de un milion pe el. N-am masina si nu pot sa ajung la cora. stiti cumva unde in apropiere de Lira pot gasi asa ceva?

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Ma vinde mama pentru piese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Neata fetelor, revin si eu dupa 2 zile de stat in pat. Duminica mi-am scrantit piciorul, asa ca am avut un mini "concediu". Acum m-am intors la servici cu tot cu picior sontorog, ca deh...ce sa fac? Oricum sunt fericita ca in weekend am mai facut cativa pasi in pregatirea nuntii, asa ca am mai taiat cateva puncte de pe lista.

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Monica, cu Andreea ne-am tot intalnit, chiar si ieri. Maine pleaca la mare, asa ca se poate sa fie ocupata, sau pe drumuri. Mariuca e bine, o sa iti zica ea mai multe....
Anangel ai grija miresico cu picioarele....
Witchie, sper sa ne vedem si cu voi. Eu am luat carutul din Carrefour, e mai aproape decat Cora. Am dat pe el vreun milion si 2-3 sute. Se pliaza, e usor....il vezi la pozele mele, e cel portocaliu.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

salutare, noi suntem de Rahova, la piatza..pe pucheni? ne primiti?

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput