Burtica...la barbati!

Burtica...la barbati! | Autor: sali

Link direct la acest mesaj

Ce ne facem daca sotul a inceput, incet dar sigur, sa faca un pic de burtica ?
Cred ca si la barbati este o problema cel putin la fel de importanta ca si la noi, pt. ca, ia ganditi-va, cand ati vazut ultima oara un barbat sa arate super bine? In realitate, pe strada, nu in filme sau reviste!
Unii chiar se simt ofensati daca le spui s-o ia mai usor cu...berea, de exemplu.
Ce sa-i punem sa faca si cum sa punem problema, ca sa arate toti ca Bon Jovi?!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

n-ai ce sa le faci;
al meu bea bere sau altceva rarisim, si totusi incepe sa se vada un inceput promitator de "ghiozdan" sau "colacel".
nu are timp de sport sau e prea obosit; mananca o data pe zi (seara); rontaie dulciuri la tv...
si e considerat un tip care arata bine.
nici nu o sa ne dam seama cand va lua dimensiuni ireparabile.
si cat am fost eu insarcinata a fost "solidar" - i-a crescut si lui burta!
important e sa fie sanatosi!

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

De ce n-ai ce sa le faci? Cum puneti voi pe solduri si coapse, asa punem si noi pe burta. Tot grasime. Asta daca nu bem tone de bere, ca sa se mareasca balonul.
Si daca voi faceti eforturi sa slabiti, pot face si barbatii. Si sa vedeti ce electrostimulare se face pe burta...

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

am citit undeva ca la barbati nu merge cu ccc cura de slabire, ci cu sport. daca insa ai un sot ca al meu, care mananca doar daca ii pui farfuria sub nas, atunci mai poti sa uiti seara sa-l servesti, pe al meu l-am luat cu burta si acum s-a subtiat, de obicei se intampla fenomenul invers dupa casatorie.


Cu o anumita parte a fiintei noastre traim cu totii in afara timpului.(Milan Kundera)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Eu l-am bagat pe sot la regim fara carne si in fiecare seara 100 de abdomene! Si a functionat!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica-mica spune:

Sotul meu a inceput regimul Monti si merge de 3 ori/saptamana la sala si bicicleta

"Nimic nu costa mai mult decat nestiinta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Eu sunt tare fericita ca l-am scapat pe al meu sot de burtoi ( ca la el nu mai era burtica , ci sarcina cu gemeni :) ).
Ia priviti aici :
http://photos.yahoo.com/alexxia_oana_bunea
Si minunea s-a intamplat in doar 2 luni.

"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"
POZE : http://photos.yahoo.com/alexxia_oana_bunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Alexxia,poate ne spui si cum l-ai scapat!Mai ales in doar doua luni!Dragelor, vad ca nu prea va dati cu parerea.
Sa-nteleg ca v-ati maritat toate cu Brad Pitt?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eckho spune:

ba si al meu are burta. avea de cand l-am luat. bine, nu asa mare ca acum. se pare. ca eu nu am observat ca i-a crescut pana nu mi-au zis rudele care nu-l vazusera de cateva luni.
da' pe mine nu ma deranjeaza. sanatos sa-mi fie, cum a zis herra, si sa ne iubim.
el face si sport, incearca sa se abtina si de la mancare(asta nu prea ii reuseste)....

si n-are nimic la urma urmei. ca daca sunt prea frumosi tenteaza....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

subject !

Cand l-am vazut, m-am gandit imediat la doamnele acelea simpatice care se reped la mine pe strada cu biletele pentru terapii miraculoase de slabit “si cu bani putini”......

Dar fetelor, eu am investit in burtica mea si sunt mandru de ea..... asa ca o afisez cu fala peste tot ! In plus, am pe ce sa-mi sprijin manutele – burticile cred ca ma inteleg bine !

In plus, cum termenul de 9 luni a trecut de mult , astept sa vina sorocul ...... chiar, fetelor, nu trebuia sa dea din picioruse pana acum ???

Cu stima,

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Herra si Eckho,nu vi se pare ca burta si sanatatea nu prea merg mana in mana? Cel putin pe termen lung!
Oricum, unele doamne considera burtica sexy!Eu nu ma numar printre ele.
Nu ingreuneaza burta anumite...activitati?! Cum ar fi incheiatul la sireturi! Ati crezut ca ma refer la altceva?!

Mergi la inceput