probleme cu catelul :(

probleme cu catelul :( | Autor: anne`mary

Link direct la acest mesaj

buna ziua
cred ca aici am vazut un subiect despre un catel si cred ca am postat subiectul bine.
am un catel mititel cu care de 2 zile am anumite probleme. il scot afara de 3 ori pe zi insa azi de cate ori l-am scos se oprea in fata blocului, ridica piciorul sa se ..stiti voi... si ramane cu piciorul atarnat cateva minute bune. problema e ca nici nu curge nimic.in seara asta cand am iesit am observat ca nu curge cum ar trebui ci doar picura (stiu ca e amuzant). ieri parca nu era asa rau si ieri cineva mi-a spus ca e constipat si de aceea uita sa puna piciorul jos
ideea e ca nu stiu ce ar putea fi
stie cineva? ce este si ce as putea sa fac.nu am timp acum sa ma duc la vet cu el ca eu am licenta in scurt timp iar parintii mei lucreaza. daca e totusi f grav o sa ma duc ca m-am si atasat de oratanie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

Cainele se p... in alta parte pe saturate, cand ridica piciorul si lasa o picatura isi insemneaza teritoriul, asa fac toti dulaii, si al meu, se opreste din 2 in doi metrii si ridica piciorul si lasa un picur sau nimic.
Auzi, dar ce varsta are cainele tau, de cat timp il ai, etc, etc, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

are 1 an jumate si obisnuieste si el sa ridice piciorul si nici chiar picatura aia de care vorbresti tu nu o lasa :P are prostul obicei si se usureaza pe sacosele oamenilor daca sunt lasate jos si eu trebuie sa ma scuz si sa le explic ca el nu mai are nimic in rezervor dar ridica piciorul de dragul de al ridica. dar ieri nu a facut p** normal..nu ii curgea nimic si apa a baut. de mancat mananca,nu mai e asa zburliu dar nici molau nu e. sigur e ceva dar nu am timp si nici bani momentan (mi-am platit taxa de licenta si m-a cam uscat de bani) sa-l duc la vet. ieri i-am cumparat o fiola de calciu si i-am pus-o in apa..mama are impresia ca de la lipsa e calciu nu se poate p**
pe mine una ma depaseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

sa nu aiba ceva la rinichi
la motani de exemplu stiu ca pot face blocaj renal si asta in mare masura din cauza hranei uscate (granule)

in timpul tratamentrului stiu ca se da ou fiert foarte moale, aproape cleios si brinza de vaci

oricum du-l la un veterinar


http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

si eu m-am gandit sa nu fie ceva de la rinichi. mancarea data de noi este diversa..si granule si mancare gatita..iar branza mananca nebunul la greu (asa stapani asa caine )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

Catelul daca nu se pisa trebuie dus la veterinar, fara discutie, urgent.
Cat despre ceea ce-i dai de mancare nu sunt de acord, cu mancare gatita, branza, lapte, asa ceva NU se da la caine, sa nu-mi spui ca-i dai si oase, te rog.
dar fiecare face ce doreste cu cainele lui.Vezi la Prieteni dintotdeauna, este un topic Prietenii omului.Intreaba si acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

ok ..am sa incerc si acolo
oase stiu ca nu e bine, ca si carne de porc...dar asta ii mai dau parintii mei. eu le-am spus ca nu e bine dar ei considera ca nu moare daca mananca putin din toate. nu am cum sa ii opresc ca sunt oameni cam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Si noi am avut problema asta cu catelul, brac german - facea pipi cu picatura. Mult timp toti veterinarii au spus ca nu are nimic, pina s-a descoperit ca are uretra astupata si singura solutie a fost operatia - l-au castrat si i-au facut alta "gaura" pe care sa faca pipi Dar acum este mai vesel decit inainte pentru ca poate face pipi, si noi sintem multumiti.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi! :)

Simona & Vladut

Mergi la inceput