Cadou pentru cununia civila

Cadou pentru cununia civila | Autor: amironeanu

Link direct la acest mesaj

Buna!

Sora mea are sambata cununia civila, iar pe 25 septembrie cununia religioasa. Dar si acum sambata face petrecere de nunta pentru ca cei care vin acum (in Iasi) nu mai vin si in septembrie (la Caracal). Eu bani ii dau in septembrie, iar acum as vreau sa-i iau un cadou mai deosebit, ceva in jur de 3 milioane. Dati-mi si mie niste idei, va rog frumos! Eu m-am gandit la un serviciu de masa, din arcopal (in jur de un milion) si as mai vrea ceva si nu stiu ce. Cu electrocasnicele sta destul de bine. Multumesc frumos!
PS Sunt foarte apropiata de sora mea si vreau ceva frumos si deosebit!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Electrocasnicele ies din calcul. Buget: 3 milioane = 1 milion setul + 2 milioane vrei ceva deosebit.
Cateva idei: o rama foto(argintata)- poate gasesti format A4; o icoana deosebita; ceva pentru decor.
Nu m-a duce capul
Intreab-o ce vrea, e mai bine asa, in felul acesta cumperi ce-i place. Asa a facut fratele meu: ne-a intrebat ce vrem.

http://photos.yahoo.com/codrii_de_arama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Eu am primit de la sora'mea la cununie o mashina de spalat Gorenje...

Cununia noastra
Nunta
Pozici
Zenga

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Pai la banii astai e cam complicat. E ff buna ideea cu icona. Dar ar fi ideal daca ai si sfinti-o.
Daca nu iti place ideea asta, i-ai ceva decorativ pt casa. De obicei la cununie se cumpara ceva pt casa, ca sa le ramana amintire.
Ex: un set de pahare de cristal (dar s-ar putea sa depaseasca bugetul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Daca tot ai luat seviciu de masa, ar merge poate si un set de tacamuri de masa(68 de piese), mai deosebite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu am primit, la cununia civila, de la sora mea o oala sub presiune.
de la colegii sotului meu am primit un set de tacamuri pt. 6 persoane si vase termorezistente.
de la colegii mei am primit un cantar de bucatarie electronic si un mixer.

http://photos.yahoo.com/micumonica

Mergi la inceput