picioare obosite

picioare obosite | Autor: cristinici

Link direct la acest mesaj

eu stau f multe ore in picioare si seara le simt f obosite, iar vasele de sange au inceput sa cedeze. Ce geluri si alte chestii folositi voi si au efect . Ati incercet lioton gel , e bun de ceva.
Va multumesc anticipat pt raspunsuri.')
Va pup cristinici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Eu am incercat 3 lucururi care m-au facut sa ma simt f. bine: am cumparat o cadita din acelea pt. picioare care face masaj in talpi si bulburuci. E cool.La fel de cool e si numai o baie fierbinte cu bicarbonat de amoniu. Si de asemeni o crema relaxanta pt. picioare (cred ca a mea era cu mac si menta).cruise:http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

quote:
Originally posted by adrienne12

Eu am incercat 3 lucururi care m-au facut sa ma simt f. bine: am cumparat o cadita din acelea pt. picioare care face masaj in talpi si bulburuci. E cool.
La fel de cool e si numai o baie fierbinte cu bicarbonat de amoniu. Si de asemeni o crema relaxanta pt. picioare (cred ca a mea era cu mac si menta).


cruise:http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0



Zi-mi si mie te rog e eficienta cadita aia?Eu pe langa ca am probleme cu spatele am si cu picioarele..se umfla,ma dor rau..am si-o circulatie proasta,mai mereu sunt reci..plus ca am bataturi..nu mai zic ca ma ia lumea la huiduieli ca ma vait
Voiam sa-mi iau si eu o cadita..nu foarte scumpa,am vazut una la 1,2mil..si ma gandeam sa intreb pe forum daca chiar sunt bune.Si tu mai pui ceva in apa de acolo?
Multumesc anticipat.
pupici cu lipici.

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Ma alatur clubului, caci desi nu stau in picioare la servici (am avut si experienta asta)stau insa vreo 13 ore pe zi pe scaun, asa ca, atunci cind ajung acasa, am picioarele umflate si obosite.
Cum imi revin eu? Fac dus cu apa rece seara si dimineata si imi mai revin.
Am si eu ceva varice pe picioare si tare ma mai necajesc. Vreau sa cer sa imi aduca cineva din tara crema sau gelul Stimuven, am citit lucruri bune despre el...voi ce stiti?
Eram si eu curioasa daca masinutele astea de masaj cu apa sunt eficiente...eu am avut ocazia sa-mi fac odata masaj la talpi la cineva cu un aparat si a fost grozav, dar nu am gasit pe nicaieri(avea o "planseta" ca sa zic asa de cauciuc cu niste asperitati, si alea faceau asa ca niste vibratii efectiv am simtit imediat o usurare maaare... )
Ce ma gindeam eu in visele mele era sa imi cumpar un steper si sa exersez cu el la servici, ca sa imi activez circulatia picioarelor, dar am vazut ca sunt cam scumpisoare.
Va astept si pe voi cu noi sugestii!
Tatiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

E bunuta cadita, e cave mai buna decit o baie obisnuita intr-un lighean, dar nu astepta miracole de la ea. Pe mine m-a costat $15 ca de-aia am luat-o, daca era $30 cit costa de regula in magazin nu as fi dat banii. Face masaj, te stimuleaza, e o senzatie placuta, dar daca il rogi pe sot/prieten sa-ti faca masaj in talpi, eventual cu o crema, e mai bun. Acum o alta amica de a mea mi-a zis ca ea tine sub birou la servici (si ea sta cu fundul pe scaun la computer 8 ore/zi ca si mine) o chestie care arata ca o numaratoare mare, de lemn si care e special pt. facut masaj la picioare. Ideea e ca misti picioarele pe ea in sus si in jos si iti stimuleaza circulatia, dar cine stie cit e de adevrat...cruise:http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Mergi la inceput