Lupta pentru viata copilului meu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Ce se mai aude? S-au adunat ceva bani pina acum? CUm merge cu telefonul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Strange cineva bani din Europa,la fel ca in cazul Sabinei?

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marieta_alexandru spune:

Multumim celor care au sunat pt.teledon,au fost 210 apeluri dar din pacate nu s-a strans suma necesara.
Numai o minune ne mai poate salva baiatul.

Marieta Daniela Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Haideti incercam sa facem un teledon si pentru Mihaita?


si el merita o sansa!!!!!!

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Marieta, nu poti face un imprumut la banca? Pe urma, poate reusim pe forumul asta sa punem banii inapoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marieta_alexandru spune:

Fetelor,imi cer scuze ca va raspund cu intarziere,neavand internet acasa apelez la o prietena iar de aceasta data am fost plecati in concediu la tara.
Am fi facut imprumut in banca daca ne-am fi putut permite,salariile noastre insumeaza 7 milioane(al meu + al sotului),mai avem un baiat de 14 ani iar lui Claudiu ii trebuie f.multe vitamine si calciu,ne descurcam si asa destul de greu.

Marieta Daniela Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marieta_alexandru spune:

Oameni buni,fac din nou apel catre oamenii cu suflet si cu credinta in Dumnezeu,sa ma ajutati sa-mi salvez baiatul.Timpul trece,n-am reusit sa ajungem la Kiev in luna august cand eram programati pt.ca n-am strans suma necesara iar Claudiu meu este din ce in ce mai rau,nu mai poate sa manance singur,noaptea nu se mai poate intoarce in pat si depinde in totalitate de noi.Boala este fatala,va progresa pana in momentul in care va cuprinde muschiul cardiac sau muschii intercostali si atunci va muri si va muri in chinuri groaznice.Ce poate fi mai dureros pt.niste parinti decat sa-si vada copilul cum se stinge si sa nu poata face nimic?Pt.ca totul se rezuma la bani.Ce sa-i spun copilului cand ma intreaba cand se face bine?nu mai pot sa-l vad suferind,ma rog neincetat la Dumnezeu sa-mi salveze baiatul!
OAMENI BUNI,VA ROG,NU FITI INDIFERENTI,SUNT O SIMPLA MAMA CARE-SI DORESTE CU DISPERARE SA NU-I MOARA COPILUL!

Marieta Daniela Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Off, ma doare sufeltul, inteleg sa simti prin ce treci...ce poate fi mai crunt pentru o mama decat suferinta copilului ei???/
Ce facem fetelor, cum ajutam si baietelul asta????
Dar ma intreb eu acum, nu dati cu pietre , va reusi operatia? Intreb asta deoarece de cand cu cazul lui PAUL si clinica d ela Kiev, nu au fost cine stie ce rezultate. Asta e singura clinica??
Off, nu stiu ce sa mai zic. Doamne, ai tu grija si de baietelul asta!!! Fa Tu o minune si pentru el!!!

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Marieta, noi vrem sa te ajutam, dar avem nevoie de tine sau de cineva apropiat de tine care sa tina legatura cu noi mai des, sa ne comunice pe la ce usi s-au batut, sa avem un mesaj din partea ta pe care sa il transmitem mai departe prin email ...

Ati reusit sa mai strangeti alti bani ?

Ce face Claudiu, cum rezista ?

Doamne, mi se rupe sufletul de cata durere indura copilasul asta. Doamne, da-i putere si la parinti deschide-le usile care trebuie

o Gabriela extrem de trista

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Gabriela,eu am sa incerc sa tin legatura cu voi cat mai des,cunosc familia Alexandru f. bine si chiar au nevoie disperata de ajutor.Spuneti-ne ce trebuie sa facem,aveti nevoie de acte doveditoare sau de orice altceva,va rog sa-mi comunicati!
Claudiu este din ce in ce mai rau,nu prea mai poate misca mainile si cum a scris si Marieta,are nevoie permanenta de cineva care sa-l ajute.Asteapta cu nerabdare sa se faca bine,toata lumea ii spune ca se va face bine,el nu stie cat de greu este sa se stranga suma de bani necesara operatiei.S-au strans pana acum 7000 de euro iar prima interventie costa 15000 de euro.S-a facut apel prin ziare si televiziuni,la oameni de bine dar...timpul trece si sansele lui scad.
Oameni buni,va implor,dati-i o sansa la viata si lui Claudiu,este doar un sufletel nevinovat care doreste cu disperare sa traiasca!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput