GRAVIDA CU STERILET?????

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

Si eu vreau sa imi pun,iar medicul mi-a recomandat tot Mirena...stiti cumva la ce pret se gaseste steriletul si cam cat costa sa il pui(ca eu nu am intrebat medicul inca)...si este adevarata faza ca te ingasi (asa cum a spus mamica dulce)???
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

hai mai alina ,chiar asa dusa par a fi??deh..stii tu..fiecare cu pasarica lui
babisa eu nu am spus ca te ingrasi de la mirena,am spus ca mi-e frica de hormoni ca de naiba pentru ca am patit-o urat de tot de la injectia anticonceptionala.
eu sper din suflet ca de la mirena sa nu fi patit cineva asa ceva pentru ca am ganduri serioase sa.mi pun in august,dupa concediu.

Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Koky spune:

Hai ca mi-a iesit doar o liniuta...uffff.......eu il am deja de doi ani. Nu m-am ingrasat in mod special de la el (adica nu ca as fi vreo slabuta, dar nu am observat o diferenta de cand il am), singura problema e ca nu mai am menstruatie. La inceput am avut prea mult, a fost ff nasol, am vrut sa-l dau jos, plus dureri etc etc., dupa care...a disparut. Dupa parerea mea merita, e mult mai simplu decat orice alta metoda. Acu' nu stiu daca e 100% sigur...sper sa fie

Koky, mama de doi super bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns araya spune:

koky, sora mea a ramas insarcinata avand sterilet. Fetita ei (acum o domnisoara de 16 ani) este sanatoasa, frumoasa si desteapta.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

quote:
Originally posted by Koky

Hai ca mi-a iesit doar o liniuta...uffff.......eu il am deja de doi ani. Nu m-am ingrasat in mod special de la el (adica nu ca as fi vreo slabuta, dar nu am observat o diferenta de cand il am), singura problema e ca nu mai am menstruatie. La inceput am avut prea mult, a fost ff nasol, am vrut sa-l dau jos, plus dureri etc etc., dupa care...a disparut. Dupa parerea mea merita, e mult mai simplu decat orice alta metoda. Acu' nu stiu daca e 100% sigur...sper sa fie

Koky, mama de doi super bebici



Exact la fel am patit cu el si il am de un an si jumatate.
Am dat de el atunci 5 mil jumatate cu tot cu montat...

If a have a bag of rocks to carry as I go
I just want to hold my head up high....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danilamonica spune:

buna si eu am sterilet din cel cu fir de CU de 4 ani, il verific anual si sta bine nu am avut probleme de sarcina. insa dezavantajul este ca fiind un corp strain imi favorizeaza inmultirea "ciupercutelor"..adica cam la 2-3 luni apare Candida si o tratez disopare..si reapare. O ginecoloaga mi-a zis ca steriletul favorizeaza aparitia si intretine infectii. Asa ca acum ma bate gandul sa-l dau jos si sa fac o pauza de cel putin jumate de an sa se mai potoleasca.
Monica

Pozele noastre http://community.webshots.com/user/dmonicutza

Mergi la inceput