Dieta astronautului?

Dieta astronautului? | Autor: Kitty

Link direct la acest mesaj

O colega si-a comandat un aparat "de slabit" si o dat acu el a primit o carticica in care era o asa zisa dieta a astronautului.
Pe moment nu i-am dat prea multa importanta, dar in cateva zile am inceput sa tot aud despre multe persoane care tin aceasta dieta si spun ca da rezultate foarte bune.
Poate s-a mai vorbit de ea si nu stiu eu, in cazul acesta imi cer scuze.
Este vorba despre o dieta in care in fiecare dimineata mananci doua fruct mari, sau o mana de fructe mici. Apoi in prima zi - ziua proteinelor - mananci la pranz 3 portii de carne, salata, o felie de paine si bei 200 ml de supa fara taitei. Seara se mananca acelasi lucru, fara supa. In loc de carne se pot manca si oua, dar ce se mananca la pranz, se mananca si seara.
A doua zi, ziua amidonului, dimineata tot fructe,la pranz fasole, mazare, orez, cartofi gatite cu sare, piper, ketchup, rosii feliate, oregano, dafin. O felie de paine, salata. Seara la fel, dar cantitate mai mica.
A treia zi, ziua carbohidratilor, amiaza paste fierte cu condimente sau pizza doar cu ketchup sau salata. seara 2 prajiturele sau 3 cupe de inghetata si o bucata de ciocolata de casa.
A patra zi este ziua fructelor.
Se reia in aceeasi ordine neaparat.
Este o dieta care schimba metabolismul daca e tinuta 90 de zile. Daca e tinuta mai putin se slabeste fara sa mai pui inapoi.
Ceaiul si cafeaua se beau fara zahar.
O prietena de-a mea a tinut aceasta dieta cu 2 colege de birou. Prietena mea a dat jos 10 kg. in 25 de zile. Spune ca e destul de usor de tinut.
Am mai auzit de multa lume care a slabit cu aceasta dieta si de astazi am inceput-o si eu. Sper sa-mi foloseasca!