calut din lemn?

calut din lemn? | Autor: tomasa

Link direct la acest mesaj

Stiti cumva unde se poate gasi de cumparat asa ceva? In Romania ma refer.

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor
baietelul meu minunat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Din pacate nu prea se mai gasesc .Eu i-am luat unul de plastic destul de frumusel, a fost vreo 500.000 lei de la Metro, dar daca vrei sunt si la Chicco si mai frumoase, dar tot de platic, dar alea pe langa talpica au si roti pt mai tarziu.Am vazut la un magazin de mobila odata unul din lemn dar era scump cam ca ala de la Chicco dar mult mai nasol.
Pupici

Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mammy2706 spune:

Si eu am cautat, deocamdata in Ploiesti si nu prea am gasit. Spun nu prea pt ca oricum nu e din lemn ci de plastic si costa ceva peste 1 mil. Si mai sunt niste questii de la Disney ( Donald, Mickey, un magarus) din plus, la vreo 2 mil, care functioneaza ca si calutul.
Cred ca poti sa gasesti la magazinele de copii, care cred ca sunt mai multe decat in Ploiesti.


mamica lui Andrei (27.06.2004)
http://community.webshots.com/user/mammy2706

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

am vazut la un magazin din dr taberei, chiar in capatul pietei moghioros, un calut din lemn. nu mi s-a parut foarte solid, dar era frumusel.
ma gandesc ca trebuie sa mai fie si in alte magazine prin oras.

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Daca ai drum pe langa cei care vand obiecte din lemn (la marginea soselei), la munte de exemplu; eu am luat unul anul trecut, dar mai departe, langa Oradea; m-a costat 550 000 lei.

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Multumesc mult fetelor. Vrabiuta, stii cumva cum se numeste magazinul?

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor
baietelul meu minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

quote:
Originally posted by Rufus

Daca ai drum pe langa cei care vand obiecte din lemn (la marginea soselei), la munte de exemplu; eu am luat unul anul trecut, dar mai departe, langa Oradea; m-a costat 550 000 lei.

http://community.webshots.com/user/tora97

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Sotul meu a luat de pe Valea Prahovei cu vreo 300 mii. E destul de solid, numai ca interesul copilului fata de el...e zero...In piata la Moghioros am vazut si eu, dar ceva mai scump. Chiar dupa ce se termina piata e un magazin cu jucarii afara, la strada. Imposibil sa-l "ratezi".

If a have a bag of rocks to carry as I go
I just want to hold my head up high....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

tomasa - asa cum zice gio, este chiar in strada magazinul. la capatul pietei (nu cel dinspre intersectie, celalalt) chiar in strada, la parterul unui bloc. sunt multe jucarii afara, sigur o sa il vezi cand treci pe-acolo. nu imi amintesc exact cat costa, cred ca in jur de 500 mii.


foto

Mergi la inceput