Lucian , la 2 ani si 10 luni cu leucemie

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

Dr. de la Fundeni care se ocupa de copil se numeste Dumitrache Luminita


Fetele de pe DC babusca adusca

Creierul este un organ oarecum indispensabil capului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladybug spune:

pashosha, nu te pripi. L-am contactat pe directorul redactiei de la Radio Tg. Jiu, care e in contact cu familia lui Lucian si cu o doctorita romanca de la St. Jude. De asemenea, prin adrianangi am intrat in contact cu un jurnalist de la jurnalul.ro, care a fost pus in tema. Acesta a reusit sa vorbeasca telefonic cu dr. de la Fundeni si are un meeting programat cu ea miine dimineata, exact cu scopul de a o convinge sa ia legatura cu doctorita de la St. Jude.

E complicat, I know, dar pe scurt, eu cu ziaristul de la jurnalul.ro si cu directorul de la radio tg. jiu incercam sa facem contactul dintre St. Jude (prin doctorita romanca de acolo) si Fundeni (doctorita lui Lucian).

Eu zic pina nu aflati vesti de la mine sau de la adriana, sa nu intervina nimeni, sa nu strice ceva. Daca nu merge, atunci trebuie sa incercam si metode neortodoxe. Cum aflu noutati, postez aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calinescu Lucia spune:

E ingrozitor ce se intampla. Nu am cuvinte. Dar oamenii de pe acest forum sunt intradevar OAMENI.

Cristina si bebe Maria

"Heaven is not a place, it is a feeling"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



deal ladybug...astept sa vedem ce faceti voi...succes mult !!!

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladybug spune:

Ok, I got news.

Alex, ziaristul de la jurnalul.ro, a facut minuni. A vorbit cu doctorita de la Fundeni, si a reusit s-o convinga ca e bine sa incerce la St. Jude. A obtinut numarul ei de telefon, pentru ca cei de la St. Jude sa o poata contacta. De asemenea, doctorita de la Fundeni a promis ca va face un referat, daca primeste cerere de accept de la St. Jude. Adica se vede treaba ca dupa mintea celor de la Fundeni, spitalele care vor sa vindece pacienti trebuie sa faca primul pas, nu Fundeniul. Medicii de la Fundeni nu elibereaza trimiteri/referrals, pentru dr tem ca face ministerul git. Ma rog, bine si asa. Referatul va fi in romana, si o sa-l traduc eu in engleza.

Asta e sumarul intilnirii, dar interviul in sine a fost destul de aventuros, cu un interlocutor imprevizibil. Numai Alex stie. Sa-l ajute Dumnezeu in continuare! Pe Alex.

Tot de la medicul curant, Alex a aflat ca boala e in remisie, dupa tratamentul acordat la Fundeni, si ca Lucian e in faza optima pentru transplant de maduva. St. Jude spune ca accepta in primul rind pacienti nou diagnosticati. Accepta si pacienti care au fost tratati, cum e Lucian, dar sansele de accept sint mai mici. Sa speram totusi!

Ii transmitem doctoritei de la St. Jude cerintele Fundeniului, si o rugam sa ii contacteze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Doamne ajuta!

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

ladybug, ai toata stima mea, nu stiu cum reusesti sa faci minuni. ar fi pt toata lumea o imensa bucurie daca Lucian va fi tratat de St. Jude. Ma rog ca si doctorita romanca de acolo sa poata sa faca ceva in acest sens.

Fetele de pe DC babusca adusca

Creierul este un organ oarecum indispensabil capului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

ladybug,
Multumim ca ne ti la curent cu vestile despre micutul Lucian.

Ce cuvant are de spus doctorita de la St Jude?
Pana acum nu s-a pronuntat cu privire la sansele pe care le are Lucian sa fie internat acolo?

Multumim tuturor care au pus la care intrevederea cu doctorita de la Fundeni.

_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51007&whichpage=2" target="_blank">15 milioane - pret pentru putina libertate!


Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



Lady bug, ce veste excelenta, ce frumos!!! Cinste ziaristului si bine ca i-a venit mintea la cap doctoritzei. Salutari si Dlui de la Targu Jiu. Sper din tot sufletul ca Lucian se va face bine. Si sa aflam si noi ce altceva mai trebuie.
Ma rog pentru toti ingerashii sa se faca bine. Doamne Ajuta

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Buna ziua,
mai are cineva vesti? mai stie cineva ceva? sunt ingrijorata pentru micutz....

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput