Sanii dupa nastere - voi simtiti?

Sanii dupa nastere - voi simtiti? | Autor: Daiopri

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici,

Sunt deja 2 ani de cand am nascut si am asteptat sa revin cu toate la normal.
Cu greutatea sunt mai bine decat eram, sanii au ramas insa umbrele celor avuti. Nu-i nimic, ma asteptam:)
Am alaptat bb pana la un an. Marimea la sutien o am ca si inainte de nastere, dar as cum spuneam sanii sunt ca si fara carne.
Bun, problema mea e ca eu nu mai simt ceea ce simteam la atingerile pe sani (ale sotului fireste:))
Aproape ca nu ii simt ca sunt ai mei. Unde inainte ma mai infioram la o atingere, acum e ca si cum nu-i am.
Mai patesti cineva asa ceva, s-au m-am defectat eu?
Ma gandeam ca e o chestie temporara, dar nu se indreapta:(
Astept opiniile voastre.

Va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Si eu la fel. Si au trecut 2,5 ani de atunci.

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Of, of,
Oana multumesc, cred ca suntem singurele.
Poate isi revin daca mai fac un bb :))))

Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PrInTeSs2_ spune:

Eu am luat in greutate in timpul nasteri enorm de mult ma facusem cat Casa Armatei insa am avut norocul de sanii nu imi crescusera deloc in marime, dar eu dupa ce nu am mai alaptat am facut dusuri reci calde, si am facut exerciti de sani.

Cam asta m-a ajutat sa mai stea si ei cum trebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

si eu am fost la fel,mie mi-au crescut in timpulsarcinii putinsi am alaptat 11 luni si nici eu nu maia m sanii cum iam avut inainte acum sant lasati,cu atingeriile nu simnti nimic pentruca tu in gandul tau gandesti negativ,de ex,ce zice ca sant asa de moi,sau ca sant asa de lasati......etc si de aceea nu simnti nimic(si eu am fost asa)dara cum incepe sami mai treaca dupa 2 ani
iti doresc putina rabdarae si stai putin de vb cu sotul tau ca sigut iti va spune ca sanii tai sant cei mai frumosi si ca pentru el sant aceeasi,atunci cred ca te vei simnti altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuta spune:

dragi mamici,

AM EXACT ACEEASI PROBLEMA. Sanii sunt super lasati. mai mult decat atat tot ce era pe acolo parca s-a imprastiat in "saculeti", iar daca ma aplec...............credeti-ma, vomiati in secunda 2! E super aiurea pentru ca sunt extrem de complexata, mai ales ca inainte de sarcina avea sanii frumusei si super fermi.Daca ma atinge sotul meu nu simt mai nimic, ba kiar ma enerveaza, ma jeneeza, ma dor. Eu ma gandeam sa mai astept pana il fac si pe urmatorul si apoi sa-mi fac o operatie de ridicare pentru ca nu ma pot suporta asa.

www.altcom.ro/bebe

ali, bodi si andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

De lasat s-au lasat,dupa 11luni de alaptat,dar de simtit,simtesc tot.

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

deja m-ati speriat!
(inca alaptez)


Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliv spune:

Si la mine exact la fel. Am alaptat 1 an si jumatate. Nu aveam sanii mari, insa in timpul sarcinii si al alptatului au fost exact asa cum mi i-am dorit intotdeauna. Acum sunt groaznici. Nu ma mai pot privi, parca nu mai sunt eu. De simtit ceva nici vorba pentru ca ma retrag imediat ce incearca sotul sa ma atinga. Am inceput sa fac si dusuri reci. pentru cine a facut, care sunt acele exercitii care au efect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

ba la mine din contra, simt si ma deranjeaza...parca mi-s prea sensibili, in rau...si ma oftic tare...nici nu suport sa ma atinga cineva...



Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Eu mi-am dorit sa alaptez si nu am putut..Sanii mi s-au marit destul de mult in sarcina, sunt 16 luni de cand am nascut, iar ei de micsorat nu dau semne. S-au lasat..am facut ceva vergeturi pe ei cu toate cele nspe mii de creme cu care am dat, care mai de care mai laudaroasa.. Problema e ca sunt destul de grei si trebuie tot timpul (a se citi - si noaptea), sa port sutien. Iar cu caldurile astea ..Este si o parte buna totusi , atunci cand pun sutien, sunt sexoasa rau
Oare numai dupa ce alaptezi se micsoreaza??

Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David


Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT

Mergi la inceput