Centrele de infrumusetare - se merita?

Centrele de infrumusetare - se merita? | Autor: Ramonika

Link direct la acest mesaj

poate unele dintre voi ati facut tratamente la centrele de infrumusetare sau cum se cheama ele. ma refer in special la tratamentele pentru celulita si vergeturi. am auzit ca se fac tratamente cu niste aparate speciale, cu curent electric...
as vrea sa stiu daca se merita, daca dau intr-adevar rezultate bune, daca trebuie sa ti le faci o data si se rezolva problema, sau daca trebuie sa le repeti de mai multe ori, cat de des? cat costa? cate sedinte se fac?
am multe intrebari... si daca imi va raspunde vreo fata din Iasi, poate imi spune si care centru este mai bun.
multam


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii
Omul traieste pentru bunastarea pisicii...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindu spune:

Dupa parerea mea, cel putin unele se merita.

Eu m-am apucat anul asta serios de treaba, cu fitness, mers pe jos si tratament la un centru de remodelare, unde am incercat electrostimulare si un tratament tot cu electrozi care-ti ridica muschii.

Cu electrostimularea n-am avut prea mari rezultate, mai ales pe abdomen unde e durerea mea, dar celalalt tratament a fost super, n-am avut asa muschi conturati si tonifiati niciodata. E drept ca in 30 de ani eu n-am facut deloc sport, n-am avut voie o lunga perioada de timp, si aratau cam jalnin, desi nu aveam probleme mari cu greutatea.

Insa ceea ce mi se pare ca m-a ajutat f mult a fost fitness-ul, atat fizic cat si psihic.

Sper ca ti-am raspuns la intrebare.

Brindusa si Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Se merita sa mergi la un centru de infrumusetare pt probleme de celulita, daca:
-ai bani;
-nu esti o mare mancacioasa;
-te poti abtine de la dulciuri;
-te dai si acasa cu o crema anticelulita;
-vei avea posibilitatea sa mergi din nou peste circa 6 luni;
-poti renunta la cola, cafea si tigari;
-in intervalul de cateva luni cat nu te duci la centrul respectiv , faci fitnes

Mada si bebe Sofi,12/08/2004
http://http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

In 10 sedinte de electrostimulare am dat jos 5 cm la burtica, 3 cm fese si 2 cm picioare . Am platit 3 mil/10 sedinte + 1 gratis pe care o voi face sapt viit , apoi am sa merg saptamanal macar o data ...de 2 ori , depinde cum stau cu banii . In kg am slabit doar 2 , dar sunt multumita daca continui in ritmul asta.
Tzin si dieta , dar nu foarte strict , adika mai infulec cate ceva dar nu ca inainte..
Brindu , zi-mi si mie pls despre ce aparat e vorba? Tratamentul acela cum se numeste?





Dana&bb Andy(peste 2 anisori)
http://community.webshots.com/user/danaiakob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindu spune:

Dana, aparatul acele se numeste isogei, cica iti face lifting, si cel putin mie mi-a "liftat" muschii, si este de la estetica plus. Nu stiu cum s-o numi la alte saloane.

Brindusa si Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

quote:
Originally posted by Dana_

In 10 sedinte de electrostimulare am dat jos 5 cm la burtica, 3 cm fese si 2 cm picioare . Am platit 3 mil/10 sedinte + 1 gratis pe care o voi face sapt viit , apoi am sa merg saptamanal macar o data ...de 2 ori , depinde cum stau cu banii . In kg am slabit doar 2 , dar sunt multumita daca continui in ritmul asta.
Tzin si dieta , dar nu foarte strict , adika mai infulec cate ceva dar nu ca inainte..
Brindu , zi-mi si mie pls despre ce aparat e vorba? Tratamentul acela cum se numeste?





Dana&bb Andy(peste 2 anisori)
http://community.webshots.com/user/danaiakob


Dana la ce centru ai fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Serviciile profesioniste va pot ajuta sa:

• Aratati mai bine ca oricand si sa aveti incredere in voi,
• Sa va schimbati imaginea si sa deveniti mai suple si mai energice,
• Sa va creati un moment de liniste si relaxare .



Rox si Alexandra Maria (10.02.2004)

]www.salon-bellissima.ro" target="_blank">Salon"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina V spune:

Eu am facut elecrostimulare , dar nu am vazut nici un rezultat si nu am dat jos nici macar un centimetru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

In bucuresti la ce centre ati fost ca vreau si eu sa ma duc??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Salon Bellissima - www.salon-bellissima.ro

Rox
si Alexandra Maria (10.02.2004)

]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vanina spune:

Eu am o prietena care a facut parafango si care a slabit vizibil si a scapat si de celulita.O masura la fiecare sedinta..este fffff multumita-a fost la un salon undeva pe la Iancului.Cred ca ma voi duce si eu pt ca se vede clar o schimbare colosala.
Cu electrostimularea nu stiu....

Mergi la inceput