Pensia alimentara?-(salariul mai mare pe fluturas)

Pensia alimentara?-(salariul mai mare pe fluturas) | Autor: ruprich

Link direct la acest mesaj

Va rog spuneti-mi si mie daca realizeaza venituri mai mari decat salariul de baza (ma refer la comisioane din vanzari), pensia alimentara cum este calculata?
In cazul in care dau in judecata pentru pensia alimentara, trebuie sa aduc eu adeverinta lui de salariu, sau instanta cere asta?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Din pacate,nu se ia in calcul decat ce e pe hartie.Restul e la mica intelegere.

Miha si puiul Robert

Pozele noastre

Cel mai frumos lucru din lume este lumea insasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Ce imi place cum suna... nu se ia in calcul decat ce e pe hartie... Noroc si cu microintreprinderile... pe cartea de munca e salariul minim pe economie, restul banilor fiind practic luati in baza unor facturi. Si daca fac rost de adeverinta de la locul lui de munca, cu venitul lui real, hai sa spun cel mai mic ( avand in vedere ca si ex-ul lucreaza in mare parte tot la comision ), indiferent de cum ii sunt lui virati banii ? Aceasta adeverinta nu ar ajuta ? Cartile de munca oricum sunt o prostie, ar trebui luata in calcul fisa fiscala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Pai adeverinta se cere la tribunal,nu cartea de munca.Veniturile din cartea de munca nu corespund cu cele de pe statul de plata?

Miha si puiul Robert

Pozele noastre

Cel mai frumos lucru din lume este lumea insasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Veniturile constante sunt considerate in justitie in acest caz. Comisioanele sunt venituri incerte (poate sunt poate nu), nu se poate tine cont de ele ca venituri sigure.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput