Otet de mere?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

quote:
Originally posted by Nicola Andrei

Eu am baut otet de mere cu miere in fiecare dimineata pe stomacul gol timp de o luna si nu am slabit nimic, dar absolut nimic. Nu am tinut regim si nu am facut sport in mod intentionat sa vad daca are vreo influenta la slabit reteta asta ( un pahar de apa + o lingura otet de mere + o lingurita de miere pe stomacul gol). Nimic!! Nu merita chinul mai ales ca gustul bauturii asteia e de-a dreptul oribil.Am auzit ca la unii ar da rezultate insa cred ca rezultatele nu sunt de la otetul de mere ci de la dieta tinuta in acelasi timp.

Nikki



Pai cum vrei sa slabesti asa, fara sa renunti la anumite alimente, nu neaparat sa tii o dieta? Otetul ajuta dar trebuie sa ajuti si tu. Si nu e musai dimineata, ci se poate lua si intre mese. Eu asa am facut.


Mira si fetita dulcika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicola Andrei spune:

mira_m sper ca glumesti, nu? Pai eu am inteles ca daca bei otet de mere, nu trebuie sa tii nici o dieta, altfel la ce chinul de a bea porcaria aia, cind mai trebuie sa te chinui sa tii si dieta???

Eh, a fost o mare prostie pe care nu o recomand nimanui sincer va spun. Acum sunt hotarita sa slabesc fara "oteturi" si alte prostii, doar din dieta zilnica, si stiu ca o sa reusesc.

Nikki

<< Nothing tastes as good as being thin feels >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Eu nu am tinut dieta, mi-am schimbat regimul alimentar, am mancat gratar, multa salata, putina paine si am luat vreo trei sapt otet de mere. Mi-a dat un imbold si astfel am vazut ca are efect.
Acum folosesc otetul doar in salate!


Mira si fetita dulcika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Cunosc si eu un caz: o colega a baut otet de mere cu putina apa inainte de masa, dar nu tinea cura, si nu a slabit nici-un gram...asa ca mai bine incercati alta cura...eu nu pot sa inghit picatura de otet, salatele le acresc cu zeama de lamaie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns talida_t spune:

Am baut si eu otet de mere anul trecut.Intr-adevar,am stabit in 2 luni 8 kg fara nici o dieta,dar sincer nu as mai incerca si a II-a oara;pe langa faptul ca aveam dureri groaznice de cap si eram tot timpul slabita ,m-am ales cu gastrita , imi cadea parul ,iar acum nu mai suport nici macar mirosul oretului.
Daca vrei,poti sa incerci,dar nu ti-as recomanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Si eu am incercat salabesc cu otet de mere dar dupa o saptamana am renuntat pt ca am avut niste dureri de groaznice de stomac, facusem un inceput de gastrita.

carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Si eu am incercat otetul de mere, dar fiindca nu am suportat sa il beau , mi-am cump pastile cu otet de mere de la plafar. Am luat exact asa cum scria pe flacon: 15 zile in fiecare dim, 15 zile pauza si iar 15 zile pastile. Nu am slabit absolut de loc, desi in perioada aia mergeam mult pe jos din cauza jobului!


briza_marii
ziua nuntii; una alta pt nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salina spune:


Si eu stiam de o cura cu otet dar nu de slabit neparat ci de sanatate, cica : dimineata, sucul de la 1/2 grapefruit+1lgt de miere+otet de mere(nu mai stiu cate lingurite, parca 5)

Personal, prefer sa folosesc otetul de mere doar la salate


ALINA




"Adevarul nu e intotdeauna acelasi lucru cu propria-ti parere." -H.Sienkiewicz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oany spune:

Inainte de fiecare masa se amesteca o capatana de usturoi bine pisat + o lingura de otet de mere, preferabil fermentat cu miere de albine, + putina apa... am gasit-o intr-o revista si cica t-ar ajuta sa dai jos 4-5 kg pe saptamana...otetul si usturoiul grabesc arderile...
eu nu am incercat-o...m-ar tenta...dar ma gandesc ca e inevitabil mirosul...

Mami Oany si Printesa mea, Riana Ioana
www.ryanna.photosite.com/ryanna/" target="_blank">Albumul Meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Oany amestecul de care spui tu l-am experimentat pe prop[ria piele si am cedat dupa doua zile. Nu din cauza mirosului ca nu aia ar fi fost problema ci era atat de greu de inghitit de numa. Trebuie sa-l bei dintr-o dat si imediat dupa apa sau ceva. Dar crede-ma dupa ce l-am baut nu am mai putut sa respir pur si simplu m-am blochat. Nu as mai incerca asa ceva niciodata.
Crede-ma ca nu merita aceasta experienta.........

Corina

Mergi la inceput