sinuzita

sinuzita | Autor: kalipso

Link direct la acest mesaj

mai fratzilor nu stiu daca am intrat unde trebuie...dar am si eu o problema si intreb unde pot...am o SINUZITAAA frontala cronica...deci nu ma doare capu sau alte problema singura mea problema e ca nu am miros si e f naspa..si in fiecare dimnineata cand ma trezesc imi suflu nasu de multe ori.am fost la doctori etc..mi a spus o doctoritza ca am o deviatie de sept si ca ar trebui operat dar nu urgent...mi a dat un tratament cu picaturi etc dar nimic.am avut o inflamatie a amigdalitelor acum de pasti si mi-am revenit greu dupa 4 zile de antibiotice pastile nu imi treceau deloc si am trecut pe injectii ce urasc eu cel mai mult..preferam sa mor decat sa fac penicilina+gentamicina..dar am facut vreo 5 zile si in afara faptului ca imi revenisem cu gatu mi am revnenit si cu mirosu...dar nu a durat decat 2 sapt maxim si acum aceeasi problema...acum m-am dus sa fac reflexoterapie si echilibrare energentica ca am auzit ca poate vindeca sinuzita cronica...dar sunt la a 10 sedinta si inca nu mi-am revenit...nu stiu ce sa mai fac....aveti vreun remediu??daca da pls ajutatzima

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

"asa cum un copil nu se teme de viata, nici un adult echilibrat nu se va teme de moarte".



Am avut si eu sinuzita. M-am tratat in salina la Praid(jud Harghita), langa statiunea Sovata din Tg Mures.Mergi mai intai la medicul din statiune pt recomandare.Am vazut multi oameni veniti din strainatate pt acest tratament.
Ce pot sa-ti spun este sa te feresti de o interventie chirurgigala in acest caz.O infectie operata este riscantaCea mai buna prietena a mea( era profesoara si avea 27 de ani) s-a operat de sinuzita, a facut septicemie si a murit in 7 zile de la interventie.Eu n-as risca o operatie!
Cauta si in Formula As , mai exista si acolo tratamente.

Simina

Mergi la inceput