vergeturile si bronzul

vergeturile si bronzul | Autor: Babisa

Link direct la acest mesaj

Fetelor,stiti cumva,crema bronzanta acopera mai bine vergeturile decat bronzul natural.Dupa nastere m-am ales cu multe vergeturi...as vrea sa mrg lamare anul acesta si parca mi-e asa rusine sa ma etalez cu vergeturile astea,celputin sa le mai iau din proeminenta...nu stiu ce sa mai fac.
Mercic mult si va pupicesc...astept sfatulvostru

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Chiar acum citeam intr-o revista si asa cica ar acoperi urmele de vergeturi si celulita crema autobronzanta.Poate a folosit cineva trucul asta si ne spune si noua daca e adevarat sau nu.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinutza_ale spune:

eu am folosit crema autobronzanta dar nu mi-a folosit la nimic...eu am vergeturi pe sani,picioare,fund.pielea era plina de pete iar vergeturile ramsesera la fel ,nu se acoperisera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

imi cer scuze ca ma bag..fratele meu are vergeturi pe spate,(in urma unei cazaturi) iar dr i-a dat vitamina A si o crema ,,herbagen, citrus body toner" care pe prostect scrie asa ,,are efect reparator celular".
sper ca e bine ce am spus, dar asa a spus dr.
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

Am auzit si eu faza cu petele de la crema bronzant,dar cica e doar de la o crema calitativ proasta sau pt ca nu a fost intinsa cum trebuie pe piele...
Astept cu nerabdare raspunsuri de la fete care au trecut prin experienta asta.....pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Babisa-nu acopera autobronzantul deloc verge(pe ale mele nu le-a acoperit cu toate ca m-am reusit uniform).Nu am mai folosit autob-pt imi pateaza hainele!Sunt de la mare de origine,din Constanta, si pot sa iti spun ca vara trecuta cand am fost acasa numai la plaja am stat si sunt o groaza de tipe cu vergeturi si chiar tipi.Chiar am vazut 2 vedete autohtone f cunoscute(femei) cu carnea atarnand si vergeturi si cu sanii topless lasati-pe care nu le judec le admir ca nu le pasa!
Nu iti mai face probleme si distractie placuta la mare!

si pestiuc iubit&saltaret de 35s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

emaaimee - merci mult pt incurajare...neavand incotro,am sa iti urmez sfatul,cu toate ca ma simt ca naiba...abia am nascut in iarna si asa ar fi prima vara cand tre' sa imi etalez noua achizitie (vergeturile)si ma simt...nici nu mai am cuvinte.
Merci mult si voua fetelor care ati raspuns...pupici si bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Am o prietena care are multe vergeturi si a incercat totul ca sa le poata ascunde si pot sa-ti spun ca singurul lucru care intr-adevar a reusit sa le atenueze a fost bronzul natural. Cand era bronzata aproape ca nu se mai vedeau....asa ca iti urez bronzare si distractie placuta la mare......

Mergi la inceput